Haber Detayı
10 Ocak 2020 - Cuma 09:08 Bu haber 6212 kez okundu
 
120 bin öğrenciye güvenilir gıda eğitimi
Antalya İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Gıda güvenliğini sağlama hedefi kapsamında her yaştan ve herkesimden insana eğitim verme çalışmaları yapıyor.
EĞİTİM Haberi
120 bin öğrenciye güvenilir gıda eğitimi

Gıda güvenliğini sağlama  eğitimleri konusunda Antalya İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada; "Antalya İl Tarım ve Orman Müdürlüğü olarak tarımın eğitimli ve bilinçli üretici ve tüketiciler ile daha ileriye gideceğine inanıyoruz. Eğitim faaliyetlerimizden öğrencilere yani geleceğimiz olan çocuklarımıza verdiğimiz eğitimlere ayrı bir önem veriyoruz" denildi.

Açıklamanın devamında; "Gıda güvenliğini sağlamanın birinci koşulunun eğitimden geçtiğine inanıyoruz. Bu kapsamda 7’den 70’e tüm Antalyalılara eğitimler vermeye ve onları gıda güvenliği konusunda bilgilendirme çalışmalarına devam ediyoruz. Gıda güvenliğinin sağlanması, tarladan sofraya sağlıklı bir gıda zincirinin oluşturulması için bilinçli bir neslin yetiştirilmesi için çalışıyoruz. Bu kapsamda Antalya’da 19 ilçemizde başlattığımız eğitim hamlesi ile kendimiz için hedef olarak koyduğumuz 100 Bin öğrenci hedefini aşarak 2019 yılında düzenlenen "Gıda Güvenilirliği ile Gıda İsrafı" konulu eğitimlerle 120 Bin öğrenciye ulaştık.
Düzenlediğimiz eğitimlerde güvenilir gıda, gıda hijyeni ve kişisel hijyen, gıda zehirlenmeleri ve önleme yolları, gıdalarımızı saklama koşulları, doğru ve dengeli beslenme, kahvaltının önemi, alışverişte ve okul kantinlerinde nelere dikkat edilmesi gerektiği, gıda etiketi okur yazarlığı ve Alo 174 Gıda Hattının ne işe yaradığı ve nasıl kullanılması gerektiği konuları hakkında bilgilendirmeler yaptık.
Yeni yılda da eğitimlerimize tüm hızıyla devam ederek küçük yaşlardan itibaren 'Güvenilir Gıda Tüketimi' bilinci aşılayarak sağlıklı nesiller yetiştirmek ve gıda israfına karşı bilinci nesil yetiştirmektir" denildi.

Kaynak: (SS) - Sinan SU Editör: Erkam ŞAHİN
Etiketler: 120, bin, öğrenciye, güvenilir, gıda, eğitimi,
Yorumlar
Haber Yazılımı