1. Kitap Günleri başlıyor

 

Manavgat’ta kitap okuma oranını artırmak ve gençler ile çocuklara okumayı sevdirmek amacıyla Manavgat Belediyesi tarafından düzenlenen Kitap Günleri yarın başlıyor. 16 Ağustos tarihine kadar sürecek olan Kitap Günleri’ne ünlü yazarların katılması bekleniyor.

 

Manavgat Belediyesi, kentte okuma oranını artırmak, gençler ve çocuklara okumayı sevdirmek amacıyla Kitap Günleri düzenleyecek. Manavgat Belediyesi’nin bu yıl ilkini düzenleyeceği 1. Kitap Günleri, 1-16 Ağustos tarihleri arasında Atatürk Kültür Merkezi önünde yapılacak. 1. Manavgat Belediyesi Kitap Günleri, 1 Ağustos tarihinde yazar Şükrü Erbaş’ın katılımıyla açılacak. 15 gün devam edecek olan Kitap Günleri’nde 35 yayınevi ve 50 seçkin yazar, kitaplarını sergileyerek, okurlarla buluşacak. İmza ve söyleşi günlerinin yanı sıra ünlü yazarların vereceği konferanslarla zenginleştirilecek Kitap Günleri’nde etkinlikler, her akşam Saat 18.00’de başlayacak ve gecenin geç saatlerine kadar devam edecek.

ÜNLÜ YAZARLAR GELİYOR

Kent hayatına kültürel anlamda büyük katkıda bulunacak olan  fuarda, Atatürk Kültür Merkezi önünde kurulacak standlarda, yayıncılar, tüm yayınlarının teşhir ve satışını, normal satış fiyatlarının altında ve kampanyalı olarak yapacak.  Manavgat Belediyesi, bölgenin yetiştirdiği yerel yazarların da etkinlik kapsamında ayrı bir alan içerisinde halkla buluşmalarını sağlayacak.

Manavgat’ta büyük ilgi görmesi beklenen Kitap Günleri’nde yazarlar Şükrü Erbaş, 1 ve 9 Ağustos’ta, Hulki Cevizoğlu 6 ve 13 Ağustos’ta, Yılmaz Odabaşı 12 Ağustos’ta, Zübeyir Kındıra 6 Ağustos’ta, Ergün Poyraz 13 Ağustos’ta, İhsan Eliaçık 14-15 Ağustos’ta, Atakan Kelleci 16 Ağustos’ta, Eşber Yağmurdereli 4-5 Ağustos’ta imza ve söyleşi günlerine katılacak.  Fuarda, Eren Erdem, Barış Yarkadaş, Emrah Serbes, Mahir Ünsal Eriş, Mustafa Balbay, Tuncay Özkan, Ali Yıldırım, Hüsnü Arkan, Binnur Nigiz, Koray Yersüren, Emre Gül, Dilara Keskin, Yusuf Piliç ve Emin Karaca gibi isimler de önümüzdeki günlerde belirlenecek tarihlerde Manavgat’a gelerek halkla buluşacak, kitaplarını imzalayıp, söyleşilere katılacak. 

YAYINEVLERİ MANAVGAT’TA

Fuarda, İletişim Kitap, Doğan Kitap, Agora Yayınevleri, Pena Yayınevi, 44 Yayınları, Altınbilek Yayınevi, Kavim Yayınevi, Olimpos Yayınları, Kocatepe Yayınları, Kocatepe Yayınları (Çocuk Grubu), ParolaYayın, Kashna Yayınları, Cevizkabuğu Yayınevi, Siyah Beyaz Yayınları, DolceVita Yayınları, Beyaz Balina - Arkadia Yayınları, Go - Koridor Yayınları, Ren Yayınları, Semerkand Yayınları, Martı Yayınları, Yazılama, Aylak Adam Yayınları, Lopus Yayınları, Ephesus Yayınları, Altınpost Yayınevi, Çetin Kitapevi, Gülüm Kaligrafi ve El Sanatları, Saniye Acun, Değişim Kitabevi ve Sınırötesi Yayınları gibi ünlü yayınevleri de yer alarak günümüzün ön plana çıkan ve popüler kitaplarını açtıkları standlarda sergileyecek.

BÜYÜK KÜLTÜREL GİRİŞİM

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, tüm Manavgat halkını bu yıl ilki düzenlenecek olan Kitap Günleri’ne davet etti. Başkan Şükrü Sözen, “Manavgat’ta göreve geldiğimizden bu yana kentimizdeki kültürel ve sosyal hayatın artı değer kazanması için çalıştık. Kentimizdeki kültürel ve sosyal anlamdaki gelişim bizleri mutlu ediyor. Halkımızı kitap okumaya özendirmek de bu kültürel girişimlerden bir tanesi. Kitap Günlerimizin ilkini düzenliyor olmaktan oldukça heyecanlıyız. Bizler, Manavgat’ta önemli bir kitap okuyan kitlesi olduğunu düşünüyoruz ve organizasyonumuzun ilgi görmesini bekliyoruz. Tüm Manavgat halkımı, gençlerimizi, çocuklarımızı, kadınlarımızı, kısacası herkesi kitap okumaya, yazarlarla buluşarak güzel zamanlar geçirmeye çağırıyoruz” dedi.