Serik’te kaçak içki operasyonu

 

 

Uyuşturucu veya uyarıcı madde imalatı veya ticareti suçundan yakalanan ve adli makamlarca tutuklanan H.A. isimli kişinin beyanına dayanarak Serik’te kaçak içki deposuna operasyon gerçekleştiren Emniyet görevlileri, kaçak içki yapımında kullanılan çok sayıda malzeme ele geçirdi.

Antalya İl Emniyet Müdürlüğü tarafından konuyla ilgili olarak yapılan yazılı açıklamada: “Serik ilçesinde 17 Aralık günü yapılan operasyon neticesinde Uyuşturucu veya Uyarıca Madde İmalatı veya Ticareti suçundan yakalanan H.A. isimli şahıs 18 Aralık günü çıkarılmış olduğu mahkemece tutuklanmıştır.

Tutuklanan H.A.’nın kaçak alkol üretimi yaptığı bilgisi elde edilmesi üzerine İlçe Emniyet Müdürlüğü görevlilerince yapılan çalışmalarda, 19 Aralık günü H.A. ve O.E. isimli şahısların Kadriye Mahallesi Turizm Caddesi üzerinde bir sitede bulunan, imalat ve depo olarak kullanıldığı tespit edilen bir dairede yapılan aramada  satışa ve doluma hazır vaziyette sahte ve kaçak olduğu değerlendirilen;

Çeşitli marka ibareleri bulunan toplam 182 adet boş şişe, Plastik bidon içerisinde 30 lt etil alkol olduğu değerlendirilen madde, 7 adet 12’li şişe ambalajı, 14 adet değişik marka isimleri yazan şişe kutusu,

5- 239 adet çeşitli markaların ismi yazan şişe kapağı, 14 adet 35 cl bir markanın ismi yazan dolu içki şişesi, 120 adet muhtelif renklerde mini kelepçe, Çeşitli notların bulunduğu blok defterler, 10 cm boyunda plastik şişe içerisinde 2 cm kadar dolu sıvı madde, TAPDK ibaresi bulunan ve sahte olduğu değerlendirilen toplam 1.037 adet bandrol, Çeşitli markalarda sahte olduğu değerlendirilen toplam 1.371 adet etiket, 3 paket bir markanın ismi yazan şeffaf jelatin, 1 adet gönderici S.İ. ve alıcı O.E. yazılı kargo poşeti ile içerisinde 7 adet bir markanın ismi yazılı 1 litre ibareli şişe etiketi, Yaklaşık 50 cm uzunluğunda çeşitli renklerde 4 adet su hortumu, Alkol ölçme aleti olduğu düşülen alet, Çeşitli isimlere kesilmiş faturalar, 13 adet çeşitli renklerde 30 lt’lik boş bidon ele geçirilmiştir.

Olay ile ilgili O.E. isimli şahıs yakalanmış ve hakkında hazırlanan tahkikat evrakları ile birlikte sevk edildiği adli makamlarca tutuklanmıştır” denildi.