Künye   Giriş Sayfası yap    Nehir   Sık Kullanılanlara Ekle    Reklam

www.nehir.net
SON DAKİKA ANASAYFA GALERİ KÖŞE YAZILARI  İLETİŞİM

YATIRIMLARI ARTIRIN, FİYATLARI ARTIRMAYIN
MANAVGAT TARİHİNİN EN GÖRKEMLİ KUTLAMASI

Cumhuriyet Bayramı Mesajları
Haber 29.10.2009 14:23:09 da eklendi.

Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla MAnavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen ve Manavgat´ta bulunan bazı oda ve siyasi partiler basın açıklaması ile kutlama mesajı yayınladılar.
       

SÖZEN “TÜRKİYE CUMHURİYETİ; ATATÜRK´ÜN EN BÜYÜK ESERİDİR”
Belediye Başkanı Sözen, Özgürlük, bağımsızlık, değişim ve çağdaşlaşma projesinin eseri olan laik Türkiye Cumhuriyetinin Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk´ün en büyük eseri olduğunu belirterek ”Cumhuriyetimizin 86´ıncı yılında karşısına çıkan her engeli aşma gücüne sahip bir milletin, Ata´sının açtığı yolda 7´den 70´e yan yana, omuz omuza ilerlediğini göstermek istiyoruz. Biz onun yolunda tüm benliğimizle var olanlar, onun devrimlerinin bekçileri, bir kez daha karanlıkları aydınlatmak için hep beraberiz” diye konuştu.
Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, Cumhuriyetin ilanının 86. yıldönümü dolayısıyla yaptığı açıklamada şunları söyledi ”Özgürlük, bağımsızlık, değişim ve çağdaşlaşma projesinin eseri olan laik Türkiye Cumhuriyeti Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk´ün en büyük eseridir.
Cumhuriyetimizin 86. yılını, gururla, onurla Cumhuriyetin kazanımları ve ulusal birliğimizi koruma kararlılığıyla bir kez daha kutluyoruz
Cumhuriyet, yüce milletimizin sarsılmaz bir iradeyle elde ettiği zaferin ardından yükselen değer olarak bizleri kucaklamıştır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının güçlükleri bir bir aşarak yükselttiği bu değer, bugün milletimizin her bireyinin benimsediği ortak bir irade olmuştur.
Bu gün ülkemizde özgür, bağımsız, hür bir şekilde yaşıyorsak, bu Cumhuriyetin eseridir. Cumhuriyetin ilkelerinden ödün verilmesi düşünülemez. Bundan sonra da hiçbir kötü emel, Türkiye Cumhuriyeti´ne zarar veremeyecek, yüreği yurt sevgisiyle dolu Türk Ulusu´nun gücü ve istenci karşısında tutunamayacaktır. Türkiye Cumhuriyeti, Devleti´nin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü tartışmaya açmak gayretinde olanlar mutlak surette hüsrana uğrayacaktır.
Demokratik Cumhuriyetin, ırk, dil, din, inanç, cinsiyet farkı gözetmeksizin her Türk vatandaşını birlik, beraberlik ve bölünmez bütünlük içinde kucakladığı yadsınamaz bir gerçektir. Bu anlamlı gün, milletçe el ele kenetlenmemize, demokrasimize, bölünmez bütünlüğümüze, Cumhuriyetimizin bizlere kazandırdığı değerlere sahip çıkmamıza, vesile olmalıdır.
Biz de Manavgat´ımızda tarihimizden duyduğumuz gururu yüksek sesle dile getireceğimiz etkinlikler ve paylaştıkça artan bir coşkuyla kutlayacağımız bir 29 Ekim´de daha tüm hemşerilerimi herkesi ´Yaşasın Cumhuriyet´ demeye davet ediyorum.
Cumhuriyetimizin 86´ıncı yılında karşısına çıkan her engeli aşma gücüne sahip bir milletin, Ata´sının açtığı yolda 7´den 70´e yan yana, omuz omuza ilerlediğini göstermek istiyoruz. Biz onun yolunda tüm benliğimizle var olanlar, onun devrimlerinin bekçileri, bir kez daha karanlıkları aydınlatmak için hep beraberiz.
Bu duygu ve düşüncelerle tüm Türk halkının ve Manavgatlı hemşerilerimin Cumhuriyet Bayramını kutluyor, birlik ve beraberliğimizin sonsuza dek devam etmesini diliyorum”

Akça, ”Cumhuriyet aydınlığı, dostluğu, kardeşliği ve barışı paylaşmaktır”
Manavgat Bakkallar Odası Başkanı Abdullah Akça, ”Devletimizde dünyada takdirle karşılanan yeniden yapılanma ve dönüşüm sürecine girmiş. Kısa sürede gerçekleştirdiği adımlarla gelişen dünyada saygın bir konuma yükselmiştir. Ulusça, kendini çağdaş dünyayla buluşturan Cumhuriyet´i korumaya ve sonsuza dek yaşatmaya olan kararlığımızı yaşadığımız bu mutlu günde Cumhuriyetimizin kurucusu Yüce Atatürk´ü, kahraman silah arkadaşlarını, bu toprakları yurt yapan şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı ve rahmetle anıyoruz. Atatürk´ün kurduğu Cumhuriyet Türkiye Cumhuriyeti Devleti´nin çağdaş ve demokratik bir ülke olarak varlığını ve gelişimini sürdürmesinin en önemli güvencisidir. Daha parlak yarınlara ulaşılmasında en büyük güvencimizde, Türk Milletinin birlik ve beraberliği, yurdunu ve bağımsızlığını her şeyin üstünde tutan yaşam felsefesidir.
Tüm kamu kurum ve kuruluşları, yerel yönetimler, mesleki teşekkülleri, sivil toplum kuruluşları ve basınımızla birlikte el ele gönül gönüle kutladığımız bu bayram da Cumhuriyet´in kazanımlarına, değerlerine ve ilkelerine sahip çıkma bilinci ve kararlılığı içinde bulunuruz. Büyük bir çağdaşlaşama projesi olan Cumhuriyet aydınlığı, dostluğu, kardeşliği, birliği, beraberliği ve barışı paylaşmaktadır. Bunun değerini iyi bilmeliyiz. Bu anlamlı güde vatanımızın bütünlüğünün, milletimizin birlik ve beraberliğinin, Atatürk ilke ve Devrimlerinin korunması, Cumhuriyet´in tüm değerleri ile sonsuza dek yaşatılması hepimizin ortak sorumluluğu olduğunu bir kez daha hatırlamalıyız.
Geçmişte bu atanın, bu milletin kıvanç ve tasasını paylaşan yurttaşlar olarak bu ortak bilinç etrafında kenetlenerek onu yeni eserlerle yücelterek geleceğe güçlü bir biçimde taşıma azim inancımızı asla yitirmemeliyiz. Bu duygu ve düşüncelerle, Tüm Ulusumuzun ve Manavgat´ta yaşayan vatandaşlarımızın Bayramını kutluyor. Sağlık, mutluluk ve esenlikler diliyorum”

Yıldız, ”Bu topraklar uğruna yüz binlerce şehit ve gazi verildiğini unutmamalıyız”
Manavgat Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Atila Yıldız, ”86 yıl önce, 29 Ekim 1923 tarihinde ilan edilen Cumhuriyet, tüm insanlık için dikkatle üzerinde durulmaya değer büyük ve aynı zamanda örnek bir devrimdir. Bugün, her zamankinden daha çok sahip çıkmamız gereken Cumhuriyet; eşitlik, özgürlük ve çağdaşlık ve laiklik ilkelerini kapsamasının yanı sıra aynı zamanda büyük bir düşüncenin ürünüdür.
Hak ve hürriyetlerinden mahrum bırakılmış toplumların ayakta kalmaları ve yaşamalarının mümkün olmadığı unutulmamalıdır. Tarih, hak ve hürriyetlerini kaybeden ve sonuçta yok olan toplumların örnekleriyle doludur. Türkiye Cumhuriyeti Devleti´nin bugünlere kolay gelmediğini, Atalarımızın, bizlere emanet ettikleri bu topraklar uğruna yüz binlerce şehit ve gazi verildiğini unutmamalıyız. Bizlere ve gençlerimize düşen en önemli görev, Türkiye Cumhuriyeti´nin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü korumak, savunmak, Büyük Önder Atatürk´ün ilke devrimleriyle aydınlanmış yolda emin ve güçlü adımlarla ilerlemek, bu değerleri gelecek kuşaklara teslim etmektir.
Yeniliklere açık, aklın ve bilimin üstünlüğüne dayalı bir yaşam tarzı olan Cumhuriyetimizi, ulusça sonsuza dek yaşatmak azim ve kararlılığında olduğumuzu, birlik ve bütünlüğümüzü bozmak isteyen düşmanlarımız çok iyi bilmelidirler.
Kim ne derse desin, bizler her zaman Yüce Atatürk´ün manevi mirası ve vasiyetleri doğrultusunda, çağdaş uygarlık yolunda yorulmadan koşmaya devam edeceğiz.
Bu düşüncelerle, Cumhuriyetimizin kurucusu Yüce Atatürk´e, O´nun kahraman silah arkadaşlarına, milleti ve vatanı için canlarını seve seve feda eden şehitlerimize, gazilerimize sonsuz sevgi ve saygılarımı sunuyor, rahmetle anıyorum.
Cumhuriyetimizin 86. yılı kutlu olsun”
Ünal, ”Millet olarak, birbirimize daha çok kenetlenip, vatanımıza sahip çıkmamız gerek”
Manavgat Şoförler Odası Başkanı Muammer Ünal, ”Millet olarak büyük bir zafere ulaştırdığımız milli mücadelemizi yeni, güçlü bir devlete ve Cumhuriyet yönetimine dönüştürmemizin üzerinden 86 yıl geçmiş bulunmaktadır. Aradan geçen 86 yıl sonra, bölücülerin, eli kanlı katillerin bir asırlık devlet ve millet bütünlüğünü bozacak, parçalayacak, toplumsal gerginlikleri artıracak ve devletimizin temel niteliklerini sarsacak boyutta gaflet sergilediği bu günlerde, Cumhuriyet ruhunun anlamı çok daha önem kazanmıştır. Türk milleti, Cumhuriyet ile kazandığı değerleri, hayatının vazgeçilmez unsuru olarak benimsemiş, karşılaştığı sorunları Cumhuriyet´e olan bağlılığı sayesinde birlik ve beraberliğinden ödün vermeden aşmayı bilmiştir. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada hiçbir kötü emel, Türkiye Cumhuriyeti´ne zarar veremeyecek, yüreği vatan sevgisiyle dolu Türk milletinin gücü karşısında tutunamayacaktır. Millet olarak, birbirimize daha çok kenetlenip, vatanımıza sahip çıkmamız gereken Cumhuriyetimizin kuruluşunun 86. yıldönümünde, tüm Manavgatlı hemşerilerimin bayramını kutluyor, başta büyük önder Mustafa Kemal olmak üzere, bu uğurda canlarını vermekten, kanlarını dökmekten çekinmeyen şehitlerimizi saygı, minnet ve rahmetle anıyor, varını yoğunu ortaya koyarak bu vatana sahip çıkan yüce Türk milletine saygılarımı sunuyorum”

Tığlı, ”Türkiye Cumhuriyetinin 86 yıllık öyküsü bir başarı, bir uygarlaşma öyküsüdür”
AK Parti Manavgat İlçe Başkanı Nejat Tığlı, ”Her yıl olduğu gibi bu yılda Cumhuriyetimizin 86. kuruluş yılını onur ve gururla kutlayacağız.
Onur ve gururla kutlayacağız,çünkü ülkede yaşayan herkes hürdür, birinci sınıf vatandaştır; temel hak ve özgürlükler kanunlarla çerçevesi çizilen bir sistem içerisinde özgürce kullanılabilmektedir. Herkes, aynı geçmişi ve ortak bir geleceği paylaşmaktadır. Herkes, tasada, kederde ve sevinçte ortaktır.Ulu önder ve silah arkadaşlarının 86 yıl önce milletimize çizmiş oldukları bu yolda, milletçe emin adımlarla yürümekte, uygarlık yolunda her geçen gün bir adım daha ilerlemekteyiz.
Ayrıca Türkiye Cumhuriyetinin 86 yıllık öyküsü bir başarı, bir uygarlaşma öyküsüdür. Cumhuriyetin başarıları ile haklı bir gurur duyuyoruz. Bugün Türkiye, İslâm dünyasındaki tek laik ve demokratik bir Cumhuriyet, çağdaş bir ülke, şu anki global ekonomik krize rağmen dünyanın en büyük ekonomisinden biri, bölgesinde hatırı sayılan güç, bir istikrar unsuru gündemi belirlenen değil,gündem belirleyen, ve Avrupa Birliğine aday bir ülkedir.
Böyle bir ülkede yaşamamızda en büyük pay sahibi olan Büyük Önder Atatürk ve canlarını bu uğurda feda eden şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnet ve şükranla anarım.
Cumhuriyet Bayramımız Kutlu Olsun”

Yıldız, “Milliyetçiliğe her zamankinden daha çok ihtiyaç var”
Milliyetçi Hareket Partisi Kadın Kolları Başkanı Emel Yıldız, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir basın açıklaması yaptı.
Yıldız basın açıklamasında şunları söyledi, ”türkiye Cumhuriyetinin kuruluşunun 86.yıl dönümünü kutlamanın onuru ve mutluluğunu yaşıyoruz. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı yüce Türk Milletine kutlu olsun 23 Nisan 1920´de TBMM´nin açılmasıyla müjdelenmiş olan cumhuriyetimiz; Meşrutiyetten Cumhuriyete, saltanattan milli egemenliğe, tebaadan vatandaşa geçişin adıdır. Cumhuriyetimiz, vatanın bağımsızlığı ve milletin hürriyeti uğruna ölümü göze almış kahramanların Türk milletini ayağa kaldırma stratejisinin zafer tacı olmuştur. Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk´ün ”Benim en büyük eserim” diyerek nitelendirdiği cumhuriyetimiz onun dehası, komutanlık nitelikleri geniş vizyonu, yüksek milliyetçilik duygularının yüce Türk milleti ile kaynaşmasının sonucudur.
Aradan geçen 86 yıl sonra ülkeyi yönetenlerin bir asırlık devlet ve millet kaynaşmasını geriye döndürecek, toplumsal gerginlikleri artıracak ve devletimizin temel niteliklerini sarsacak boyutta gaflet sergilediği bu günlerde cumhuriyet ruhunun anlamı çok daha büyük önem kazanmıştır. Bu nedenle Mustafa Kemal Atatürk´ün 1923 Ekim´ine ulaşmak için gösterdiği akılcı ilerleme mücadelesine, milli varlığın korunmasına öncelik veren bir uluslararası ilişki anlayışına, millet değerlerini ve egemenliğini kabul eden uzlaşmacı bir yönetimin varlığına, yüksek fedakarlık ve erdeme dayanan bir milliyetçiliğe her zamankinden daha çok ihtiyaç vardır. Türkiye Cumhuriyetinin gelişmiş devletler arasında yerini alabilmesi milli, üniter, demokratik ve laik devlet yapısının yükseltilerek muhafaza edebilmesi, ona sahip çıkacak milli yönetimlerle mümkün olacaktır. Bu düşüncelerle büyük Türk milletinin bayramını kutluyor Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk´ü, silah arkadaşlarını ve tüm şehitlerimizi şükran, minnet ve rahmetle anıyoruz”

Önel, ”Şehit kanlarıyla sulanan Türkiye´miz 86 yıldır Cumhuriyet´imize vatan oldu”
CHP Taşağıl Gençlik Kolları Başkanı Abdullah Önel, ”Cumhuriyet; Geri kalmışlığa, yoksulluğa, çaresizliğe karşı verilen mücadelenin adıdır. Mustafa Kemal Atatürk´ün tabiriyle ”Cumhuriyet, bilhassa kimsesizlerin kimsesidir.”
Cumhuriyet; Tarihin en eski milletlerinden birinin ateşten geçerek kan içinde bir daha uyumamak, nereden geldiğini unutmamak, kandırılmamak, sömürülmemek, ezilmemek, yok edilmemek üzere haykıran ulusun destanıdır.
Cumhuriyet; Eşitliktir, demokrasidir, aydınlanmadır, ilimdir, fendir, insan haklarına saygıdır ve ayrıştırmayı değil bütünleşmeyi hedef alır.
Şehit kanlarıyla sulanan Türkiye´miz 86 yıldır Cumhuriyet´imize vatan oldu. Biliyoruz ki şimdilerde Türkiye´mizin aydınlık geleceğine kara lekeler sürmek isteyenler var. Acıyı ve yobazlığı milletimize makul görenler var. Bundan tüm ulusumuz rahatsız. Onların istedikleri ortada; sevgi yerine nefret, kardeşlik yerine hasımlık, aydınlanma yerine yobazlık, İş arayanların işsiz, yol arayanların yolsuz, huzur arayanların huzursuz, su bekleyen toprakların susuz kalmasını istiyorlar.
Ey Büyük Mustafa Kemal´in yüce ulusu Merak etme, Cumhuriyet Halk Partisi üzerinize sürülmek istenen kara lekeyi silip atacak, sizi sevgiyle sarıp koruyacak, bölünmeye asla izin vermeyecektir. Türk insanının temiz, sevgi dolu yüreğine hüzün, umutsuzluk ve korkuyu layık görenlere, çiftçisine, tüccarına, esnafına, gencine, erkeğine, kadınına tehditler savuranlara şüphe yok ki CHP iktidarında gereği yapılacaktır.
CHP gençliği olarak Yüce Milletimizin Cumhuriyet Bayramını en içten duygularımızla kutlar, Türkiye Cumhuriyet´inin kuruluşunda emeği geçen herkesi rahmetle anarız. Büyük Önder ATATÜRK´ ün eserine sahip çıkacağımızı ulusumuza haykırırken, büyük üstat Nazım Hikmet´in de dediği gibi ”Yaşamak Bir Ağaç Gibi Tek ve Hür Ve Bir Orman Gibi Kardeşçesine” sözündeki gibi dayanışma günü olduğunu hatırlatırız”

2023 de ülkemiz ‘lider ülke Türkiye’ olmalı
Manavgat Ülkü Ocağı Başkanı Yakup Ekşi, Cumhuriyet Bayramı´nın 86 ıncı yıl dönümü nedeniyle yazılı basın açıklaması yaptı. Ekşi yaptığı açıklamada ” Dün olduğu gibi bugün de milletimizin üzerine çökmek isteyen kara bulutları, Türk Milliyetçileri dağıtacak ve Türk Milleti´ni aydınlığa kavuşturacaktır” dedi.
Cumhuriyetin kuruluşunun 86 inci yılı nedeniyle Manavgat Ülkü Ocağı Başkanı Yakup Ekşi tarafından basın bildirisi yayınlandı. Ekşi basın bildirisinde şunları söyledi; ”Şanlı bir tarihe ve büyük bir medeniyet birikimine sahip olan aziz milletimizin, özgürlük ve bağımsızlığının simgesi olan Cumhuriyetimizin 86. yıldönümünü büyük bir gurur, coşku ve mutlulukla kutluyoruz.
Cumhuriyet; ezelden ebede akıp giden şanlı Türk tarihinin mühim bir aşamasıdır.
Cumhuriyet; Türk milletinin tarih sahnesinde yeniden dirilişinin adıdır.
Cumhuriyetimiz mana ve gücünü; milletimizin ortak iradesiyle ve büyük bir imanla gerçekleştirdiği Milli Kurtuluş Savaşı´nın eseri olmasından almaktadır. Tarih; milletlerin böylesine sarsılmaz bir ortak iradeyle kendi kaderlerini kendi elleriyle yazdıklarına çok nadir şahit olmuştur.
Türk Milleti, cumhuriyet rejimi ile kazandığı değerleri, toplum hayatımızın vazgeçilmez unsuru olarak benimsemiş, karşılaştığı sorunları cumhuriyete olan bağlılığı sayesinde birlik ve beraberliğinden ödün vermeden aşmayı bilmiştir.
Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve arkadaşlarının sarsılmaz bir vatan sevgisi ve istiklal aşkıyla büyük zorlukları aşarak yükselttikleri Türkiye Cumhuriyeti, aynı ideallere büyük bir sadakatle sahip çıkan yeni nesillerin omuzlarında yeni ufuklara doğru ilerlemektedir.
Ülkücü Hareket olarak hedefimiz, Cumhuriyetimizin 100. yılı olan 2023´de ülkemizi ´lider ülke Türkiye´ yapmaktır.
Dün olduğu gibi bugün de milletimizin üzerine çökmek isteyen kara bulutları, Türk Milliyetçileri dağıtacak ve Türk Milleti´ni aydınlığa kavuşturacaktır. Türk Milleti´nin birlik ve bütünlüğüne kast eden hainler karşılarında Ülkücü Hareket´i bulacaklardır. Ülkücüler; Türk Milleti´nin ve Türkiye Cumhuriyeti´nin bağımsızlığı uğruna üzerine düşen her türlü fedakârlığı yapmaya hazırdır.
Bu duygular içinde, Büyük milletimizin Cumhuriyet Bayramı´nı kutluyor; Cumhuriyet´imizi kuran başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile şehitlerimizi, saygı, rahmet ve minnetle anıyoruz”

Çakar, “Türk Ulusu emperyalizme dersini her zaman vermiştir”
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla Manavgat Eğitim-İş adına İlçe Başkanı Neriman Çakar tarafından basın açıklaması yapıldı.
Manavgat Eğitim-İş İlçe Başkanı Neriman Çakar, yaptığı basın açıklamasında şunları söyledi, ”Cumhuriyet tarihimizde; ülkemiz ve ulusumuz olarak zor günleri bugüne kadar hep birlikte yaşadık ama son yıllarda yaşadığımız kadar zor tehlikeli bir süreç hiçbir zaman yaşanmamıştır..
Cumhuriyet tarihimizde; ülkemiz ve ulusumuz olarak zor günleri bugüne kadar hep birlikte yaşadık ama son yıllarda yaşadığımız kadar zor tehlikeli bir süreç hiçbir zaman yaşanmamıştır..
Bugün, bizi ulus yapan, toprağımızı vatan yapan Cumhuriyetimizin 86. yılını kutlamaktayız..
30 Ekim 1918´de Mondros Mütarekesinin imzalanmasının ardından bu duruma karşı mücadele veren 140 vatansever Malta´ya sürgün gönderilmesine, Sevr´in imzalanmasına rağmen, Türk Ulusu Mustafa Kemal ATATÜRK önderliğinde bağımsızlık ateşini Anadolu´da yakmış ve son noktayı 29 Ekim 1923´te koymuştur.. Bugün ülkemizin ve ulusumuzun yaşadıkları da dünden farklı değildir. Çünkü çağ değişmemiştir ve hala emperyalist çağ devam etmektedir..
Önderimiz Mustafa Kemal ATATÜRK; Cumhuriyetimizi, kendi el yazısıyla ”Medeni Bilgiler” kitabında belirttiği gibi, dil, tarih, kültür ve yurt birliği temellerine dayandığını yazmış ve bu ana temelleri ilke ve devrimleri ile ayağa kaldırmıştır. Bunun sonucunda ortaya çıkan ulusun adına; Türk Ulusu, yurdun adına da Türkiye Cumhuriyeti demiştir. Sınırlarını da ”Misak-ı Milli, Say Misak-ı Milli ve Maarif Misak-ı Milli” olarak çizmiştir.
Yani, ülkenin ve ulusun bölünmez bütünlüğü, ekonomik ve siyasal bağımsızlık ve eğitim öğretim birliğidir. Uluslaşma sürecinin olmazsa olmazlarını ortaya koyan Mustafa Kemal ATATÜRK, ufkun ötesini gördüğünü daha dünyaya o günlerde ispat etmiştir.
Bugün tüm dünyayı kan ve gözyaşına boğan ABD ve AB emperyalizmi, ulus devletleri sömürüde önünde bir engel olarak gördüğünü ortaya koyduğu BOP vb. haritalarla ilan etmiştir, işin şakası yoktur..
Son süreçte;
ABD ve AB başta olmak üzere işbirlikçi iktidar ve terör maşaları, Türkiye Cumhuriyeti ve Kemalizmi hedef almakta, dil, tarih, kültür ve yurt birliğini yok etmek için el birliği ile saldırmaktadır. Gerek yandaş medyanın haber ve programları ile kültür birliğimize gerekse yeni anayasa tartışmaları ile ulus kavramı ve dil birliğimize saldırılmaktadır. Özellikle ulus olma ve uluslaşmanın en önemli ayağı olan dil birliği, ”ana dilde eğitim yani eğitimin milliyetler temelinde bölünmesi” gündeme getirilmektedir. En acısı da kendisini ilerici, devrimci, çağdaş sayan sendikal yapıların da bunu savunmasıdır.
Diğer bir noktada;
Cumhuriyetimize bunca saldırılar yaşanırken; Cumhuriyetimizin en temel kurumları, organları ve demokratik kitle örgütleri, Cumhuriyetimizden yana taraf olunca darbeci, statükocu olarak ilan edilmesidir. Asıl Cumhuriyetten yana taraf olmayanların sorgulanması, yargılanması gerekirken, emperyalizmin desteği ile tam tersi yaşanmaktadır. Yalnız unutulmamalıdır ki Türk Ulusu emperyalizme dersini her zaman vermiştir.
EĞİTİM-İŞ olarak;
Mustafa Kemal ATATÜRK´ün yurttaşlık temelinde tanımı olan ”Türkiye Cumhuriyetini kuran Türkiye Halkına Türk Milleti denir” tanımından başka tanım kabul etmiyoruz..
19 Mayıs 1919´dan beri verdiğimiz antiemperyalist mücadelede, başta eğitim ve bilim işgörenleri olmak üzere tüm ulusumuz kararlıdır. Tam bağımsız Türkiye mücadelemize; başta öğrencilerimizle, velilerimizle, tüm halkımızla ve Cumhuriyetimizin tüm kurumları ile 86. yılımızda da devam edeceğimizi ilan eder kamuoyu ile paylaşırız. Yaşasın TAM BAĞIMSIZ TÜRKİYE CUMHURİYETİ..Haber 1382 kez okundu

Twitter'da Paylaş
Bu habere Ilk yorumu yazin

En çok okunan haberler
•Recep Barut’tan şampiyona destek
•Yrd. Doç. Dr. Abdullah Mutlu Manavgat’ı Yönetmeye Talip
•Başkan Barut Sorunları Dinliyor
•UĞUR TV DE TERCİH ROBOTU
•Evrenseki Beachpark Misafirlerini Bekliyor
•Recep Barut Köy Ziyaretlerine Başladı
•Barut ‘Regaip Kandili Ramazan’ın habercisidir’
•Virajı alamayınca kanala düştü
•Barut “Ramazan Bayramı İnsanlığı Barış, Kardeşlik Ve Huzur Getirsin”

Haberleri sitene ekle

 

 


Sayfa 0,08 Saniyede yüklendi.

copyright © www.nehir.net
Bu sitedeki haberlerin ve resimlerin kaynak gösterilmeden kullanılması yasaktır
Sayfa en iyi 1024 * 768 ekran çözünürlüğünde görüntülenebilir