Hırsızlık şüphelisi uyuşturucu ile yakalandı

 

Yayla Mahallesi’nde meydana gelen motosiklet hırsızlıkları ile ilgili çalışma yürüten Manavgat İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri, hırsızlık şüphelisi M.E.G.’yi, yanında iki arkadaşı ile birlikte gözaltına aldı. Yapılan üst aramasında şüphelilerin üzerinde 24 gram uyuşturucu madde ele geçirildi.

Yayla Mahallesi’nde 3 motosiklet ve 1 elektrikli bisiklet hırsızlığı hakkında soruşturma yürüten Asayiş Büro Amirliği ekipleri, hırsızlık şüphelisi olarak belirlediği 22 yaşındaki M.E.G. ve yanında bulunan Ş.G. (18) ile A.O.Ş. (21) isimli kişileri yakaladı. Şüphelilerin üst aramasında dara ağırlığı 24,20 gram olan eroin ele geçiren polis memurları, şüphelinin ifadesinden yola çıkarak 2 motosiklet ile 1 elektrikli bisikleti sattıkları kişilerden geri aldı, diğer motosikleti ise terk ettikleri boş araziden alarak müştekilere teslim etti.

Şüpheli şahıslara Kullanmak İçin Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Satın Almak, Kabul Etmek veya Bulundurmak suçlarından adli işlem yapılırken, M.E.G. isimli şüpheli ise 03 Ekim günü “Hırsızlık” suçundan hakkında hazırlanan tahkikat evrakları ile birlikte sevk edildiği adli makamlarca tutuklandı.