Haber Detayı
06 Nisan 2017 - Perşembe 13:26 Bu haber 821 kez okundu
 
14. Uluslararası Wilson Senior devam ediyor
27 ülkeden 250’nin üzerinde sporcunun katıldığı “14. Uluslararası Wilson Senior Açık Tenis Turnuvası” Grade-A kategorisi, Antalya'nın Manavgat ilçesi Kızılağaç Turizm Bölgesi'nde Ali Bey Club Manavgat Tesislerinde devam ediyor. Turnuva 8 Nisan 2017 Cumartesi günü ödül töreni ile son bulacak.
SPOR Haberi
14. Uluslararası Wilson Senior devam ediyor

27 ülkeden 250’nin üzerinde sporcunun katıldığı “14. Uluslararası Wilson Senior Açık Tenis Turnuvası” Grade-A kategorisi, Antalya'nın Manavgat ilçesi Kızılağaç Turizm Bölgesi'nde Ali Bey Club Manavgat Tesislerinde devam ediyor. Turnuva 8 Nisan 2017 Cumartesi günü ödül töreni ile son bulacak.

69 toprak kortu bulunan Ali Bey Club Manavgat Tesisleri’nde oynanan turnuvada Almanya, Avustralya, Avusturya, Belçika, Büyük Britanya, Çek Cumhuriyeti, Estonya, Finlandiya, Fransa, Hindistan, Hollanda, İspanya, İsrail, İsveç, İsviçre, İtalya, Kazakistan, Latvia, Litvanya, Makedonya, Mısır, Polonya, Romanya, Rusya, Ukrayna, Yunanistan ve ev sahibi olarak Türkiye olmak üzere 27 ülkeden 250’nin üzerinde usta tenisçi şampiyonluğa raket sallıyor. 39 sporcu ile katıldığımız turnuvada kadınlarda ve erkeklerde 35+, 40+, 45+, 50+, 55+, 60+, 65+, 70+, 75+ ve 80+ yaş grubu olmak üzere katılımcılar teklerde 18, çiftler, karışık çiftler ve kaybedenlerin katıldığı teselli dalları olmak üzere toplam 54 kategoride yarışıyorlar.

KORKMAZ; “14 YILDIR BU TURNUVAYA EV SAHİPLİĞİ YAPIYORUZ”

Turnuva Organizatörü ve Ali Bey Club Manavgat Önbüro Müdürü Cenk Korkmaz, geçen yıl Almanya’nın en çok temsil edilen ülke olduğunu ve onu Rusya, Avusturya ve ev sahibi olarak Türkiye’nin takip ettiğine dikkat çekti. Korkmaz; “Avustralya, kanada ve Brezilya’dan bile 18 tekler, 23 çift ve Mix kategorilerinde rekabet edebilmek için geçtiğimiz yıl Türkiye sahillerine gelen oyuncular oldular. Her yıl olduğu gibi bu yıl da iddialı amatör oyuncularla birlikte aynı zamanda var olan en iyi 10 oyuncu ile Senyör Dünya Şampiyonları da bu organizasyonda yer almaktadır. İlk defa ülkemizde ve tesisimizde 2004 yılında gerçekleştirilen ve çok sevilen bu Senyörler Turnuvası, zamanla tenis sezon başlangıçlarının zirvesine oturmuştur. Yıllardır birçok profesyonel turnuva ve ITF (Uluslararası Tenis Federasyonu) Dünya Şampiyonalarına ev sahipliği yapan Patricio Travel ve Ali Bey Club, bu denli büyük organizasyonlar için gerekli tecrübeye sahiptir.” dedi.

ITF Asistan Hakem Tufan Tercan ise; “Bu yıl katılımcı sayısı herhalde politik nedenlerden dolayı geçmiş yıllara göre biraz daha az. İlk gün teklerde 70 maç sayısı ile başladık ve şu an günlük maç sayısı 120’ye kadar çıkmaktadır. 14 yıldır yapılan bu turnuva gittikçe daha profesyonel yönetilmeye başlandı ve sistem yerine oturdu.” diye konuştu.

FAVORİLER YOLA DEVAM EDİYOR; ALMANYA VE AVUSTURYA ÖNDE

Katılımcılar arasında geçtiğimiz haftalarda gerçekleştirilen Genç Senyörler Ferdi Dünya Şampiyonası’nda kadınlar karışık 35+’da VladaKirilovska (Latvia) ve erkekler teklerde 40+ yaş grubunda RobertoMenendez-Ferre (İspanya) ile birlikte çiçeği burnunda şampiyonlar olarak bu turnuvada yarışanlar arasında favori olarak bulunuyorlar. Tenis otoritelerine göre turnuvada bu yıl teklerde bazı isimler ön plana çıkarak favori durumda gözüküyorlar.

Erkekler Tekler:

M 40: RobertoMenendezFerre (İspanya)

M 45: Alexander Windisch (Almanya), OliverKesper (Almanya)

M 50: ManfredHundstorfer (Avusturya)

M 55: Karl Pansy (Avusturya), NorbertHenn (Almanya)

M 60: Pierre Godfroid (Belçika)

M 65: HaraldHellmonseder (Avusturya), AlfredBöckl (Almanya), Albert Grimm (Avusturya)

M 70: JohannesMühlenburg (Avusturya)

M 75: Peter Pokorny (Avusturya)

M 80: HerbertAlthaus (Almanya)

Kadınlar Tekler:

W 35/40: VladaKırılovska (Latvia)

W 45: IsabelTyrell (Büyük Britanya)

W 55: LiselotPrechtel (Hollanda), MalgorzataAndrzejczuk (Polonya)

W 60: EncarnationGomısRuıs (İspanya)

W 65: SusanneSchweda (Almanya), Heidi Eisterlehner (Almanya), HeideFröysok (Almanya)

W 70: Barbara Von Ende (Almanya)

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Büşra GÜLER
Etiketler: 14., Uluslararası, Wilson, Senior, devam, ediyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı