Boztaş, “Hedefimiz Markalar Şehri Manavgat”

Antalya Ticaret Borsası (ATB) öncülüğünde Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından bu yıl 13-17 Eylül'de EXPO Center'da düzenlenecek 8. Yöresel Ürünler Fuarı'na Manavgat da yöresel ürünlerle katılacak. Fuar için Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO)  yönetimi hazırlık çalışmalarını tamamladı. Manavgat ürünlerinin yer aldığı MATSO standında Manavgat'ta yetişen 9 ürün tanıtılacak.

Tanıtımını yaptığımız ürünleri marka haline getirilmek istiyoruz

MATSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Boztaş, yaptığı açıklamada, fuarın unutulmaya yüz tutmuş birçok ürünün ön plana çıkması açından önemine değinerek, yöresel ürünlere coğrafi işaret almak ve markalaşma açısından önemine işaret etti.

Manavgatın tadı var

Fuarda açtıkları stantta çeşitli sloganlar kullandıklarını değinen Boztaş, “Bizim tadımız başka, Manavgat’ın tadı var” gibi sloganlarla farklı olduğunuzun mesajını vermeye çalışıyoruz.   Tanıtımını yaptığımız ürünleri marka haline getirmeyi hedefliyoruz” diye konuştu.

Fuarın yöresel ürünlerin tanıtılmasının yanı sıra Manavgat'ın yerli turiste tanıtılması için büyük fırsat olduğunu kaydeden Boztaş, fuara ilginin her geçen yıl daha da arttığını kaydetti.

MATSO, YÖREX'te Manavgat'ın 9 yöresel ürününü tanıtacak

 Başkan Boztaş, şunları söyledi:  "Geçtiğimiz yıl olduğu gibi görsel olarak çok güzel hazırladığımız standımızda Manavgat susamı, Manavgat tahini, Manavgat portakalı, Manavgat zeytinyağı, Manavgat narı, Manavgat Belenobası karpuzu, Manavgat defnesi, Manavgat keçiboynuzu, Manavgat Muzu ürünlerimizi tanıtacağız. Ürünlerimize coğrafi işaret almak için bu tür fuarların önemli olduğunu düşünüyoruz. Fuara tüm Manavgat halkımızı davet ediyoruz."