MYO’da Hz. Peygamber ve Güven toplumu konferansı

Akdeniz Üniversitesi Manavgat Meslek Yüksekokulu’nda (MYO), Kutlu Doğum Haftası nedeniyle “Hz. Peygamber ve Güven toplumu” konulu konferans düzenlendi.

Manavgat Meslek Yüksekokulu (MYO) Mehmet Akın Konferans Salonu’nda sunum yapmak üzere, Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Görevlisi Doç. Dr. Ahmet Güzel, Manavgat Müftülüğü Gençlik Koordinatörü Ali Saratlı, Müftü Vekili Saffet Sevim ve Ali Şahan katıldı.

Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlayan program Hadislerle ve Hz. Peygamber’in hayatından örnekler verilerek devam etti.             

Konferansa konuşmacı olarak katılan Ahmet Güzel, güven toplumunun günümüzde önemli bir ihtiyaç hususu olduğunu ifade etti.

Cenab-ı Allah’ın güven toplumuna önem verip, vurgu yaptığını belirten Doç. Dr. Ahmet Güzel, “Cenab-ı Allah’ın 99 isminden biri Mümin, bizde kendimizi Mümin olarak tanımlıyoruz, Cenab-ı Allah kendi ismini bize vermiş. Mümin ne demek? Güvenen, güvenilen demek” dedi.

Geleceğin teminatı gençleri her zaman önemsediği aktaran Güzel, “Hz. Peygamberimiz döneminde İslam’ı devamlı omuzlayan, sırtlayan kişilere baktığımız zaman 80’ini 20-30 yaş aralığındaki gençlerin oluştuğunu görüyoruz. Dolayısıyla biz gençlerimizin ve Güven duygusunun önemini binaen bunları paylaşacağız” diye konuştu.

Program sonunda öğrencilere Abdest ve Namaz, Peygamberimizin Hayatı ve İslam İnanç İlmihali isimli üç kitap hediye edildi.