Künye   Giriş Sayfası yap    Nehir   Sık Kullanılanlara Ekle    Reklam

www.nehir.net
SON DAKİKA ANASAYFA GALERİ KÖŞE YAZILARI  İLETİŞİM

MİMARLAR ODASINDA GÖREV DAĞILIMI YAPILDI
Manavgat Ziraat Odası Gazetecileri unutmadı

Çalışan Gazeteciler kutlama mesajları
Haber 11.01.2010 14:58:48 da eklendi.

10 Ocak ´Çalışan Gazeteciler Günü´ dolayısıyla yayınlanan mesajlar...
       

Side Belediye Başkanı A.Kadir Uçar;
“Basın demokrasi´nin vazgeçilmezidir”
Side Belediye Başkanı A.Kadir Uçar, Manavgat´ta görev yapan basın mensuplarının Çalışan gazeteciler günü kutladı. Side Belediye Başkanı A. Kadir Uçar Çalışan gazeteciler günü dolayısıyla yayınladığı mesajında şunları söyledi: ”Manavgat´nın yazılı ve görsel basınında büyük bir özveriyle çalışan değerli basın mensupları, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününüzü kutluyorum. Basın, özgürlükçü ve çoğulcu demokrasinin vazgeçilmez bir kurumudur, iletişim teknolojisinde yaşanan hızlı gelişimler sayesinde katılımcı demokrasi yepyeni bir boyut kazanmıştır. Medya, bu kapsamda kamusal ve sivil hayatın ayrılmaz bir parçası haline gelmiştir. Basın ve Yayın organları siyasi görüş, din, dil, ırk ve inanç farkı gözetmeden tarafsız bir şekilde toplumu bilgilendirmek ve aydınlatmakla yükümlüdürler. Kısaca, basın özgürlüğü dediğimiz bu özgürlüğün kullanımında özel hayatın gizliliğine ve kişilik haklarına saygı göstermek, üzerinde tüm dünyanın uğraştığı evrensel bir hukuk kuralıdır. Medya´nın yine objektif esaslar çerçevesinde eleştiri özgürlüğü yoluyla toplumsal denetim işlevini yerine getirmesi doğruya ve toplumsal yarara ulaşma hedefinin bir parçasıdır. Bu hedefe ulaşmak için olumsuz gelişmelerin yanı sıra, olumlu gelişmelerinde yansıtılması hakkaniyet gereğidir. Side Belediye Başkanlığı görevine başladığım günden bugüne kadar, gerek basın toplantılarımda gerekse gazeteniz veya televizyonunuz aracılığıyla Side´nin layık olduğu yere gelmesi için göstermiş olduğunuz duyarlılığa teşekkür ediyor, bu duygu ve düşünceler içerisinde başarılar diliyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi.


Prof. Dr. Erdoğan: “Üniversite Konusunda
en büyük destekçimiz Manavgat Basınıdır”
Akdeniz Üniversitesi Manavgat Meslek Yüksek Okulu Müdürü Prof. Dr. Ali Erdoğan, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.
Prof. Dr. Ali Erdoğan, Akdeniz Üniversitesi Manavgat Meslek Yüksek Okulu´nun açıldığı ilk günden buyana desteklerini esirgemeyen Manavgat basının Yüksek Okulun üniversite olması yolundaki en büyük destekçisi olduğunu söyledi. MYO Müdürü Prof. Dr. Ali Erdoğan şunları söyledi:” Toplumsal değerlere saygılı, kişisel hak ve özgürlükleri temel alan tarafsız bir anlayışla, halkın bilgi edinme özgürlüğünü yasal sınırlar içinde sonuna kadar sunan, basın meslek ilkelerine uyarak görev yapan basın emekçilerinin “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” nü kutlar, başarılarının devamını diler, sevgiler sunarım”dedi.


MATSO BAŞKANI DR. VURAL;
”GAZETECİLİK; DEMOKRASİNİN
VAZGEÇİLMEZ UNSURLARINDANDIR”
Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Dr. Şükrü Vural:”Çağdaş demokrasilerin ve toplumların içinde yer alan en önemli unsurlardan biri de hiç kuşkusuz gazetecilik mesleğidir” dedi.
10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü dolayısıyla bir mesaj yayınlayan MATSO Başkanı Dr. Şükrü Vural; ”Gazetecilik, zor ve meşakkatli bir meslek olmasının yanında demokrasilerin yaşamasında, toplumların ve milletlerin ilerlemesinde, aydınlanmasında, bilgi edinmesinde, eğitilmesinde ve haber almasında son derece önemli bir işlevi yerine getirmektedir” diye konuştu.
Türkiye Cumhuriyeti´nin Kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ün ”Basın, Ulusun müşterek sesidir” diyerek Basının önemini ortaya koyduğunu belirten Dr. Vural:”Demokratik ve özgürlükçü yapının devamı noktasında araştırıcı, sorgulayıcı ve denetleyici özellikleri ile görevlerini yerine getiren Gazeteciler, sosyal ve ekonomik yönden de zorluklar yaşamaktadırlar. İlçemizdeki Gazetecilerimiz, Basın Mensuplarımız da bu zorluklar içinde görevlerini en iyi şekilde yerine getirmektedirler. Bu çabaları ve çalışmaları kamuoyumuzca takdirle karşılanmaktadır. Hem gazetecilerin hem de basının yaşadığı bu zorlukların ve sıkıntıların dile getirilmesinde 10 Ocak Gazeteciler Günü´nün rolü olmaktadır. Bu zorlukların ve sıkıntıların, bu anlamlı günde hatırlanması yeterli olmamaktadır. Bu duygu ve düşüncelerle, Basın-Yayın Organlarımızın tüm çalışanlarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum” diyerek sözlerini noktaladı.


ÜMİT YAPAR´DAN
GAZETECİLERE KUTLAMA
Başarı Koleji Eğitim Danışmanı Ümit Yapar, Manavgat´ta görev yapan gazetecilerin Çalışan Gazeteciler Gününü kutladı.
Başarı Koleji Eğitim Danışmanı Ümit Yapar, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü mesajında şunları söyledi ”Halkın bilgi edinme özgürlüğünü yasal sınırlar içinde sonuna kadar sunan, ekonomik ve sosyal sorunları cesaretle irdeleyen, basın meslek ilkelerine uyarak görev yapan siz değerli basın emekçilerine takdirlerimi sunuyorum. 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü kutlu olsun”Haber 609 kez okundu

Twitter'da Paylaş
Bu habere Ilk yorumu yazin

En çok okunan haberler
•Recep Barut’tan şampiyona destek
•Yrd. Doç. Dr. Abdullah Mutlu Manavgat’ı Yönetmeye Talip
•Başkan Barut Sorunları Dinliyor
•UĞUR TV DE TERCİH ROBOTU
•Evrenseki Beachpark Misafirlerini Bekliyor
•Recep Barut Köy Ziyaretlerine Başladı
•Barut ‘Regaip Kandili Ramazan’ın habercisidir’
•Virajı alamayınca kanala düştü
•Barut “Ramazan Bayramı İnsanlığı Barış, Kardeşlik Ve Huzur Getirsin”

Haberleri sitene ekle

 

 


Sayfa 0,06 Saniyede yüklendi.

copyright © www.nehir.net
Bu sitedeki haberlerin ve resimlerin kaynak gösterilmeden kullanılması yasaktır
Sayfa en iyi 1024 * 768 ekran çözünürlüğünde görüntülenebilir