TV Starlarından Başkan Sözen'e ziyaret

 

Ukrayna TV kanalının 11’incisini düzenlediği ve Manavgat Belediyesi'nin de sponsorluğunu üslendiği TVSTAR Festivali minikleri, Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen'i makamında ziyaret etti.

Manavgat Belediyesi'nin sponsorluğunda gerçekleşen TV STAR Festivali’ne Ukrayna, Kazakistan, Estonya, Bulgaristan, Letonya, Azerbaycan, Rusya, Macaristan, Türkiye ve ABD olmak üzeri 10 farklı milletten 45 çocuk ve anneleri katılıyor. Manavgat'ın tarihi ve doğal güzelliklerini gezen çocuklar, daha sonra Manavgat Belediyesi’nin düzenlemiş olduğu 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü Yürüyüşüne katıldı. Minikler, kendilerine bu fırsatı sunan Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen'e teşekkür ziyaretinde bulundu. Minik yıldızları kapıda karşılayan Başkan Sözen, çocuklarla uzun uzun sohbet etti.

Keyifli geçen sohbetin ardından TVSTAR yıldızları Başkan Sözen’e hediyelerini taktim etti. Başkan Sözen’de çocuklar için özel hazırlanmış olan paketleri takdim ederek hatıra fotoğrafı çektirmeyi ihmal etmedi.

ÇOCUKLAR GÜLERSE DÜNYA GÜLER

Çocuklara yaptığı konuşmasında Dünya genelinde her zamankinden daha fazla dostluğa, kardeşliğe ve hoşgörüye ihtiyacın olduğunu belirten Başkan Sözen, bunu başaracak olanlarında iyi yetişen ve çağdaş bir düşünceye sahip gençlerin olduğunu ifade etti. Sözen, “ TVSTAR Festivali’ne katılan çocuklarımızın ziyaretinden dolayı son derece mutlu oldum. Yarınlarımıza bırakabileceğimiz en büyük miras barış, sevgi, hoşgörü ve adalet olmalıdır. Ulu önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ümüzün de söylediği gibi, ‘Biz her şeyi gençliğe bırakacağız. Geleceğin umudu ışıklı çiçekleri onlardır. Bütün ümidim gençliktedir’ sözünü ilkemiz olarak kabul ettik. Bu vesile ile bütün dünya çocuklarımıza, aydınlık ve umut dolu yarınlar temenni ediyorum. Bütün dünyaya buradan dostluk, kardeşlik, barış mesajlarımı iletiyorum” dedi.