Haber Detayı
31 Ekim 2019 - Perşembe 19:23 Bu haber 3706 kez okundu
 
Adem Erbay’a emeklilik hatırası
1998 yılında doğu görevini tamamladığı Diyarbakır’dan Manavgat İlçe Emniyet Müdürlüğüne atanan ve 1998 yılından bu yana Manavgat’ta görev yapan Mehmet Adem Erbay emekli olarak meslek hayatını Manavgat’ta tamamladı.
YAŞAM Haberi
Adem Erbay’a emeklilik hatırası

29 Ekim 1964 tarihinde Mersin ili Anamur ilçesinde dünyaya gelen Erbay; 1987 yılında severek ve isteyerek girdiği polislik mesleğine Eskişehir Polis Okulunda başladı. Mezuniyet sonrası İstanbul Bayrampaşa Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü'ne atandı. Kendisi gibi polis olan eşi Havva  ERKAY ile 1993 yılında evlendi. Bu evliliğinden iki çocuk sahibi oldu. 1993 yılında Diyarbakır iline Doğu görevi için gitti ve değişik birimlerde (Polis Merkezi, Valilik Özel Kalem, Güvenlik Şube) çalıştı. 1998 yılında şark dönüşü Manavgat İlçe Emniyet Müdürlüğüne atandı. Bir müddet çalıştıktan sonra 2003 yılında Manavgat Kaymakamlığı emrine koruma olarak görevlendirildi. Sırasıyla Manavgat Kaymakamlarımızdan Mehmet ÇAPRAZ, Kasım Fikret DAYIOĞLU, Hacı İbrahim TÜRKOĞLU, Emir Osman BULGURLU, Nazmi GÜNLÜ ve Dr. Mustafa YİĞİT'in yakın korumalığını yaptı. Çok sevdiğini ifade ettiği mesleğinden 29 Ekim 2019 tarihi itibariyle emekliye ayrıldı.  
Emekli olan Kaymakam koruma Polis Memuru Mehmet Adem ERKAY'a Küçük Şelalede veda yemeği düzenlendi, Kaymakam Dr. Mustafa Yiğit emeklilik anısına plaket verdi.
Veda yemeğinde Kaymakam Dr. Mustafa Yiğitle birlikte mesai arkadaşları da katıldı.
Nehir Gazetesi olarak, Mehmet Adem Erkay’a sevdikleri ile birlikte; mutlu bir emeklilik hayatı diliyoruz.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Erkam ŞAHİN
Etiketler: Adem, Erbay’a, emeklilik, hatırası, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı