Kız Meslek’te Turizm Haftası kutlandı

Turizmin rengi, dili, dini ve ırkı olmadığı unutulmaması adına her yıl 15-22 Nisan arasında kutlanan Dünya Turizm Haftası için, Manavgat Şule Muzaffer Büyük Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde program düzenlendi.

Bu yıl 41.’si kutlanan Dünya Turizm Haftası kapsamında düzenlenen programa Manavgat Kaymakamı Nazmi Günlü, İlçe Milli Eğitim Müdürü Muammer Sarıdemir ve turizm sektör temsilcileri katıldı.

Programda saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ardından, turizmin önemini hatırlatmak ve farkındalık yaratmak için gerçekleştirilen programda, İlçe Milli Eğitim Müdürü Muammer Sarıdemir, “Bulunduğumuz ilçe turizmle içli-dışlı bir yer. Yaşadığımız bölgede turizm önemi bizler için çok daha farklı olmalıdır. Gençlerimize, çocuklarımıza o hafta içersinde turizmin önemini çok daha iyi anlatmalı, vurgulamalıyız diye düşünüyorum” dedi.

MASTOB Başkanı Cengiz Haydar Barut, geçen yıl kötü bir turizm sezonu geçmesine rağmen hiçbir zaman ümidini yitirmediği belirterek, “Gelen misafire hizmet etmek, güler yüzlü olmak bizim sektörümüzün olmazsa olmazı, sizi eğiten öğretmenleriniz kadar eğitim sonrasında bizler gibi tesislere de çok iş düşüyor. Bizler elimizden geldiğince sizlerin burada aldığı eğitimi otellerde pekiştirmeye çalışıyoruz. Bunun için elimizden ne gelirse de her zaman destek olmaya hazırız, sektörde ki temsilci arkadaşlarım adına bunu söylüyorum. Turizm Haftası daha önce ki yıllarda biliyorsunuz sezonun başlangıcı olarak kutlanırdı ama biz hep söylüyoruz ne kadar geçtiğimiz yıl kötü bir sezon geçirmiş olsak da ümidimizi hiçbir zaman yitirmedik. Önümüzde ki sezon daha iyi işler yapacağımızı ümit ediyoruz. Her gün daha güzel günlerin gelmesini bekliyoruz. Bu sizin içinde önemli geçtiğimiz yıl sektörde iş konusunda çok sıkıntılar oldu mezun olan arkadaşlarımızdan belki iş bulamayanlar oldu ama inşallah bu yıl işlerimiz iyi olur. Burada ders alırken öğretmenlerinizi o kadar can kulağıyla dinleyin ki her ders önemli ama sektörle ilgili aldığınız dersler ilerdeki hayatınızda size çok şeyler katacaktır. Bunları angarya olarak görmeyin, öğretmenleriniz sizleri sektör için yetiştiriyor bunu mutlaka dikkate alın. Ben iyi bir sezon geçirmek dileğiyle hepinizi Turizm Haftasını kutluyorum” diye konuştu.

Manavgat Şule Muzaffer Büyük Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin ev sahipliği yaptığı programda Yiyecek- İçecek Hizmetler Alan Şefi Aslı Kabadayı yönetiminde Manavgat Şule Muzaffer Büyük Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Evliya Çelebi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Fethi Yılmaz Sezer Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 12. Sınıf Turizm bölümü öğrencilerinin yemin töreni gerçekleştirildi. Yemin töreni ardından Manavgat Şule Muzaffer Büyük Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerin hazırladığı Halk Oyunları gösterisi ilgiyle seyredildi. Gösterinin ardından fotoğraf, resim ve giyim sergisi gezildi ve otellerin ikramı öğrencilere ve katılanlara sunuldu.