Cumhuriyet Bayramı töreni Hava muhalefeti nedeniyle AKM’de yapılacak

 

Cumhuriyetin ilanının 94. yılı nedeniyle Manavgat’ta yarın düzenlenecek olan tören, Manavgat Kaymakamı Dr. Mustafa Yiğit’in makamında protokolün tebriklerini kabul etmesinin ardından, kötü hava şartları nedeniyle Atatürk Kültür Merkezi’nde (AKM) yapılacak.

Şiddetli fırtına ve sağanak yağmur, Cumhuriyet Bayramı kutlama töreninin adresini değiştirdi. Daha önce Cumhuriyet Meydanı’nda yapılacağı duyurulan kutlama programı, meteorolojiden alınan hava durumu raporuna istinaden Atatürk Kültür Merkezi’nde yapılacak. Kaymakam Dr. Mustafa Yiğit’in makamında kabul edeceği tebriklerin ardından saat 09.30’da Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek programda ilçe genelinde gerçekleştirilen şiir, kompozisyon ve resim yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri verilecek ve halk oyunları gösterisi gerçekleştirilecek. Günün anlam ve önemine dair konuşmayı da Kaymakam Yiğit yapacak.

Bugün yağış altında Cumhuriyet Meydanı’nda çelenk koyma töreni düzenlendi. Törende Kaymakamlık ve Belediye Başkanlığına ait çelenkler Atatürk Anıtı’na sunulurken, Atatürk ve silah arkadaşları ile şehitler için saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Törenin ardından Kaymakam Yiğit, Manavgat’ta beklenen kötü hava şartları nedeniyle, yarın Cumhuriyet Meydanı’nda yapılacak törenin Atatürk Kültür Merkezi’nde yapılması kararını verdi.

Manavgat Belediyesi tarafından daha önce yapılacağı duyurulan fener alayı ve Gripin konseri de yine kötü hava şartları nedeniyle iptal edilmişti.