Boztaş, “MATSO olarak üye odaklı çalışıyoruz”

 

MATSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Boztaş, 2017-2021 Stratejik Planı kapsamında yapılan 1. Meslek Grubu Arama Toplantısında yaptığı açıklamada MATSO olarak üye odaklı ve bilimsel yöntemlerle çalıştıklarını söyledi.

MATSO 2017-2021 Stratejik Planı Planı çalışmaları kapsamında 1. Meslek Grubu arama toplantısı yapıldı. Gerçekleştirilen toplantıya Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Boztaş,  Yönetim Kurulu Üyeleri, 1. Meslek Komitesi Başkanı Murat Güven ile üyeler katıldı.

BİLİMSEL VE ÜYE ODAKLI ÇALIŞIYORUZ

Toplantının açılışında konuşan Boztaş, MATSO 2017-2021 Stratejik Planı çalışmalarının ikincisini yaptıklarını belirterek MATSO olarak tüm çalışmalarını üye odaklı ve bilimsel yöntemlerle yaptıklarını söyledi.  Son 4 yılda MATSO’yu tamamen kurumsal ve sistemli bir yapı haline getirdiklerini kaydeden Boztaş, “ biz göreve geldikten sonra Odamızı kurumsal bir yapıya dönüştürdük. İlk göreve geldiğimizde 4 yılık stratejik planımızı hazırlamıştık. Şimdi 4 geçtikten sonra yeniden bir 4 yıllık stratejik plan hazırlıyoruz. Her istediğimizde hadi şu faaliyeti gerçekleştirelim demiyoruz. Biz yaptığımız çalışmaları sizlerle yaptığımız toplantıların ardından hazırladığımız stratejik plan ve program doğrultusunda yapıyoruz” diye konuştu. 

ARAMA TOPLANTILARINDA 4 YILLIK BİR YOL HARİTASI BELİRLENİYOR

MATSO 2017-2021 Stratejik Planı Boztaş; toplantılar sonucunda ortaya çıkacak Stratejik Planın Oda çalışmalarına yön verecek bir yol haritası olacağını, üyelerin değerli katkılarıyla belirlenen ortak hedeflere ulaşmada kendilerine ışık tutacağını ifade etti. Çalışmalarımızda sizden gelen taleplere göre ekonomimizin çeşitlendirilmesine istihdam alanlarımızın genişletilmesine büyük önem verdiklerine değinen Boztaş, “Lokomotif sektör turizmin yanında ticaretimizin, tarımımızın, hizmet sektörün daha da güçlenmesini dengeli bir büyüme için gerekli gördük ve bu yönde adımlar attık.  4 yıllık stratejik bir planımızın süresi doldu. Artık her 4 yılda bir arama toplantıları ile bu stratejik planı belirliyoruz” dedi.

İLÇE EKONOMİSİNİ ÇEŞİTLENDİRMEK İÇİN ÇABA GÖSTERİYORUZ

MATSO olarak ilçe ekonomisini çeşitlendirmek amacıyla yoğun çaba gösterdiklerini kaydeden Boztaş, Turizm sektörünün ilçe ekonomisinin başat sektörü olduğunu söyledi. İlçe ekonomisinin turizmin yanı sıra çeşitli sektörlerde ön plana çıkması gerektiğinin altını çizen Boztaş, “İlçe ekonomimizin çeşitlenmemsi ve güçlenmesi için farklı alanlarda çaba gösteriyoruz. Bir taraftan İhtisas Organize Sanayi kurmak için çaba gösteriyoruz. Diğer taraftan ilçemizin üniversite şehri olması için çaba gösteriyoruz. Manavgat’ın hayali olan fakülteyi 10 gibi kısa sürede tamamlayarak ilçemizin ilk fakültesini ilçemizin hizmetine sunduk. Şimdi ilçemizde 10 yıldı 25 hedefi koyduk. Bu hedef doğrultusunda çaba gösteriyoruz. Bu kadar öğrencinin olması ilçeye ekonomisinin yanı sıra sosyal ve kültürel yönden çok katkı sağlayacaktır” diye konuştu.

TURİZME KATKI SAĞLAMAK İÇİN İLÇEMİZİ 13 AYRI ÜLKEDE TANITIYORUZ

İlçe ekonomisini çeşitlendirmesinin yanı sıra turizmde pazar ve ürün çeşitlendirmek amacıyla yaptıkları çalışmalara değinen Boztaş,  “Pazarın bir tanesinde sıkıntı yaşadığımız zamanda ilçe ekonomisinde sıkıntı yaşıyoruz. Onun için turizmimizdeki pazarı aynı zamanda ürünü çeşitlendirmemiz gerekiyor. Biz MATSO olarak 13 ülkede stant açarak Manavgat Side destinasyonunu tanıtmaya çalışıyoruz. Bunun yanı sıra mevcut pazarların dışından farklı ülkelerden turizm uzmanları, gazeteciler ve sosyal medya fenomenleri getirerek bölgemizi farklı pazarlarda tanıtmaya çalışıyoruz” dedi

Toplantının moderatörü OMC Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Ekonomist Reşat Güney tarafından 2017-2021 Stratejik plan çalışması kapsamında 1. Meslek Komitesi üyelerine söz hakkı verilerek sektörün sorunlar ve çözüm önerileri alındı