Haber Detayı
11 Eylül 2017 - Pazartesi 11:32 Bu haber 1781 kez okundu
 
AKPARTİ 'Hasan Öz'le devam' dedi
2019 seçimlerine hazırlanan Ak Parti ilçe kongrelerini yapmaya devam ediyor. Cumartesi günü Aksu ve Serik’te gerçekleştirilen ilçe kongrelerinin ardından dün de Gündoğmuş ve Manavgat ilçe kongreleri yapıldı. Mehmet Akif Ersoy Kapalı Spor Salonu’nda yapılan Ak Parti Manavgat İlçe Kongresi’ne Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve parti sözcüsü Mahir Ünal ile Antalya milletvekilleri İbrahim Aydın, Mustafa Köse ve Gökçen Özdoğan Enç katıldı. Hasan Öz’ün tek liste halinde katıldığı seçimde, Öz yeniden Ak Parti Manavgat ilçe başkanı oldu. Seçimler ile birlikte il kongre delegeleri de belirlendi.
SİYASET Haberi
AKPARTİ 'Hasan Öz'le devam' dedi

Ak Parti Manavgat İlçe Teşkilatı’nın 6. Olağan Genel Kurulu Pazar günü Mehmet Akif Ersoy Kapalı Spor Salonu’nda yapıldı. Geniş güvenlik önlemlerinin alındığı kongreye Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve parti sözcüsü Mahir Ünal, Ak Parti Teşkilat Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, Antalya İl Başkanı Rıza Sümer, Antalya milletvekilleri Mustafa Köse, Gökçen Özdoğan Enç ve İbrahim Aydın, siyasi parti temsilcileri, oda ve dernek başkanları ile partililer katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından kongrenin açılış konuşmasını ilçe başkanı Hasan Öz gerçekleştirdi.

Türkiye’de çığır açmış kutlu bir davanın mensupları olduklarını ifade eden Öz, “Şiarımız Halka Hizmet Hakk’a hizmettir, bu prensiple bir zamanlar hayal olan birçok hizmeti gerçek yapan Ak davanın neferleriyiz ve bizler halen kapatma davalarına, hain darbe girişimlerine karşı et ve kemik gibiyiz, biriz ve beraberiz, dimdik ayaktayız, Allah’ın izniyle hep öyle kalacağız, çok daha büyük hedeflere koşmak için çalışacağız. Tüm yurtta yapılan kongrelerimizle İnşallah yeniden daha büyük hizmetler yapmak için yenileneceğiz, tazeleneceğiz ve başaracağız” diye konuştu.

Türkiye’nin son günlerde sıkıntılı bir süreçten geçtiğine dikkat çeken Öz, ülke genelinde yapılan kongreler ile yeni bir atılım dönemine girdiklerini belirterek, “2019 ve 2023 hedeflerine daha sağlam adımlarla ulaşmak için yenileniyoruz ve tazeleniyoruz.

Tüm dava arkadaşlarıma buradan sesleniyorum, Dün olduğu gibi yarın da el ele, omuz omuza çalışmaya devam etmeliyiz. Tek vücut halinde hareket ederek, birlik ve beraberlik içinde Büyük Türkiye hedefine ulaşacağımıza inancım tamdır, bizleri fitnelerle birbirimize düşürüp ayırmak isteyenler amaçlarına asla ulaşamayacaklardır” diye konuştu.

Türkiye’nin Ak Parti ile çağ atladığını görmek için 2002 yılında yapılan seçimin öncesi ile bugüne bakmak gerektiğini vurgulayan Öz, “Türkiye’miz artık eski Türkiye değil. Dış güçlerin istediği gibi yönlendirdiği, bir günde ekonominin yerle bir olduğu, memur maaşlarını bile ödeyebilmek için IMF’den para bekleyen, hastane kapılarında cenazelerin rehin tutulduğu, dış dünyayı sadece izleyen bir figüran değil, bugün yeni Türkiye gönül coğrafyamızın ve mazlum milletlerin tek umududur” dedi.

Son yerel seçimlerin ardından Manavgat’a büyük yatırımların yapıldığını ifade eden ilçe başkan Hasan Öz, gerçekleştirilen projeler hakkında kısa bilgiler verdi. Öz, “Büyükşehir Belediyemiz tarafından hazırlanan Nazım İmar planını da unutmayalım, Cumhurbaşkanımız ve Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’nın bizzat takip ettiği arıtma tesislerimiz tamamlandı ve hizmet vermeye başladı, Manavgat’ın en büyük sorunu olan kimsenin cesaret edemediği alt yapı çalışmalarını tamamladık hiçbir hizmet sancısız doğmuyor zaman zaman yaşadığımız sıkıntılarda bize destek olan vatandaşlarımıza buradan bir kez daha teşekkür ediyorum ve yaşanan sıkıntılar için özür diliyoruz.

Büyükşehir Yasası’nın siyasi bir yasa olduğunu ve hizmet akışında çok büyük aksaklıklar olacağını savunanlar, halkı tahrik edip ve STK Başkanlarına baskı yapıp mitingler düzenleyen ve şovlar yapan zihniyete, en büyük cevabı bu yasanın mimarı, Antalya’nın çocuğu ve hizmetin ustası Büyükşehir Belediye Başkanımız Menderes Türel tüm Antalya sathında yaptığı hizmet sağanağıyla en gerçekçi ve en büyük cevabı vermiştir” diye konuştu.

Manavgat’ı Ak Belediyecilik ile buluşturacaklarını ifade eden Öz, “Ak Parti hükümetinin ilçemizdeki temsilcileri olarak ben ve ilçe yönetimim sizlere söz veriyoruz. Vatandaşlarımız şehir merkezimizde nasıl hizmet alıyorsa Torosların zirvesindeki köylerimizde de aynı hizmeti alacaktır. Zaten ak Parti hizmet anlayışında da ayrım yok eşit hizmet vardır” diye konuştu.

2019 seçimleri için gece gündüz demeden çalışacaklarını söyleyen Öz, “Ayak basmadık köy, ayak basmadık mahalle, sıkılmadık el bırakmayarak Manavgat’ın her mahallesinde birinci parti olup Cumhurbaşkanımızı Türkiye Cumhuriyeti’nin seçilmiş ilk başkanı yapacağız” dedi.

İlçe Başkanı Hasan Öz’ün ardından Antalya milletvekilleri adına söz alan İbrahim Aydın, Ak Parti’nin kurulduğu yıldan bu yana sürekli olarak Manavgat’ı iktidar ile buluşturmak için çalıştıklarını, sonunda Manavgatlı bir milletvekili olarak kendisinin meclise gittiğini belirterek, kendisinin milletvekili olmasında herkesin katkısı olduğunu söyledi. Manavgat’ın Ak Parti iktidarı ile büyük hizmetler aldığını ifade eden Aydın, “Ülkemiz üç kat büyürken Manavgat beş kat büyüdü. Hak ettiği hizmetleri de almaya devam ediyor. Bir kere Antalya eğitim şehri dedik ve 6. üniversite Manavgat’a kurulacak dedik. İşte iki fakülte bir meslek yüksekokulu var, üçüncü fakülteyi de yapıp en kısa sürede Manavgat Üniversitesi olacak. Yine gençliğe önem verdik, Gençlik Eğitim Merkezi yapılıyor. Bunların hepsini yaparız. Yine yol konusunda da Manavgat’ı bağlayan yollar olarak Konya, Seydişehir Alacabel tünelleri hızlı bir şekilde yapılıyor. Yine aynı aynı şekilde Beyşehir Kesikbel tüneli hızla yapılıyor” diye konuştu.

Antalya’nın hiçbir partinin kalesi olmadığına vurgu yapan Aydın, “Rahmetli Hamza Taş il başkanımız yüzde 22 oy aldığında, Allah’ın izniyle Antalya birgün yüzde 50’nin üzerinde çıkacak demişti. 2019’da inşallah bunu başaracağız. Zaten biz Manavgat olarak her zaman Antalya ortalamasının üzerinde oy aldık. 1 Kasım seçimlerinde oyumuz yüzde 44’tü burada. 14 vekilden 7 tane çıktı sizlerin sayesinde, yeter ki birlik beraberlik içinde olalım. Antalya hiçbir zaman başka bir partinin kalesi olmamış. Şöyle bir tarihe bakalım, 1950’li yıllarda Adnan Menderes’e tam destek vermiş, özellikle 1960’lı yıllarda da Adalet Partisi Türkiye genelinde yüzde 52 oy alırken, Antalya’da yüzde 66 oy almış. Demek ki burada birlik beraberlik içinde olursak, Allah’ın izniyle 2019 yılı bizim yılımız olacak. Hem Manavgat’ı iktidarla buluşturacağız hem Antalya Büyükşehir’imizi iktidarla devam ettireceğiz hem de Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı Türkiye’nin ilk seçilmiş Cumhurbaşkanı olarak ikinci kez seçeceğiz hem de yüzde 50 artı daha fazla oyla” diye konuştu.

Ak Parti Antalya Milletvekili İbrahim Aydın’ın ardından Ak Parti Antalya İl Başkanı Rıza Sümer konuşmasını yaptı. 16 yıl boyunca bir çok tuzaktan kurtulan, badireler atlatan Ak Parti’nin halk ile kuvvetli bir bağ kurduğunu ifade eden Sümer, “Ülkemiz partimizle görülmemiş bir yükselişin içine girerek bugün tüm dünyanın imrenerek takip ettiği bir ülke haline gelmiştir. Partimiz Türkiye siyasi tarihine geçerek yönetimde istikrar ve yaptığı dev yatırımlarla önemli işler başarmıştır. Ülkemizi muasır medeniyetler seviyesine çıkarmak için gece gündüz çalışan Ak kadrolarıyla Türkiye’nin en büyük ve en köklü partisi haline gelmiştir. Artık partimizin şanlı tarihimiz ile olan kuvvetli bağını tüm dünya görmekte ve ülkemize hak ettiği saygıyı göstermektedir. Vesayet anlayışının ve dış mihrakların ürünü olan hain girişimlerin her zaman hedefinde olan kuruluşundan bu yana partimiz çok zorlu süreçler atlattı. Allah’ın yardımı, milletimizin desteği ve siz dava arkadaşlarımızın metaneti ile tüm saldırıları şükürler olsun boşa çıkardılar. Kongrelerimizi tamamladıktan sonra önümüzde ülkemizin siyaset tarihinin en önemli seçimi sayılabilecek 2019 seçimleri var. İşte bu zorlu maratonun hemen başlangıcında sizinle ilk olarak kongrelerimizde güçlü kadrolarımızı oluşturmak için başlangıç yapıyoruz. Bugüne kadar Antalya teşkilatları olarak oy oranlarımızı istikrarlı bir şekilde artırarak yolumuza devam ediyoruz. Antalya’da deyim yerindeyse iğne ile kuyu kazıyoruz. 2002’deki oy oranımızı yüzde 21’den yüzde 42’ye çıkaran ve yüzde 100 artıran nadir iller arasındayız. Bununla yetinmiyoruz, tabi ki bununla da övünmüyoruz. Genel başkanımız, cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın Türkiye genelinde koyduğu yüzde 50 artı 1 oy hedefine ulaşmak için tüm teşkilatlarımızla var gücümüzle çalışıyoruz” diye konuştu.

Ak Parti Manavgat İlçe Teşkilatı’nın 6. Olağan Kongresi’nde son olarak Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve parti sözcüsü Mahir Ünal partililere seslendi. Konuşmasında CHP’ye yüklenen Ünal, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi gösterdiği devlet adamlığı nedeniyle övdü.

Konuşmaların ardından Hasan Öz’ün tek liste ile katıldığı seçimler gerçekleştirildi. Seçimlerde ilçe yönetim kurulunun yanı sıra il kongre delegeleri de belirlendi. Hasan Öz’ün ilçe başkanı olduğu yeni yönetim kurulu şu isimlerden oluşuyor; Yusuf Halimoğlu, Hüseyin Hüsnü Sözen, Selma Kendiroğlu, Mehmet Avcı, Emre Uluçay, Kudret Kara, Hasan Kaya, Ahmet Ali Erol, Ali Rıza Özyer, Hulisi Öz, Derya Kaya, Beyhan Çil, Yasemin Şahin Çiftçi, Basri Gümüş, Erhan Çetin, Mehmet Ali Günal, Ali Özdemir, Gülsüm Acar, Niyazi Ünal, Fikret Gündüz, Ahmet Kurt, Zeynep İnci, Kazım Aydın ve Mustafa Taşar.

Kaynak: (ÖK) - Ömer Karça Editör: Ömer KARÇA
Etiketler: AKPARTİ, 'Hasan, Öz'le, devam', dedi,
Yorumlar
Haber Yazılımı