Yerel yazarlar finali AKM’de yapacak

Manavgat İlçe Halk Kütüphanesi’nin son iki yıldır gerçekleştirdiği ve öğrencilerin kitap okuma alışkanlığı kazanmasının yanında, kitap yazmanın püf noktalarını da öğrenmelerinin amaçlandığı Yerel Yazarlar İmza Günü projesi, 2016-2017 eğitim öğretim yılı için son noktayı 23 Mayıs Salı günü, Manavgat Belediyesi’nin de katkılarıyla Atatürk Kültür Merkezi’nde koyacak.

Son imza gününün halka açık olarak planlandığını belirten İlçe Halk Kütüphanesi Müdürü Hidayet Oktay, “Manavgat Belediyesi’nin katkıları ile gerçekleştireceğimiz halka açık imza gününün planlamasını yapmak üzere yerel yazarlar, Manavgat Belediyesi’nin hizmete açmış olduğu ‘Kitap Kafe’de buluşarak imza gününün taslağı üzerinde görüş alışverişinde bulundular. İlçemizde yaşayan 29 yazar, şair ve araştırmacının büyük çoğunluğunun katılmak istediği imza günü aynı zamanda gelecekte ilçemizde yapmayı düşündüğümüz kitap fuarının da alt yapısını oluşturmasını düşünmekteyiz.

İlçemiz kültür sanat alanında büyük aşama kaydetmesine karşın, ulusal bazda bir kitap fuarının eksikliğini biz kitapseverler, yazarlar hep htik. Umarım gelecekte bu eksikliğimizi de gidererek ilimizin ikinci uzun soluklu kitap fuarını ilçemizde yapmaya başlarız.

23 Mayıs ta ki yerel yazarlar imza gününe vatandaşların göstereceği ilgi bizim kitap farını yapmamıza direkt etki edeceğini düşünerek bütün kitapseverleri 23 Mayıs akşamı Atatürk Kültür Merkezine davet ediyoruz” diye konuştu.