Haber Detayı
31 Temmuz 2019 - Çarşamba 10:09
 
Altın gençler ödüllendirildi
2019 Yükseköğretim Kurumları Sınav (YKS) sonuçlarına göre Manavgat’tan ilk bin içine giren 8 öğrenci Manavgat İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ödüllendirildi. Antalya genelinde 9 öğrenci ilk yüz içinde yer alırken, bu öğrencilerin 3’ünün Manavgat’tan olması sevinçle karşılandı. Manavgat’ın altın gençlerin 4’ü Tıp bölümünü tercih ederken, 2’si Hukuk diğer 2’si ise İktisat bölümünü tercih etti.
EĞİTİM Haberi
Altın gençler ödüllendirildi

Manavgat’ın altın gençleri İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ödüllendirildi. YKS sonuçlarına göre Türkiye sıralamasında puan türlerine göre ilk bin içinde yer alan Baran Arslan, Cemil Barkın Demir, Ayşe Süzen, Elif Sıla Gün, Fatma Asar, Aslı Demirel, Tayyar Sevim ve Selin Şayan Coşkun’u makamında kabul eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Muammer Sarıdemir öğrencileri kutlayarak ödüllerini verdi. Öğrencilerin ödül programında Manavgat Anadolu Lisesi Müdürü Nevzat Akbel ile Namık Karamancı Fen Lisesi Müdür Yardımcısı Suzan Ergül de hazır bulundu.

Başarının öğrencilerin sistemli ve disiplinli çalışmasının bir ürünü olduğunu belirten İlçe Milli Eğitim Müdürü Muammer Sarıdemir, “Öğrencilerimize nasıl çalışacaklarını, neler yapmaları gerektiğini anlatmamıza, söylememize gerek yok, onlar zaten en iyi şekilde programlarını yaparak en iyisini ortaya koydular. Bize düşen onların bu başarısını kutlamak ve tabiri caiz ise çam sakızı çoban armağanı olarak ödüllendirmektir. Okul öncesinden bu güne kadar geçen eğitim hayatlarında başarılarına katkı sunan tüm öğretmenlerimizi ve öğrencilerimizin ailelerini de kutluyorum” dedi.

Sarıdemir, Antalya genelinde 9 öğrencinin Türkiye genel sıralamasında ilk yüz içinde yer aldığını ve bu öğrencilerden 3’ünün de Manavgat’tan çıkmasından büyük mutluluk duyduğunu belirterek, “Elbette bu başarı tüm eğitim camiamızı mutlu etti, bizleri sevindirdi. Ancak bu başarının mimarı olan çocuklarımızın kendileri için koydukları hedeflere ulaşmak için harcadıkları emek ve çaba asıl kutlanması gereken etkendir. Üniversite eğitimleri başta olmak üzere hedefledikleri mesleklerde ve iş hayatlarında da aynı azim ve inançla çalışarak ülkemize ve Manavgat’ımıza hayırlı katkı sunacaklar. Tıp okuyacak öğrencilerimiz neden gelecekteki Sağlık Bakanımız, hukuk okuyacak öğrencilerimiz neden gelecekteki Adalet Bakanımız olmasın, ben kendilerine inanıyor ve başarılarının devamını diliyorum” dedi.

Program öğrencilere ödüllerinin verilmesi ve hatıra fotoğraf çekimi ile son buldu.

YKS sonuçlarına göre puan türlerine göre Manavgat’tan ilk bin içinde yer alan 8 öğrencinin puan türlerine göre sıralaması ve ilk tercihleri ise şöyle;  eşit ağırlıkta Türkiye 20.’si Namık Karamancı Fen Lisesi öğrencisi Baran Arslan Koç Üniversitesi Tıp bölümü, sayısalda Türkiye 860.’sı Namık Karamancı Fen Lisesi öğrencisi Cemil Barkın Demir Cerrahpaşa İngilizce Tıp, sayısalda Türkiye 681.’si Namık Karamancı Fen Lisesi öğrencisi Ayşe Süzen Cerrahpaşa İngilizce Tıp, sayısalda Türkiye 339.’su Namık Karamancı Fen Lisesi öğrencisi Elif Sıla Gün Cerrahpaşa Tıp, sözelde Türkiye 42.’si Namık Karamancı Fen Lisesi öğrencisi Fatma Asar Galatasaray Hukuk, eşit ağırlık Türkiye 837’si Namık Karamancı Fen Lisesi öğrencisi Aslı Demirel Boğaziçi İktisat, eşit ağırlık Türkiye 508.’si Manavgat Anadolu Lisesi öğrencisi Tayyar Sevim Koç Üniversitesi Hukuk, eşit ağırlık Türkiye 859.’su Özel Manavgat Bahçeşehir Koleji öğrencisi Selin Şayan Coşkun Boğaziçi İdari ve İktisadi Bilimler.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Altın, gençler, ödüllendirildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı