Haber Detayı
19 Mart 2017 - Pazar 15:48 Bu haber 1348 kez okundu
 
102. yıldönümü Çanakkale Zaferi kutlandı
Türkiye tarihinin dönüm noktası ve zaferi olarak kabul edilen 18 Mart Çanakkale zaferini anmak için yurdun dört bir yanında törenler düzenlenirken Manavgat’ta da Cumhuriyet Meydanında ve Atatürk Kültür Merkezinde 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Günü ve Çanakkale Zaferi'nin 102'nci yıldönümü dolayısıyla anma töreni düzenlendi.
GÜNDEM Haberi
102. yıldönümü Çanakkale Zaferi kutlandı

18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Günü ve Çanakkale Zaferi'nin 102'nci yıldönümü Manavgat’ta Cumhuriyet Meydanı Atatürk Anıt’ına protokol üyelerinin çelenk koyma töreniyle başlayarak sonrasında Saygı duruşu ve İstiklal Marşıyla devam etti.
Çelenk koyma töreni ardından Atatürk Kültür Merkezinde düzenlenen programın başlamasıyla Saygı duruşu ve İstiklal marşı ardından günün anlam ve önemini dair konuşmayı Milli Eğitim Müdürü Muammer Sarıdemir ve Jandarma Üst Teğmen Ali Kaya gerçekleştirdi. Milli Eğitim Müdürü Muammer Sarıdemir konuşmasında, “Düşman askeri sırtına alarak, onu düşman mevzisine kadar getirerek işgalci askerlere insanlık dersi veren kahraman Mehmetçiktir. Çanakkale’yi Çanakkale yapan Mustafa Kemal Atatürk’tür” dedi.
Programda “18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma ve Çanakkale Zaferi” konulu resim, şiir ve kompozisyonda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Sonrasında program Çanakkale Zaferini ve Aziz Şehitlerimizi anlatan slayt gösterisi, Oratoryo, Çanakkale Türküleriyle son buldu.
Programa Ak Parti Antalya Milletvekili İbrahim Aydın, Manavgat Kaymakamı Nazmi Günlü, Garnizon Komutanı Albay İbrahim Enver Sungur, Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Dalak, Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, CHP Manavgat İlçe Başkanı Aliye Çoşar, MATSO Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hacer Bakır Sert, İlçe Milli Eğitim Müdürü Muammer Sarıdemir, Emniyet Müdürü Mustafa Hilmi Özgönül, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Kürşad Şenol, Sivil Toplum Kuruluşları temsilcileri, siyasi partiler ve vatandaşlar katıldı.

Kaynak: (BG) - Büşra Güler Editör: Ömer KARÇA
Etiketler: 102., yıldönümü, Çanakkale, Zaferi, kutlandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı