Haber Detayı
21 Ocak 2020 - Salı 01:24 Bu haber 2291 kez okundu
 
Akşener'den Manavgat ziyareti
Antalya programı kapsamında, Gazipaşa ve Alanya'nın ardından Manavgat’a geçen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İYİ Parti ilçe başkanlığı binasında yöneticiler ve vatandaşlarla görüştü. Akşener, 31 Mart seçimlerinin ardından teşekkür ziyareti yapamadıklarını, Antalya ziyaretini bu kapsamda gerçekleştirdiklerini belirtti.
SİYASET Haberi
Akşener'den Manavgat ziyareti

Akşener'in Manavgat ziyaretine, İYİ Parti Antalya Miletvekileri Tuba Vural Çokal, Feridun Bahşi, Hasan Subaşı ile Antalya İl Başkanı Yavuz Temizer de katıldı. Akşener, kendisini karşılayanlara yaptığı konuşmada; İYİ Partinin politikasının merkezinde insan olduğunu belirten genel başkan Akşener, “Yaptığımız politikanın merkezi, vatandaş, insan ve toplumun çeşitli kesimlerinin ihtiyaçları sorunları var, bunu da yapmaya devam edeceğiz” dedi. Türkiye’de siyasetin ve gündemin Ankara’da siyasetçiler arasındaki tartışmalara endekslendiğini söyleyen Akşener, “Yani, yukarıda horoz dövüşü yapmak kadar kolay hiçbirşey yok. O, ona çemkiriyor; bu, buna bağırıyor, o, ona sövüyor tamam bitti. O haftayı o şekilde geçiriyor Türkiye. Halbuki, insanımızın pek çok problemi var, işsizimiz çok” dedi. 

İYİ Parti Genel Başkanı Meral AKşener sözlerini şöyle sürdürdü: “Biraz önce bir ilçemizde bir anne geldi. Madde bağımlısı oğlu varmış. ‘Meclis’te bunlar gündeme getirin’ dedi.  ‘Yeterki oğlum kurtulsun’ diyor. Cezaevindeymiş zaten. Satıcı serbest, içici serbest, böyle bir hayat var ve gençler ziyan oluyor. Kendisine söz verdim, AMATEM’e gidip bakacağım. ‘Git, orada kimler var, gör’ dedi bana. Bunları gezmeden anlamak mümkün değil.”
Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin başarılı olamadığını savunan Meral Akşener, “Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi keşke başarılı olsaydı ama olamadı. Buna karşılıkta bizim bir çözüm önerimiz var. En son vatandaşımızın yüzde 64’ü iyileştirilmiş, güçlendirilmiş, eski arızalarından kurtarılmış, sivil bir anayasayla parlamenter sisteme dönmek istiyor. Dolayısıyla dün sorulmayan bu soruyu şimdi anketçiler soruyorlar ve vatandaşımız, milletimiz bu konuda talepkar. Türkiye’nin nefes almaya ihtiyacı var” diye konuştu. Türkiye’de şu an uygulanan sistemi seçimli monarşi olarak nitelendiren Akşener şunları söyledi: “Sayın Erdoğan açısında da bu nefes almaya sebep olacak. Hem kendisinin  hemde Türkiye’nin nefes almasına sebep olacak.  Günlük hayatın içinde görüyorsunuzdur, çok şaşırdığım; bir futbolcu ceza alıyor kulübünden diyor ki, bir başka eski futbolcuya, ‘Cumhurbaşkanımız beni seviyordu, bu cezaya niye sebep oldu?’ Yani kulüp içerisindeki cezanın sorumlusu sayın Erdoğan. Böyle bir hükümet etme sistemi olmaz. Bunun adı hükmetmektir, bunun adı seçimli monarşidir. Dolayısıyla bu konuda da çalışmalarımız devam ediyor. Türkiye’ye nefes aldıracağız inşallah.”
İYİ Parti İlçe Başkanlığı’ndaki ziyaretin ardından esnaf ziyaretine Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen ve Aliye Coşar da katıldı. Genel Başkan Meral Akşener, esnaf sorunlarını da dinledi. Bir taksi durağını da ziyaret eden Akşener, taksicilerin durağın yenilenmesi talebiyle ilgili belediye başkanı Şükrü Sözen’le pazarlık yaptı. Başkan Sözen’in ‘gelecek hafta başlarız’ sözleri üzerine ‘biz üzerimize düşeni yaptık’ dedi. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, ziyaretlerin ardından Manavgat Atatürk Kültür Merkezi önünde düzenlenen 3 bin kişilik yemekte halkla bir araya geldi ve sorunlarını dinledi.

Kaynak: (AT) - Alper TAMER Editör: Erkam ŞAHİN
Etiketler: Akşener'den, Manavgat, ziyareti,
Yorumlar
Haber Yazılımı