Haber Detayı
12 Eylül 2017 - Salı 11:16 Bu haber 1257 kez okundu
 
16 yıldan sonra yeniden
Voleybol Hakemleri ve Gözlemcileri için düzenlenen gelişim semineri için Manavgat’ta bulunan Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, 31 Ağustos’ta Polonya’da yapılan Avrupa Voleybol Konfederasyonu (CEV) genel kurulunda alınan kararla 2019 Bayan Voleybol Avrupa Şampiyonası’nın Türkiye’de yapılacağını söyledi.
SPOR Haberi
16 yıldan sonra yeniden

 

Voleybol Hakemleri ve Gözlemcileri için düzenlenen gelişim semineri için Manavgat’ta bulunan Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, 31 Ağustos’ta Polonya’da yapılan Avrupa Voleybol Konfederasyonu (CEV) genel kurulunda alınan kararla 2019 Bayan Voleybol Avrupa Şampiyonası’nın Türkiye’de yapılacağını söyledi.

Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, federasyon tarafından Manavgat’ta düzenlenen Voleybol Hakemleri ve Gözlemcileri Gelişim Semineri için geldiği Manavgat’ta, Türkiye’de voleybolun gelişmesi amacıyla ulusal ve uluslararası düzeyde yaptıkları çalışmaları anlattı. Başkan Üstündağ, federasyon olarak önümüzdeki yıllarda bir Avrupa şampiyonasının ülkemizde yapılması için CEV nezdinde girişimlerde bulunduklarını anlatarak, “2019 A Bayan Avrupa Şampiyonası grup, çeyrek final, yarı final ve final müsabakalarının organizasyonuna Türkiye olarak ev sahipliği için talepte bulunduk, kabul gördü. Bu, 31 Ağustos’ta Polonya’da yapılan CEV genel kurulunda detayları görüşmek şartıyla prensipte kabul edildi ve Türkiye’ye verildi” dedi.

Türkiye’de en son 2003 yılında Avrupa şampiyonası düzenlendiğini ve filenin sultanlarının ikinci olduğunu hatırlatan Başkan Üstündağ, “O günden bugüne ülkemizde çok çeşitli organizasyonlar yapıldı, olimpiyat elemesi organizasyonları, grup maçları yapıldı, altyapılardaki organizasyonlar yapıldı. A takım seviyesinde 16 yıldır ülkemizde yapılmayan bir organizasyona tekrar ev sahipliği yapacağız” diye konuştu.

Federasyon Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, geçtiğimiz günlerde Japonya Milli Takım antrenörü olarak Ferhat Akbaş’ın Asya Kupası’nı kazanmasının kendilerinin memnun ettiğini belirterek, Ferhat Akbaş’ın Polonya’da yapılan CEV genel kurulunda CEV Avrupa Antrenörler Komisyonu’na, Türk Voleybolu’nun efsane kaptanı Neslihan Demir Güler’in CEV Sporcu Çalışma Grubu’na seçildiğini dile getirdi.

Kulüpler düzeyinde ise Galatasaray’ın gelecek yıl Nisan ayında Final Four’a ev sahipliği yapmak için CEV’e başvuruda bulunduğunu ve federasyon olarak buna destek verdiklerini söyleyen Başkan Üstündağ, “Nisan ayında yapılacak olan Avrupa şampiyonası final four’u dörtlü final etabı Türkiye’de İstanbul’da yapılacak. Bunun da buradan müjdesini vermiş olalım. Böyle bir girişimimizin olduğunu ve CEV’e başvuruda bulunduğumuzu belirtmek istiyorum.  Henüz netleşmedi ama biz talibiz” dedi.

Türk voleybolunun son yıllarda çok önemli atılım yaptığını, hem kulüpler hemde milli takımlar seviyesinde önemli başarılara imza atıldığını kaydeden Başkan Üstündağ, “Geçen yılın Avrupa ve Dünya şampiyonluğunu bayanlarda Türk takımları kazandı. Bu yılda hedefler arasında kulüplerle görüşmemde aynı şekilde yine gözünü dünya şampiyonasına ve Avrupa şampiyonasına dikmiş ve yatırımlarını o şekilde yapmışlar. Şampiyonaların favorisinin yine Türk takımları olacağını düşünüyorum” diye konuştu.

Türkiye’nin milli takımlar seviyesinde hedefinin olimpiyatlarda derece yapmak olduğunu belirten Başkan Üstündağ, milli takım başantrenörüyle bu amaçla uzun vadeli sözleşme yaptıklarını hatırlattı. Azerbaycan’da 22 Eylül’de Avrupa Bayanlar Voleybol Şampiyonası yapılacağını ve milli takımın bu yönde hazırlıklarını Antalya’da sürdürdüğünü anlatan Başkan Üstündağ, oyuncularının Azerbaycan’dan madalya alarak döneceğine inandığını söyledi.

 

 

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Büşra GÜLER
Etiketler: 16, yıldan, sonra, yeniden,
Yorumlar
Haber Yazılımı