Künye   Giriş Sayfası yap    Nehir   Sık Kullanılanlara Ekle    Reklam

www.nehir.net
SON DAKİKA ANASAYFA GALERİ KÖŞE YAZILARI  İLETİŞİM

6 Hakim Ve Savcı Gitti, 3 Hakim Ve Savcı Geldi
MYO Finalde

Kantincilere Hijyen Eğitimi
Haber 01.05.2013 0:44:27 da eklendi.

Milli Eğitim, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlükleri ile Toplum Sağlığı Merkezi tarafından Okul kantinlerinde çalışanlara yönelik düzenlenen eğitim seminerine katılanlara Katılım belgeleri verildi.
       

Milli Eğitim, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlükleri ile Toplum Sağlığı Merkezi tarafından Okul kantinlerinde çalışanlara yönelik düzenlenen eğitim seminerine katılanlara Katılım belgeleri verildi.

Hijyen Yönetmeliği´nde yapılan mevzuat değişikliği dolayısıyla Okullarda faaliyet gösteren Kantin işletmecilerine yönelik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ve Toplum Sağlığı Merkezi ile koordineli eğitim semineri düzenledi. Yayınlanan yönetmelik gereği, kantinlerde üretilen ürünlerin Hijyen kurallarına uygun olması ve çalışanlarında bu kurallara uygun bir eğitimden geçmesi gerektiğini ifade eden Manavgat Milli Eğitim Müdürü İsmail Kılıç; “Bu mevzuat çerçevesinde okul kantinlerinde çalışan arkadaşlarımıza Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Milli Eğitim Müdürlüğü ve Toplum Sağlığının uzman personelleri tarafından Hijyen Eğitimi verildi. Eğitimi tamamlayan 96 kişiye Gıda Tarım Ve Hayvancılık İl Müdürü Ahmet Dallı, İl Halk Sağlığı Müdürü Uzman Doktor Murat Özdemir ve İl Milli Eğitim Müdürü Osman Nuri Gülay imzalı katılım Belgelerini verdik. Burada edinilen bilgilerin okul kantinlerinde çocuklarımıza sunulan hizmetlere olumlu bir şekilde yansıyacağına inanıyorum. Temennimiz çocuklarımıza daha temiz, daha sağlıklı, daha sıhhi kurallar çerçevesinde bu hizmeti en güzel şekilde ulaşmasını sağlamak” dedi. 2 gün süren eğitim seminerinde Gıda güvenliği, Hijyen Esasları, Gıda Mevzuatı gibi gıda satışına yönelik konuları okul kantin işletmecilerine anlattıklarını belirten Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Birol Tuncel “Okullarda faaliyet gösteren Kantin işletmecilerine yönelik Okul kantininin hijyen yönetmeliği mevzuat değişikliğinden kaynaklanan konular; İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, İlçe Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ve Toplum Sağlığı Merkezi tarafından düzenlenen seminerde kantin işletmecileri ve çalışanlarına anlatıldı. 2 gün süren bu eğitim seminerinde Gıda güvenliği, Hijyen Esasları, Gıda Mevzuatı gibi gıda satışına yönelik konuları okul kantin işletmecilerine verdik. Bu eğitim sonunda sınava tabii tutuldular. Bu sınavda başarı gösterenlerin katılım belgeleri de kendilerine takdim edildi” dedi. Konuşmaların ardından eğitimlere katılan ve yapılan sınavlarda başarılı olanlara sertifikaları verildi.Haber 347 kez okundu

Twitter'da Paylaş
Bu habere Ilk yorumu yazin

En çok okunan haberler
•Recep Barut’tan şampiyona destek
•Yrd. Doç. Dr. Abdullah Mutlu Manavgat’ı Yönetmeye Talip
•Başkan Barut Sorunları Dinliyor
•UĞUR TV DE TERCİH ROBOTU
•Evrenseki Beachpark Misafirlerini Bekliyor
•Recep Barut Köy Ziyaretlerine Başladı
•Barut ‘Regaip Kandili Ramazan’ın habercisidir’
•Virajı alamayınca kanala düştü
•Barut “Ramazan Bayramı İnsanlığı Barış, Kardeşlik Ve Huzur Getirsin”

Haberleri sitene ekle

 

 


Sayfa 0,08 Saniyede yüklendi.

copyright © www.nehir.net
Bu sitedeki haberlerin ve resimlerin kaynak gösterilmeden kullanılması yasaktır
Sayfa en iyi 1024 * 768 ekran çözünürlüğünde görüntülenebilir