Künye   Giriş Sayfası yap    Nehir   Sık Kullanılanlara Ekle    Reklam

www.nehir.net
SON DAKİKA ANASAYFA GALERİ KÖŞE YAZILARI  İLETİŞİM

Özel Manavgat Kolejinden Çanakkale Şehitleri Programı
Yataş Home Manavgat’ta

İZCİLER’DEN ANLAMLI DAVRANIŞ
Haber 22.03.2010 13:48:42 da eklendi.

Manavgat Küçük Hasan İlköğretim Okulu, 75.Yıl Cumhuriyet İlköğretim Okulu İzcileri ve Kızılağaç Ünal Akpınar İlköğretim Okulu İzci Kümesi, Şehitler haftası dolayısıyla İlçe İzci Kurulu Başkanı Serkan Kaplan nezaretinde Şehit yakınlarını ziyaret ederek, şehitlerin mezarı başında dua ettiler.
       


75.YIL CUMHURİYET İZCİLERİ
ŞEHİT AİLELERİNİ ZİYARET ETTİ
Manavgat 75.Yıl Cumhuriyet İlköğretim Okulu İzcileri, Şehitler haftası dolayısıyla Şehit yakınlarını ziyaret ederek, şehitlerin mezarı başında dua ettiler. İlçe İzci Kurulu Başkanı Serkan Kaplan, bu yıl 3.sünü gerçekleştirdikleri ziyaretler kapsamında Manavgat´ta 18 Şehit ailesini ziyaret ettiklerini, ziyaretleri 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler gününde Ulukapı Sülek ve Ahmetler köylerinde bulunan şehit aileleri ile tamamladıklarını söyledi.
Manavgat 75.Yıl Cumhuriyet İlköğretim Okulu İzcileri şehitler haftası kapsamında Manavgat, belde ve köylerinde bulunan şehit ailelerini ziyaret edip, şehitlerin mezarları başında dua ettiler. Okul Müdürü Faruk Karcı, İlçe İzci Kurulu Başkanı Serkan Kaplan, İzci liderleri Erdal Ünal, Nesim İlhan ve Döndü Kılıç´ın da katılımıyla 17 mart 2010 tarihinde Taşağıl ve Çardak da bulunan şehit aileleri ziyaret edildi.
Çok sayıda izci öğrencinin katıldığı etkinlik kapsamında izciler ilk olarak Çardak Köyünde bulunan şehitliği ziyaret ettiler. Ziyarette Şehit P.Uzm.Çvş Mustafa Uysal´ın annesi, yakınları ve köy muhtarı da hazır bulundu. Şehit P.Uzm.Çvş Mustafa Uysal´ın annesi Nefise Uysal´ın elini öpen ve çiçek veren izciler mezarı başında saygı duruşunda bulundu ve dua ettiler. İzciler, geçtiğimiz yılki ziyaret sırasında okul bahçesine diktikleri fidanların büyümüş olmasından dolayı duydukları mutluluğu, okul müdürü Arif Gümüş´e ve öğrencilere teşekkür ederek gösterdiler.
Daha sonra Taşağıl da bulunan şehitliğe gelen izciler, burada J.Onb. Mehmet Koparan´ın mezarını Annesi Hatice Koparan ve babası idris koparan ile birlikte ziyaret ettiler.Saygı duruşunda bulunan izciler ailelerin ellerini öperek akşam saatlerinde Manavgat a döndüler.
ŞEHİTLER HAFTASINDA
KÜÇÜK HASAN İZCİLERİNDEN
ANLAMLI ZİYARET
Manavgat Küçük Hasan İlköğretim Okulu ve 75.Yıl Cumhuriyet İlköğretim Okulu İzcileri, İlçe İzci Kurulu Başkanı Serkan Kaplan, İzci liderleri Nesim İlhan, Feride Kaplan ve Döndü kılıç ın rehberliğinde 18 mart 2010 tarihinde Ulukapı Köyünde bulunan şehitliği ve şehit ailelerini, ziyaret etti.
Çok sayıda izci öğrencinin katıldığı etkinlikte izciler ilk önce, Şehit J.Kom.Er Halil İbrahim Mudul´un Ulukapı Köyündeki şehitliğini şehidin yakınları ve köy muhtarının katılımıyla ziyaret ettiler.
Şehidin altı kardeşinden biri olan Mustafa Mudul´ un evini de ziyaret eden izciler, beraberinde getirdikleri hediyeleri veren izciler saygı duruşunda bulundular.
Ulukapı Şehit Halil İbrahim Mudul İlköğretim Okulunu da ziyaret eden izciler, buradaki izci ünitesi ve Lideri Sibel Karabacak ı da ziyaret ederek çalışmaları hakkında bilgi aldılar. Okul Müdürü Hüseyin Geyikoğlu, şehidimiz hakkında bilgi vererek, cenazenin köye ilk gün gelişini ve şehidin 4. Sınıftaki yeğenini yazdığı şiiri okuyarak duygulu anların yaşattı. Okul Müdürü Geyikoğlu, 12 yıldır ailenin, okulun ve şehitliğin ilk defa böyle bir şekilde ziyaretin yapılmasının kendilerini ve aileye çok mutlu ettiğini söyleyerek İlçe İzci Kurulu Başkanı Serkan Kaplan´a teşekkür etti.
İlçe İzci Kurulu Başkanı Serkan Kaplan, Şehitler Haftasında İlçemizde bulunan şehit ailesini ziyaret etmek istediklerini, onların acılarını bir nebze olsun hafifletmek ,moral vermek ve küçük hediyelerimizi vermek amacıyla izci liderlerimiz Şehit ailelerini ziyaret etmektedir dedi. Ayrıca bugün 18 mart günü de Ulukapı Sülek ve Ahmetler köylerini de ziyaret edip buradaki ailelerimizi de ziyaret edeceklerini, Manavgat ta izcilik çalıştıran tüm okulların 150 izci 17 İzci öğretmenle bu faaliyeti yaptıklarını bu yıl 3.sünü yaptığımız bu etkinliğin artık her yıl düzenli olarak yapılacağını, bu önemli faaliyette emeği geçen herkese teşekkür ederek sözlerini tamamladı.
KIZILAĞAÇ İZCİLERİNDEN
ŞEHİT AİLESİNE ZİYARET
İlçemizde bu yıl kurulan Kızılağaç Ünal Akpınar İlköğretim Okulu İzci Kümesi, 18 Mart Çanakkale Şehitlerini ve Şehitleri Anma Haftasında anlamlı bir ziyaret gerçekleştirdi.
Manavgat´ın 18 şehidinden biri olan P.Kom.Er Ali Uysal´ın ailesini ve mezarını ziyaret etti.
Ziyarete Odaönü İlköğretim Okulu İzcileriyle birlikte Okul Müdürü Hasan Doğru, İlçe İzci Kurulu Başkanı Serkan Kaplan, İzci Lideri Ayşe Kızılcadam, Hüseyin Çetin ve çok sayıda izci öğrenci katıldı.
Kızılağaçlı İzciler önce Şehitliği ziyaret ederek çiçek bıraktılar ve saygı duruşunda bulundular.
Daha sonra Şehidimizi Annesi Ayşe Uysal´ı ve abisi Nurettin Uysal´ı evinde ziyaret ederek getirdikleri hediyeleri verdiler.
İlçe izci Kurulu Başkanı Serkan Kaplan, aileye sabır dileyerek, bugün rahat ve huzur içinde yaşabilmemizin nedeni vatan borcunu yapan insanlarımız ve gece gündüz bizi bekleyen kahraman askerlerimizin sayesindedir dedi. Ayrıca bizler Manavgatlı İzciler olarak Şehitler Haftasını Şehit Ailelerinin yanında ziyaretler şeklinde yapıyoruz. Amacımız izci öğrencilerimizin vatan sevgisini ve milli duygularını geliştirmek olduğunu söyledi.
Bu vatanı vatan yapanın uğrunda ölünen toprak olduğunu Çanakkale de ve şimdi de Şehidimiz Ali Uysal ın şahsında her yerde dosta düşmana gösterildiğini söylemiş ve yetiştirdiği evladı için izci öğrenci ve öğretmenler Ayşe teyzenin elini öperek duygusal anlar yaşanmıştır.
Kızılağaçlı ve Odaönülü İzciler bundan sonra her zaman Ayşe Teyzenin yanına gidip geleceklerini söyleyediler.Haber 878 kez okundu

Twitter'da Paylaş

Son 3 Yorum
yazan: melike
  izcileri tebrik ediyorum.
ben de küçükken izciydim. faaliyetlerine nasıl katılabilrim

Tüm yorumlari oku Yorum Yaz


En çok okunan haberler
•Recep Barut’tan şampiyona destek
•Yrd. Doç. Dr. Abdullah Mutlu Manavgat’ı Yönetmeye Talip
•Başkan Barut Sorunları Dinliyor
•UĞUR TV DE TERCİH ROBOTU
•Evrenseki Beachpark Misafirlerini Bekliyor
•Recep Barut Köy Ziyaretlerine Başladı
•Barut ‘Regaip Kandili Ramazan’ın habercisidir’
•Virajı alamayınca kanala düştü
•Barut “Ramazan Bayramı İnsanlığı Barış, Kardeşlik Ve Huzur Getirsin”

Haberleri sitene ekle

 

 


Sayfa 0,08 Saniyede yüklendi.

copyright © www.nehir.net
Bu sitedeki haberlerin ve resimlerin kaynak gösterilmeden kullanılması yasaktır
Sayfa en iyi 1024 * 768 ekran çözünürlüğünde görüntülenebilir