Haber Detayı
23 Ağustos 2017 - Çarşamba 09:47 Bu haber 936 kez okundu
 
‘Alo NARKO’ihbar hattı açıldı
Uyuşturucu ile daha etkin bir mücadele için ‘Alo NARKO’ihbar hattı faaliyete geçirildi.
YAŞAM Haberi
‘Alo NARKO’ihbar hattı açıldı

 

Uyuşturucu ile daha etkin bir mücadele için ‘Alo NARKO’ihbar hattı faaliyete geçirildi.

Uyuşturucu, tüm dünyayı olduğu gibi ülkemizi de tehdit eden en önemli sorunlardan biridir. Gerek günümüz gençliği gerekse gelecek nesiller için taşıdığı risk ve tehlike, sorunun boyutlarını net olarak göstermekte. Ülkemiz için terörle mücadele ne kadar önemli bir beka sorunu ise, ülkemizin geleceği olan bir neslin imhasını hedefleyen uyuşturucu ile mücadele de o derece ve hatta daha da önemli.

Uyuşturucu ile mücadeleye hız kazandırmak için hizmete sokulan ‘Alo NARKO’ ihbar hattı ile ilgili olarak Antalya İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklama ise şöyle:

“Esasında uyuşturucu ticaretinin terör örgütlerinin finans kaynağı olduğuna ilişkin kesin tespitler, Ülkemizin amansız bir mücadele içinde olduğu bu iki insanlık suçunun bağlantısını ve önemini ortaya koymaktadır. Bu sebepledir ki, uyuşturucu ile mücadele yalnızca polisiye tedbirlerle çözüme kavuşturulabilecek bir sorun olmaktan öteye, topyekün bir milletin kararlı ve net karşı duruşunun olması gereken devasa bir sorundur.

Bu bağlamda, Antalya Emniyet Müdürlüğü olarak uyuşturucu ile topyekün mücadele için önemli bir adım olarak gördüğümüz  ‘Alo NARKO’ ihbar hattı projesini faaliyete geçirmiş bulunmaktayız.

Halkımızın desteğini alarak uyuşturucu ve uyarıcı madde ticareti yapan şahıs ve grupların deşifre edilmesi, daha seri bir şekilde suç ve suçluya ulaşabilmek amacıyla oluşturulan (0 552 155 07 07) numaralı ‘Alo NARKO’ ihbar hattından arayan vatandaşlarımız direkt olarak narkotik görevlileriyle iletişime geçebilecekler, ayrıca Whatsapp vb. uygulamalardan resim, ses ve video da gönderebilmeleri mümkün olacaktır.

İhbar hattımıza gelen tüm ihbarlar mutlak süratle değerlendirilecek ve ihbarcının kimliği kesinlikle gizli tutulacaktır” denildi.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Büşra GÜLER
Etiketler: ‘Alo, NARKO’ihbar, hattı, açıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı