Boztaş, “Konaklama sektörü 25 yılda başarı hikâyesi yazdı”

 

MATSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Boztaş, Konaklama sektörünün son 25 yılda başarı hikâyesi yazdığını belirterek Manavgat’ı ekonomik,  sosyal ve kültürel olarak üst sıralara taşıdığını söyledi.
 

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) 2017-2021 Stratejik Planı belirlemek amacıyla tüm sektördeki üyeleri ile toplantılar yapmaya sürdürüyor.  Üyelerin sorunları, görüş ve önerileri doğrultusunda hazırlanan rapor için sekizinci toplantı gerçekleştirildi. Çalışma kapsamında 16. Meslek Grubu arama toplantısı yapıldı. Gerçekleştirilen toplantıya Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Boztaş,  Yönetim Kurulu Üyeleri, 16. Meslek Komitesi üyeleri katıldı.

Toplantının açılışında konuşan MATSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Boztaş,  oda çalışmaları hakkında bilgiler vererek 2017-2021 Stratejik Planının üyelerle yaptıkları toplantılar sonunda hazırlanacaklarını söyledi. Boztaş,  4 yıllık çalışmaları bu plan doğrultusunda belirlediklerini ifade etti.

Konaklama sektörü 25 yılda başarı hikâyesi yazdı

Konaklama sektörünün son 25 yılda başarı hikâyesi yazdığını belirterek Manavgat’ı ekonomik,  sosyal ve kültürel olarak üst sıralara taşıdığını söyledi. Boztaş, “25- 30 yıl önceki İlçenin ekonomik durumundan bugünlere gelmesinde turizm ve konaklama sektörünün çok büyük emekleri oldu. Bunları hiçbir zaman unutmuyoruz. Siz değerli konaklama sektörü ve turizmci üyelerimize ilçemize yapmış olduğunuz katkılar için teşekkür ediyoruz” dedi

Manavgat’ı 13 ayrı ülkede tanıtıyoruz

Turizm sektörünün ilçe ekonomisinin başat sektörü olduğunu kaydeden Boztaş, turizm de ürün ve pazar çeşitlendirilmesi için çalıştıklarını söyledi.  İlçe turizminin ve pazarının çeşitlendirilmesi gerektiğine Boztaş şunları söyledi; “Pazarın bir tanesinde sıkıntı yaşadığımız zamanda ilçe ekonomisinde sıkıntı yaşıyoruz. MATSO olarak turizmde grafiği yüklesen 13 ülkede stant açarak Manavgat Side destinasyonunu tanıtmaya çalışıyoruz. Bu ülkelerden seyahat acenteleri yetkileri, gazeteciler, sosyal medya fenomenleri gibi yetkileri bölgemize getirerek tanıtımlar gerçekleştiriyoruz” diye konuştu.

MATSO, Manavgat'ı dijital ortamda 5 dilde tanıtıyor

MATSO olarak Manavgat-Side turizm destinasyonunu kurdukları www.wisitmanavgatside.com web sayfası ile 5 dilde tanıttıklarını söyleyen Başkan Boztaş, web sayfasının yanı sıra sosyal medya hesapları üzerinden 5ayrı dilde tanıtım yaptıklarını kaydetti. Boztaş, “Web sayfası üzerinden Türkçe, İngilizce, Almanca, Rusça ve Felemenkçe olmak üzere 5 dilde Manavgat /Side turizm destinasyonu en iyi şekilde tanıtmak için çaba gösteriyoruz ilçeye rehberlik edecek sitede gezilecek tarihi ve turistik yerleri, ilçenin yöresel değerleri, ilçede yapılabilecek etkinlikler, nereden alışveriş yapılabilir, yemek kültürü, tekne turları, su sporları, festivaller, kongre ve toplantılar, pazaryerleri, plajlar, yapılabilecek turların yanı sıra pratik bilgiler, internet erişimi ve kredi kartları kullanımı, bölgede ne zaman tatil yapılır, Çalışma saatleri birçok konuda bilgiler yer alıyor” dedi.

İlçe tanıtımının yanı sıra konaklama sektörüne büyük katkı sağlamaktadır

Manavgat’ın 250 bini geçen yatak kapasitesi ile büyük bir turizm bölgesi olduğunun altını çizen Boztaş, “Kentimiz,  ülkemizin ilçe bazında en fazla yatak kapasitesine sahip (250 binin üzerinde) bir bölgedir. Manavgat-Side bölgesi öncelikli olarak Avrupalı turist başta olmak üzere uluslararası turizm platformunda çok önemli bir yere sahiptir. Artan kapasite yeni pazarların oluşturmasını gerektirmektedir. Bu anlamda tanıtım daha çok önem kazanmaktadır. Bu nedenle gerek Avrupa ülkelerinde gerekse Rusya pazarında tanıtıma katkı sağlamak amacıyla 5 dilde yayın yapan web sayfası ve sosyal medya hesaplarını geçtiğimiz yıl faaliyete geçirdik. İlçe tanıtımının yanı sıra konaklama sektörü ve turizme çok büyük katkı sağlamaktadır" diye konuştu.

Otellerin web sayfasında rezervasyonda yapılabilir

Otel rehberi bölümünde ise Manavgat-Side destinasyonunda yer alan otellerinde web sayfasına girilebiliyor. Buradan otel web sayfası girilerek rezervasyonda yapılabiliyor.

10 bine yakın takipsi ile sosyal medya hesaplarından Manavgat'ı tanıyoruz

Her gün yaklaşık 200 kişi tarafından ziyaret edilen www.visitmanavgatside.com web sayfası toplamda  350 000 toplam kişi tarafından ziyaret edildi. www.facebook.com/visitmanavgatfacebook sayfası, www.instagram.com/visitmanavgatinstagram sayfası, twitter.com/VisitManavgattwitter sosyal medya hesaplarının on binlere yaklaşan takipçisi bulunuyor. Manavgat'ın tarihi ve turistik yerlerinin fotoğrafının her gün paylaşıldığı sosyal medya hesaplarında her gün çok sayıda kişiye ulaşılarak ilçe tanıtımına büyük katkı sağlıyor.

Toplantının moderatörü OMC Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Ekonomist Reşat Güney tarafından 2017-2021 Stratejik plan çalışması kapsamında üyelerin görüş ve düşünceleri alınarak üyelere söz hakkı verildi.