Haber Detayı
20 Mayıs 2019 - Pazartesi 08:28 Bu haber 2359 kez okundu
 
19 Mayıs kutlandı
Manavgat Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen törenle kutlanan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı’na Manavgat Kaymakamı Mustafa Yiğit ve protokol mensuplarıyla, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.
GÜNDEM Haberi
19 Mayıs kutlandı

Tören; Manavgat İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Süleyman Karakaya’nın Atatürk Anıtı’na çelenk sunmasıyla başladı.

Saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam eden törende; Manavgat İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Süleyman Karakaya, günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı.

Karakaya konuşmasında; 19 Mayıs’ın Türk Milleti’nin her türlü yenilik ve gelişmeye ilk adımı attığı gün olduğunu belirterek, “Bugün büyük gayelerle engin ufuklara taşıdığımız cumhuriyetimizin, ilk temelleri o gün atılmıştır. 19 Mayıs, bütün umutların tükenmeye başladığı bir dönemde, Gazi Mustafa Kemal Paşa’nın Samsun’a çıkmasıyla yaşanan bir dönüm noktasıdır. Bir milletin yeniden doğuşu, milli kurtuluşumuzun başlangıcıdır. Samsun’da ateşlenen kurtuluş meşalesinin, Amasya Genelgesi, Erzurum ve Sivas kongreleriyle büyüyerek, Ankara’da bir güneş gibi Misak-ı Milli sınırlarını aydınlatmasıdır” dedi.

Düzenlenen şiir, kompozisyon yarışmaları ve çeşitli spor müsabakalarında dereceye giren öğrencilere Kaymakam Mustafa Yiğit tarafından ödüllerinin verilmesinin ardından, çeşitli gösterilerle tören sona erdi.
Kaynak: Editör:
Etiketler: 19, Mayıs, kutlandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı