Ünal, Şafak'ın iddialarına gülüp geçti

 

6 Ocak 2018 tarihinde yapılacak olan Manavgat Şoförler ve Nakliyeciler Odası Başkanlığı görevine yeniden talip olan Mehmet Muammer Ünal, mevcut başkan Mahmut Şafak’ın sosyal medya üzerinden yapmış olduğu açıklamalara gülüp geçerken konuyu yargıya taşıdığını söyledi.

Manavgat Şoförler ve Nakliyeciler Odası Başkan Adayı Mehmet Muammer Ünal mevcut oda başkanı tarafından sosyal medya üzerinden yapılan açıklamalarda hakkında ortaya atılan iddialara gülerek cevap verdi. Başkan adayı Ünal üzerine atıldığını iddia ettiği iftiralar nedeni ile konuyu yargıya taşıdığını söyledi.

SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDUK

6 Ocak 2018 tarihinde yapılacak olan Manavgat Şoförler ve Nakliyeciler Odası seçimlerinde yeniden başkan adayı olan şoför esnafının Muammer abisi, Mehmet Muammer Ünal, mevcut oda başkanı tarafından yapılan açıklamada hakkındaki iddiaları iftira olarak nitelendirerek konuyu yargıya taşıdığını söyledi. Başkan Ünal yaptığı açıklamada;"Malum şahsın yapmış olduğu paylaşımla aynı mahiyetteki 22 Aralık 2018 tarihli ( Cuma ) paylaşımından ötürü her ne kadar sonradan kaldırmış olsa da derhal Manavgat Cumhuriyet Baş savcılığının 2017/ 15717 soruşturma nolu dosyası ile hakaret, iftira, kişilerin huzur ve sükununu bozma suçlarından suç duyurusunda bulunulmuştur. Takdir edersiniz ki zerre kadar şüphemiz olsa adli makamlara başvurmazdık. Bizim hiçbir zaman araştırmadan ve soruşturmadan korkumuz olmamıştır” dedi.

İŞTE ŞAFAK VE ÖZEN İMZALI DİLEKÇE

Odanın mevcut başkanı tarafından paylaşımların devam ettiğini ifade ederek sözlerine devam eden Başkan Adayı M. Muammer Ünal; “Bugün yine bu paylaşımların devam ettiğini görüyoruz. Merak ediyoruz; şehir içi durak başkanlığına “Mahmut Şafak ve Galip Özden” imzalı olarak verdiğiniz “ Araç sayısının artması durumunda, mesleğimizin şoför olması dolayısıyla birer durak istiyoruz” içerikli dilekçenizi ne zaman paylaşacaksınız? Yoksa bizim paylaşmamızı mı bekliyorsunuz ?” dedi.

KORSAN TAŞIMACILIK YAPTIĞINI KABUL ETTİ

Başkan Adayı Ünal: “07 C 74419 plakalı aracın korsan taşıma yaptığını kabul eden ve yine bizi haklı çıkartan malum şahsa teşekkür ediyoruz. Yıllar önce denilen tarihin ise sadece ve sadece 2 yıl öncesi olan 04 Kasım 2015 tarihi olduğunu bilmenizi istiyoruz. Yani malum şahsın kendi yönetim döneminde bile korsan taşıma yaptığını görüyoruz. Bizde zaten bunu söylüyoruz. Daha düne kadar resmi toplantı tarihini bile gizleyip, üyeye yalan yanlış bilgi veren şahsın;” Ben esnafıma hiçbir zaman yalan yanlış bilgi vermedim” söylemini de kamuoyunun takdirine bırakıyoruz” dedi.

ASLANLAR GİBİ ÜYE KARDEŞLERİMİZİN YANINDAYIZ

Ben ve ekibim aslanlar gibi her gün üye kardeşlerimizle yan yanayız diyen Ünal: “Biz kardeşlerimizin yanında olmayla devam edeceğiz. Siz bilgisayar başında olmaya devam edin, biz şoförün yanında olmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

SEN ÖNCE BUNLARA CEVAP VER

Mevcut yönetimin genel kurul tarihi ile ilgili olarak yaptığı açıklamaları eleştiren Ünal, “Farklı hesaplarla genel kurul tarihi hakkında üyeleri yanlış bilgilendiren mevcut yönetimin alicengiz oyunları suya düşmüştür. 47 yıllık Manavgat Şoförler Odası geçmişinde 2. toplantıya kalmış hiçbir genel kurul yoktur. Siz hiç 2. toplantıya kalmış cemiyet seçimi gördünüz mü. Mevcut yönetim yaptığı alicengiz oyunlarıyla hazırladığı kılıfı size daha önce hiç izah etmemiş, kaç kişi kendisi gibi düşünüyor diye nerede ne zaman araştırma yapmıştır. Nihayetinde dediğimize gelmiştir. Neden ısrarla 2. toplantıdan yanasın, 1. Toplantı tarihini ilan bile edemeyecek hangi insaftasın, düz yol varken neden arka sokaklardasın, rahat huzur diye hariçten gazel okuyan sen, gerçek ortaya çıkıncaya kadar nerelerdeydin” diye konuştu.

YÜREKLERİ YETİYORSA SON 4 YILI ÜSTLENSİNLER

Mevcut başkana yüklenen Ünal, “Kanun var diyen sen aynı kanuna tabi değil misin. İlk önce kongre tarihi 13 Ocak 2018’dir başka tarihe itibar etmeyiniz diye buyurup, üstlerinden kulağın çekilince 06 Ocak’ta diye düzeltme mesajı atanda sen değil misin. Bu soruların cevabını hepimiz çok iyi biliyoruz” dedi. Manavgat Şoförler ve Nakliyeciler Odası’nda 14 yıl başkan olarak hizmette bulunduğunu hatırlatan Ünal, “14 yıl boyunca bu odanın başkanlığını yapmaktan gurur duydum. 14 yıl boyunca yapılan her şeyin iyisi de eksiği de benimdir. Ben tek başıma koskoca 14 yılı üstleniyorum. Yürekleri yetiyorsa eş başkanlar sadece 4 yılı üstlensin. Son 4 yılın faaliyet raporlarıyla bunu üstlenebileceklerini sanmıyorum” diye konuştu.

ODA ADINA ÇEK ALINDI MI ? ALINMADI MI ?

Mevcut yönetimin 4 yıllık icraatlarını eleştiren Ünal, Mahmut Şafak’ın cevaplamasını istediği sorular sordu. Oda adına çek alınıp alınmadığını soran Ünal, “Bu çekler nerelerde hangi bedelle hangi vadelerle kesildi. Faturaları sözleşmeleri nerede” diye sordu.

ODA İPOTEK ALTINDA DEĞİL Mİ ?

Geçen süreçte odanın kaç lira harcama yaptığını da soran Ünal, “Oda ipotek altında mı değil mi. Geçen ay Halk Bankası’ndan çekilen kredi 250 bin lira civarında, ne için çekildi, nerelerde kullanıldı. Çekici hizmetlerini devrettiğiniz ihale evrakları nerede” dedi. Oda inşaatı ile ilgili de sorular soran Ünal, “Oda binası inşaatı neden ihale ile verilmedi. Manavgat’ta onca firma varken neden Konya’dan bir firmaya verildi. Bu inşaat ne kadara mal oldu. Anahtar teslim olarak yapılmış bir sıfır bina için nasıl oluyor da her yıl bakım onarım diye yüksek meblağlarda gider gösteriliyor” diye konuştu.

HAKSIZ YERE ÜYELERDEN PLAKA İÇİN  İKİNCİ DEFA PARA TALEP ETMEDİNİZ Mİ ?

Kendi yönetimleri döneminde odaya kazandırılan araçlara son 4 yılda sadece bakım adı altında 143 bin lira para harcandığını belirten Ünal, “Yeni alındığı söylenen plaka basım makinesi ile basılan plakalar dağıtıldı mı, haksız yere üyelerden ikinci kez plaka ücreti alınıp basıldı mı. Konaklama tesisleri adı altında basılan kitapçıkta hiçbir taksi dolmuş nakliye kamyon kooperatif iletişim bilgisi bulunmamasına rağmen iki büyük sayfada Şafak Nakliyat’ın reklamı yapıldı. Yani 10 bin kitapçık basıldı vatandaşa dağıtıldı Şafak Nakliyat diye. Kamyoncunun, nakliyecinin, dolmuşçunun ve taksicinin telefonu yok kitapçıkta. Şahsına mı yaptırdı o kitapçığı sizlere mi yaptırdı. Şahsi seçim çalışmaları için harcanan 82 bin lira oda giderleri olarak gösterildi mi gösterilmedi mi. Oda üyelerine aidat ücretleri için icra geldi mi gelmedi mi. Korsanla mücadeleyle ilgili genel kurul maddelerinde yetki istendi mi istenmedi mi” şeklinde sorular sordu.

ŞEFFAFLIK VE ADALET ÖNCELİĞİMİZDİR

Oda yönetiminde artık at binenin kılıç kuşananın bir başkan olması gerektiğini vurgulayan Ünal, “06 Ocak tarihinde sizlerin teveccühü ile başkan olma şerefine nail olduğum takdirde hizmet yolunda atacağımız adımlarımızda şeffaflık ve adalet önceliğimizdir. Geçmişten aldığımız güç ve tecrübeyle sizlere elimizden geleni yapacağız. Korsan taşımacılığın sıfır noktasına inmesi, huzur güven içinde çalışma ortamı sağlanması, çalışma koşullarının düzenlenmesi gibi başarılarımızdan anlıyoruz ki nerede kalmıştık demek için sizinle kucaklaşmayı bekliyoruz. Günlük ihtiyaçları karşılayabilecek donanımlı modern duraklar, büyük ve küçük çekici ile hasta nakil araçları, talebiniz doğrultusunda düğün salonu, korsanla amansız mücadele vereceğiz, sizlerle beraber sıfır noktasına getirmek için mücadele edeceğiz. Ambarın Manavgat kamyoncuları ve kooperatiflerine ait olması ev buradaki avantaj çarkını bitirme, şoförün şoförle kardeş olabileceği ve kardeş kalabileceği çalışma ortamı, şoförün lokmasını bölecek değil büyütecek adımların atılması sözümüzdür” diye konuştu.