Künye   Giriş Sayfası yap    Nehir   Sık Kullanılanlara Ekle    Reklam

www.nehir.net
SON DAKİKA ANASAYFA GALERİ KÖŞE YAZILARI  İLETİŞİM

MHP İlçe Başkanı Karadağ,“MHP´yi iktidar yapacağız”
EVRENSEKİ’DE FİNAL HEYECANI

ANADOLU ÖĞRETMEN LİSESİ İLK ÖĞRENCİLERİNİ BEKLİYOR
Haber 19.07.2010 0:58:20 da eklendi.

MANAVGAT HATİCE SEZER ANADOLU ÖĞRETMEN LİSESİ´NİN İDARECİ VE ÖĞRETMEN KADROSUNUN TAMAMLANDIĞI , 50´Sİ YATILI OLMAK ÜZERE 120 ÖĞRENCİ İLE 2010-2011 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILINDA EĞİTİM-ÖĞRETİME BAŞLAYACAĞI BİLDİRİLDİ. ANADOLU ÖĞRETMEN LİSELERİNİN, FEN VE ANADOLU LİSELERİNDE VERİLEN EĞİTİMİN AYNISININ VERİLDİĞİNİ BELİRTEN OKUL MÜDÜRÜ HASAN DUMAN ”ANADOLU ÖĞRETMEN LİSESİNDEN MEZUN OLACAK ÖĞRENCİLER, FEN VE ANADOLU LİSESİMEZUNLARI İLE AYNI TERCİH HAKKINA SAHİP OLDUĞU GİBİEĞİTİM FAKÜLTELERİNİ TERCİH ETMELERİ DURUMUNDA 24 EK PUAN VERİLMEKTEDİR” DİYE KONUŞTU.
       

MANAVGAT HATİCE SEZER ANADOLU ÖĞRETMEN LİSESİ´NİN İDARECİ VE ÖĞRETMEN KADROSUNUN TAMAMLANDIĞI , 50´Sİ YATILI OLMAK ÜZERE 120 ÖĞRENCİ İLE 2010-2011 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILINDA EĞİTİM-ÖĞRETİME BAŞLAYACAĞI BİLDİRİLDİ.
ANADOLU ÖĞRETMEN LİSELERİNİN, FEN VE ANADOLU LİSELERİNDE VERİLEN EĞİTİMİN AYNISININ VERİLDİĞİNİ BELİRTEN OKUL MÜDÜRÜ HASAN DUMAN ”ANADOLU ÖĞRETMEN LİSESİNDEN MEZUN OLACAK ÖĞRENCİLER, FEN VE ANADOLU LİSESİMEZUNLARI İLE AYNI TERCİH HAKKINA SAHİP OLDUĞU GİBİEĞİTİM FAKÜLTELERİNİ TERCİH ETMELERİ DURUMUNDA 24 EK PUAN VERİLMEKTEDİR” DİYE KONUŞTU.
Anadolu Öğretmen Lisesini tercih eden öğrencilerin diğer öğrencilere göre büyük avantajları olacağını belirten Hatice Sezer Anadolu Öğretmen Lisesi Müdürü Hasan Duman ”İlçemizde bu yıl açılan Hatice Sezer Anadolu Öğretmen Lisesi 50 Erkek öğrencisi yatılı olmak üzere toplam 120 öğrenci ile Eğitim-Öğretim faaliyetlerine başlayacaktır. Okulun yönetim ve öğretmen kadrosu eksiksiz olarak tamamlanmıştır. Öğretmenler Anadolu Liseleri ve Anadolu Öğretmen Liselerinde görev yapan deneyimli öğretmenlerden atanmıştır.
Neden Öğretmen Lisesi tercih edilmeli;
Anadolu Öğretmen Liselerini bitiren öğrenciler, Fen ve Anadolu Liselerini bitiren öğrencilerle puan kaybı olmaksızın aynı tercih haklarına sahiptir.
Anadolu Öğretmen Liseleri mezunları ayrıca; Eğitim Fakültelerini tercihleri durumunda 24 ek puan alır. Bundan dolayı ODTÜ ve Boğaziçi Üniversitesi Eğitim Fakültelerinin tamamına yakınına Anadolu Öğretmen Liselerinden mezun olan öğrenciler yerleşmektedir.
İlk beş tercihinde Eğitim Fakültelerine yerleşen Anadolu Öğretmen Lisesi mezunlarının tamamına, kontenjana bakılmaksızın karşılıksız devlet bursu verilmektedir.
Anadolu Öğretmen Liseleri; her türlü sosyal etkinliğin yapıldığı ve sosyal birey yetiştirme özelliğine sahip bir okuldur.
Anadolu öğretmen lisesi mezunları, öğretmenlik bölümlerindeki avantajlarının yanı sıra Tıp, Mühendislik, Hukuk vb. bölümlere hiçbir puan kesintisi olmadan rahatlıkla yerleşebilmektedir. Zira daha önce açılan Anadolu Öğretmen Liselerinden birinde 2009 yılında mezun olan öğrencilerden 33 öğrenci eğitim fakültelerine yerleşirken, buna ek olarak 35 öğrenci Tıp, 5 öğrenci Mimarlık, 30 öğrenci Hukuk, 10 öğrenci Diş Hekimliği ve 16 öğrenci Eczacılık Fakültelerine yerleşmiştir” diye konuştu.Haber 3884 kez okundu

Twitter'da Paylaş
Bu habere Ilk yorumu yazin

En çok okunan haberler
•Recep Barut’tan şampiyona destek
•Yrd. Doç. Dr. Abdullah Mutlu Manavgat’ı Yönetmeye Talip
•Başkan Barut Sorunları Dinliyor
•UĞUR TV DE TERCİH ROBOTU
•Evrenseki Beachpark Misafirlerini Bekliyor
•Recep Barut Köy Ziyaretlerine Başladı
•Barut ‘Regaip Kandili Ramazan’ın habercisidir’
•Virajı alamayınca kanala düştü
•Barut “Ramazan Bayramı İnsanlığı Barış, Kardeşlik Ve Huzur Getirsin”

Haberleri sitene ekle

 

 


Sayfa 0,08 Saniyede yüklendi.

copyright © www.nehir.net
Bu sitedeki haberlerin ve resimlerin kaynak gösterilmeden kullanılması yasaktır
Sayfa en iyi 1024 * 768 ekran çözünürlüğünde görüntülenebilir