Künye   Giriş Sayfası yap    Nehir   Sık Kullanılanlara Ekle    Reklam

www.nehir.net
SON DAKİKA ANASAYFA GALERİ KÖŞE YAZILARI  İLETİŞİM

Tyche Tapınağıside’de18 Asır Sonra Yeniden Ayağa Kalktı
Başarı Bilim’de Okuma Gururu

Boztaş “Hizmet İçin Adayız”
Haber 13.05.2013 0:57:34 da eklendi.

MASİAD Başkanı Ahmet Boztaş, Haziran ayında yapılacak olan seçimlerde Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) Başkanlığına Aday olduğunu resmen açıkladı.
       

MASİAD Başkanı Ahmet Boztaş, Haziran ayında yapılacak olan seçimlerde Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) Başkanlığına Aday olduğunu resmen açıkladı.

Boztaş, amaçlarının tüccarın, iş adamlarının ve ticaretin önünü açmak olduğunu belirterek her üyeye “İyi ki Benim Odam var” algısı oluşturmak olduğunu söyledi.
Bağımsız, Bağlantısız, özgün bir değişim hareketi olarak yola çıktıklarını belirten Boztaş, değişim hareketinin de tüm siyasi ve ideolojik anlayışların dışında olduğunu söyledi.
MASİAD Başkanı Ahmet Boztaş; Haziran ayında yapılacak olan seçimlerde Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) Başkanlığına aday olduğunu açıkladı. Bağımsız, Bağlantısız, özgün bir değişim hareketi olarak yola çıktıklarını belirten Boztaş, değişim hareketinin de tüm siyasi ve ideolojik anlayışların dışında olduğunu söyledi. MATSO olarak bu şehrin sakini değil sahiplerinden olmak istediklerini ifade eden Boztaş; “Ekonomi yönetimi (MATSO) etkin, donanımlı, liyakatli, seyirci değil oyuncu olmalıdır.” Hizmet Etmek için MATSO yönetimine talip olduklarını belirten Boztaş, yönetime geldiklerinde asıl hedeflerinin her üye de “İyi ki Benim Odam var” algısı oluşturmak olduğunu söyledi
MATSO Başkan Adayı MASİAD Başkanı Ahmet Boztaş; Başkan seçilmesi durumunda yapacakları projeleri şöyle sıraladı;
MANAVGAT TANITIM VAKFI (MANTAV) KURULACAK
Belediyemizin ve tüm sivil toplum kuruluşlarının içinde olacağı, kaynaklarımızın bir havuzda toplanacağı, profesyonel pr uzmanları tarafından yönetileceği, kentimizin lobi faaliyetlerinin de organize edileceği vakfın kuruluşuna öncülük edilecektir.
ANKARA’DA İRTİBAT OFİSİ KURULACAK
Kurulacak olan vakfımızın (MANTAV) başkentte irtibat ofisi açılarak hem kentimize merkezi hükümetten yatırım alabilmesi hem de bölge milletvekilleriyle, üst düzey bürokratlarla daha sağlıklı iletişim kurması sağlanacaktır. Ayrıca Ankara´da organize edilecektir. Ayrıca Ankara’da ´Manavgat Günleri´ organize edilecektir.
YATIRIM DESTEK OFİSİ KURULACAK
Kentimizin; Akademisyenler tarafından hazırlanan tüm sektörler için aylık güncellenmiş ekonomik raporlar yatırımcılarımızın bilgisine sunulacaktır. Finans kaynaklarına ve yurtdışı fonlara ulaşmada aracılık edilecektir. Firmalarımızın gelişimine yönelik bire bir danışmanlık verilecektir.
FİRMALARIMIZA HİBE PROJE DESTEĞİ SAĞLANACAK
AB, Dünya Bankası, KOSGEB, BAKA, TUBİTAK, Tarım ve Kırsal Destekleme Kurumu´nun sağladığı hibe imkânlarına ulaşım için proje hazırlama desteği ve danışmanlığı MATSO olarak tüm üyelerimize verilecektir.
MANAVGAT’A ORTAKLIK KÜLTÜRÜYERLEŞECEK
Şirketlerimizin kurumsallaşmasına, ortaklık kültürümüzün gelişmesine, aile şirketlerimizin sürdürülebilir olması için ´aile anayasası´ hazırlanmasına danışmanlık yapılacaktır.
GİRİŞİMCİLİK AKEDEMİSİ KURULACAK
Kurslar, seminerler, paneller, sempozyumlar düzenlenerek üyelerimizin vizyonuna katkı sağlanacaktır. Yeni girişimcilere yönelik eğitim ve destek programları düzenlenecektir. Kaliteli yönetim, markalaşma, çalışma verimliliğini artırma konularında eğitimler verilecektir.
MANAVGAT, DEĞİŞİM HAREKETİYLE İHRACATLA TANIŞACAK
Her yıl uluslar arası iş formu düzenlenerek ihracatın önü açılacaktır. DEİK (Dış Ekonomik ilişkiler Kurulu) Temsilciliği Aktif hale getirilecek. Her firma yurtdışı sektörel fuarlara ve iş gezilerine götürülecektir. MATSO olarak fuarlara stand açılıp firmalarımızın ve ürünlerinin tanıtımı sağlanacaktır.
ULUSAL VE ULUSLARARASI PAZARLAR OLUŞTURULACAK
Tarım; yatırım yapılan sektör haline getirilecektir. Tarım ürünlerimizin ihracatıyla kentimiz turizm dışında da girdi elde eden konuma getirilecektir. Yurt içi ve yurtdışı pazarlara açılma, markalaşma konularında odamız aktif rol üstlenecektir. Bu konuda DEİK ve ABİGEM (Avrupa Birliği İş Geliştirme Merkezi) devreye sokulacaktır.
MANAVGAT DOĞU ANTALYA’NIN ALIŞ-VERİŞ HAVZASI OLACAK
İlçemizin bağlantı yolları ve çevre ilçelerle yakınlığı düşünülerek organize edilecek olan alış- veriş günleri festivalleri (Manavgat shopping fest günler) özellikle sezon sonu, kentimizin ekonomik yaşamı canlandırılacaktır.
MANAVGAT MARKALAR ŞEHRİ OLACAK
Yerel ürün tescillenerek, coğrafi işaret alınacaktır. Manavgat a has ürünler, hediyelikler ortaya çıkartılıp desteklenecektir.
ORGANİZE SANAYİİ BÖLGELERİ KURULACAK
Gıda ihtisas ve yat imalatı ihtisas organize sanayi bölgeleri kurulması çalışması yapılarak ilçe ekonomimiz çeşitlendirilecektir.
KREDİ GARANTİ FONU (KGF) KULLANIMI
TOBB (Türkiye odalar ve borsalar birliği)en büyük ortağı olduğu kredi garanti fonu tüm üyelerimize tanıtılarak, teminat yetersizliği nedeniyle krediye ulaşamayan üyelerimiz için KGF devreye girecektir.
UMEM BECERİ 10 PROJESİ
UMEM BECERİ 10 (Uzmanlaşmış Meslek Edindirme Merkezleri Projesi) marifetiyle düzenlenecek kurslar la firmalarımızın kaliteli, becerikli uzmanlaşmış elaman sıkıntısı giderilecektir”
Boztaş, listesinde yeralan adayların; Yönetimde etkin, nitelikli, yönetsel becerileri gelişkin tüccar, sanayici, girişimci ve profesyonel yöneticilerin, etkin rol üstlenmesi stratejik bir yaklaşım ve hedef olarak benimsendiğini, amaçlarının Tüccarın, iş adamlarının ve ticaretin önünü açmak olduğunu, en önemli hedeflerinin ise Her üyede “İyi ki Benim Odam var” algısı oluşturmak olduğunu sözlerine ekledi.Haber 319 kez okundu

Twitter'da Paylaş
Bu habere Ilk yorumu yazin

En çok okunan haberler
•Recep Barut’tan şampiyona destek
•Yrd. Doç. Dr. Abdullah Mutlu Manavgat’ı Yönetmeye Talip
•Başkan Barut Sorunları Dinliyor
•UĞUR TV DE TERCİH ROBOTU
•Evrenseki Beachpark Misafirlerini Bekliyor
•Recep Barut Köy Ziyaretlerine Başladı
•Barut ‘Regaip Kandili Ramazan’ın habercisidir’
•Virajı alamayınca kanala düştü
•Barut “Ramazan Bayramı İnsanlığı Barış, Kardeşlik Ve Huzur Getirsin”

Haberleri sitene ekle

 

 


Sayfa 0,08 Saniyede yüklendi.

copyright © www.nehir.net
Bu sitedeki haberlerin ve resimlerin kaynak gösterilmeden kullanılması yasaktır
Sayfa en iyi 1024 * 768 ekran çözünürlüğünde görüntülenebilir