Gençlik Merkezi’nin ihalesi 23 Ağustos’ta

Gençlik ve Spor Bakanlığının 2016 yılında yatırım programına aldığı Manavgat Gençlik Merkezi’nin ihalesi 23 Ağustos 2017 tarihinde yapılacak. Ak Parti Manavgat İlçe Başkanı Hasan Öz, Mehmet Akif Ersoy Kapalı Spor Salonu’nun bahçesine yapılacak olan gençlik merkezinin bölgenin gelişime katkı sağlayacak bir cazibe merkezi olacağını söyledi.

12 bin m2'lik alana yapılacak olan Manavgat Gençlik Merkezi, Gençlik Hizmetleri Spor İlçe Müdürlüğüne bağlı olarak Manavgat gençliğine hizmet edecek.Manavgat Mehmet Akif Ersoy Kapalı Spor Salonu bahçesine yapılacak olan Gençlik Merkezi içerisinde gençlerin ve sporcuların antrenmanlarını yapacakları ve serbest zamanlarını değerlendirecekleri 1 adet spor salonu, müzik, tiyatro, resim, edebiyat akademilerinin yapılacağı derslikler olacak.

Ak Parti Manavgat İlçe Başkanı Hasan Öz:”Gençlik merkezleri tüm gençlerin evi gibidir. Her gençlik merkezinin fiziki yapısına ve bulunduğu şehirde imkânları ölçüsünde sportif kurslar, kültürel geziler, sosyal sorumluluk projeleri planlanır. Bu projeler ve akademiler sayesinde gençlerin özgüveni yükselir, işbirliği içerisinde çalışma becerisi gelişir. Aynı zamanda farklı illerden gençleri birbirleriyle kaynaştırır. Turizm Fakültemiz, Manavgat Meslek Yüksek Okulumuz, Kredi Yurtlar Kurumu yurtları ve mevcut spor salonumuzun hemen yanı başına yapılacak olan Gençlik Merkezimiz, aynı zamanda bölgenin gelişimine ve bir cazibe merkezi haline gelmesine katkı sağlayacaktır" dedi.

Öz, Manavgat’a gençlik merkezinin kazandırılması için büyük destekleri olan

Öz ayrıca: "Gençlik Merkezimizin ilçeye kazandırılmasında büyük destekleri bulunan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşık Bak,Antalya milletvekilleri ve Ak Parti İl Başkanı Rıza Sümer'e teşekkür etti.