Finalistler belli oldu

 

Antalya Büyükşehir Belediyesi ile İl Müdürlüğü tarafından bu yıl 2.si düzenlenen Kadın Çiftçiler Yarışıyor Bilgi ve Kültür Yarışmasında İl Finalinde ter dökecek kadın çiftçiler bugün yapılan yarı finalle belirlendi. Yarı final öncesi kadın çiftçileri makamında misafir eden İl Müdürü Mustafa Özen,kadın çiftçilerle sohbet etti.

Finale kalan İlçeler; Elmalı, Finike, Gazipaşa, İbradı, Konyaaltı, Korkuteli, Kumluca ve Muratpaşa oldu.

Yarı finalin birincilerini açıklayan Antalya İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Özen, "18 İlçede yarışmaya katılan tüm kadın çiftçiler bizim için birincidir. Daha önce de söylediğim gibi bu yarışmanın kaybedeni yoktur" dedi.

Kadın çiftçilerin özellikle eğitim çalışmalarına istekli olmasının sevindirici olduğunu aktaran Özen, onların bu heveslerine de pozitif ayrımcılık yaparak karşılık verdiklerini ve kadın çiftçiler adına farklı çalışmalar yürüttüklerini kaydetti.

Yarışmada başarılı olan ilçeleri açıklayan  Özen, Elmalı, Finike, Gazipaşa, İbradı, Konyaaltı, Korkuteli, Kumluca ve Muratpaşa ilçelerinin yarışmacılarının finale kaldığını söyledi.

Özen, Toprağın Sultanları Projesi kapsamında ilçe birincilerine yönelik gezi düzenlenmesi sözünü verdi.

7 Ekim 2017 Cumartesi günü Atatürk Kültür Merkezi Aspendos salonunda yapılacak olan İl finaline herkesi davet eden Özen, finale kalan yarışmacılara da şimdiden başarılar diledi.

Yarı finalde kadın çiftçilere tarım, hayvancılık ve gıda konusunda 20 soru soruldu.En yüksek puanı alan 8 yarışmacı finalde yarışmaya hak kazandı.