Künye   Giriş Sayfası yap    Nehir   Sık Kullanılanlara Ekle    Reklam

www.nehir.net
SON DAKİKA ANASAYFA GALERİ KÖŞE YAZILARI  İLETİŞİM

Sözen´den sevgililer günü jesti
Manavgat rest çekti

Manavgat´ta Avrupa Birliği hibeleri ve proje yazımı eğitim semineri düzenlendi
Haber 15.02.2012 23:18:16 da eklendi.

Antalya´nın ekonomik, sosyal, kültürel ve uluslararası bağlamda gelişiminin artarak devam etmesine katkıda bulunmak amacıyla özellikle kamu ve sivil toplum kuruluşlarının Avrupa Birliği hibelerinden daha fazla yararlanarak nitelikli projeler üretmesi ve ilde proje kültürünün yaygınlaştırılması için Antalya Valiliği tarafından başlatılan eğitim etkinlikleri çerçevesinde Manavgat´ta Avrupa Birliği hibeleri ve proje yazımı eğitim semineri düzenlendi.
       

Antalya´nın ekonomik, sosyal, kültürel ve uluslararası bağlamda gelişiminin artarak devam etmesine katkıda bulunmak amacıyla özellikle kamu ve sivil toplum kuruluşlarının Avrupa Birliği hibelerinden daha fazla yararlanarak nitelikli projeler üretmesi ve ilde proje kültürünün yaygınlaştırılması için Antalya Valiliği tarafından başlatılan eğitim etkinlikleri çerçevesinde Manavgat´ta Avrupa Birliği hibeleri ve proje yazımı eğitim semineri düzenlendi.
Antalya Valiliği Avrupa Birliği Projeleri Koordinasyon Merkezi (CEUPA) uzmanları tarafından düzenlenen “Avrupa Birliği Hibe Programlarının Tanıtımı ve Proje Yazımı” konulu eğitim semineri Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) Otogar üstü çok amaçlı toplantı salonunda düzenlendi. Seminere, kamu ve sivil toplum kuruluşları ile özel sektör temsilcisi 87 kişi katıldı. Seminer sonunda katılımcılara eğitim semineri sertifikaları verildi.
Eğitim seminerinin açılış konuşmasını yapan Antalya Valiliği Merkez Koordinatörü Baki Karaçay, Avrupa Birliği Mali Kaynakları, Hibe programları, teklif çağrıları, kolay erişim yolları ve Hayatboyu öğrenme programı (LLP) hakkında bilgi verdi.
Manavgat´ın Avrupa Birliği´nin verdiği hibelerden etkin bir şekilde yararlanmasını istediklerini belirten Antalya Valiliği AB Merkez Koordinatörü Baki Karaçay, “Bu gün bu programı izledikten sonra çok farklı bir donanıma sahip olacaksınız. Çoğunlukla yabancı olduğumuz AB Hibe programlarının neler olduğu konusunda bilgi sahibi olacaksınız. Ayrıca bizzat görerek burada bir AB Hibe programına başvuruda bulunmak için ne tür belgeler doldurmak gerekiyor ve bunları nasıl doldurmamız gerekiyor. Nelere dikkat etmemiz gerekiyor. Hibe başvurusu nasıl yapılır. Süreç nasıl işler bu konularda bilgi sahibi olmuş olacaksınız” diye konuştu.
CEUPA (Center for EU Projects Governorship of Antalya) hakkında da bilgi veren Karaçay, son 3 yıl içerisinde 14 projeyi hayata geçirdiklerini belirterek, son olarak gerçekleştirilen “Yol güvenliği ve hizmet kalitesini artırmak amacıyla toplu taşıt sürücüleri için uygulamalı eğitim yoluyla hayat boyu öğrenme” projesi üzerinde 2 yıllık çalışmalarının sonuçlarını açıkladı.
2012 yılını “Proje Zengini Antalya” yılı olarak ilan ettiklerini ifade eden Karaçay, “2011 de Öğrenen Antalya yılını geride bıraktıktan sonra 2012´ye proje başvuruları konusunda hızlı bir başlangıç yaptık. İlk 2 ay içerisinde 17 başvuruda bulunuldu. Merkez projeleri yürütmesi adına değil de o kurumlar adına proje başvurularında bulunduk. Ve yine biz bu konuda şanslıyız 125 proje arasında en yüksek hibe desteğini Antalya´nın Yaya Öncelikli kente dönüştürülmesi yolunda kazanmış olduk. Bu proje faaliyete de başladı. Zaman içerisinde bu sloganları sıkça duyacaksınız Antalya´nın yaya ya saygılı kent olduğunu, yaya öncelikli ve yaya dostu kent olduğu yönünde. 3 Avrupalı ortağımız var. AB Hibe verirken ortaklık diye bir koşul getiriyor beraberinde. Kendi ihtiyacınız olan bir projeyi kendi kendinize yapmanız değil. Avrupalı ortaklarınız olmak zorunda. Dolayısıyla Bu projede 3 ortak ülke Avusturya, İsveç ve İspanya ortaklarımız var” dedi.
Eğitim seminerinde, proje yazma ve yürütme konularında Antalya Valiliği Proje Uzmanı Meryem Zincirli, Avrupa Birliği Mesleki Eğitim Programı LdV “Yenilik Transferi” projesi ile ilgili bilgi verirken, yine Antalya Valiliği Proje Uzmanlarından Esra Tilkioğlu, Avrupa Birliği Mesleki Eğitim Programı LdV “Ortaklık” ve “Hareketlilik” projeleri hakkında katılımcılara bilgi verdi.Haber 342 kez okundu

Twitter'da Paylaş
Bu habere Ilk yorumu yazin

En çok okunan haberler
•Recep Barut’tan şampiyona destek
•Yrd. Doç. Dr. Abdullah Mutlu Manavgat’ı Yönetmeye Talip
•Başkan Barut Sorunları Dinliyor
•UĞUR TV DE TERCİH ROBOTU
•Evrenseki Beachpark Misafirlerini Bekliyor
•Recep Barut Köy Ziyaretlerine Başladı
•Barut ‘Regaip Kandili Ramazan’ın habercisidir’
•Virajı alamayınca kanala düştü
•Barut “Ramazan Bayramı İnsanlığı Barış, Kardeşlik Ve Huzur Getirsin”

Haberleri sitene ekle

 

 


Sayfa 0,08 Saniyede yüklendi.

copyright © www.nehir.net
Bu sitedeki haberlerin ve resimlerin kaynak gösterilmeden kullanılması yasaktır
Sayfa en iyi 1024 * 768 ekran çözünürlüğünde görüntülenebilir