Haber Detayı
02 Ağustos 2017 - Çarşamba 10:00 Bu haber 712 kez okundu
 
Anadolu Gençlik’ten kitap okuma etkinliği
Anadolu Gençlik Derneği tarafından kitap okumaya dikkat çekmek amacıyla “Zamansız ve Mekansız Okumalar” adı altında kitap okuma etkinliği düzenlendi.
EĞİTİM Haberi
Anadolu Gençlik’ten kitap okuma etkinliği

 

Anadolu Gençlik Derneği tarafından kitap okumaya dikkat çekmek amacıyla “Zamansız ve Mekansız Okumalar” adı altında kitap okuma etkinliği düzenlendi.

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Manavgat Temsilciliği Ortaokullar Komisyonu tarafınca Atatürk Kültür Merkezi önünde “Zamansız ve Mekansız Okumalar” adı altında kitap okuma etkinliği düzenlendi.

Etkinliğe AGD Manavgat Temsilcisi Mehmet Gayretli, dernek yöneticileri ve yaz kursuna katılan öğrenciler katıldı. Yaklaşık bir saat süren etkinlikte, öğrenciler  yanlarında getirdikleri kitapları okudular. Düzenlenen etkinlik hakkında açıklamalarda bulunan Anadolu Gençlik Derneği Ortaokullar Komisyonu Başkanı Abdulgani Ateş, etkinlikle kitap okuma alışkanlığına dikkat çekmek istediklerini belirtti. Hedeflerinin, sorumluluklarının farkında olacak bir nesli yetiştirmek olduğunu dile getiren Ateş, düzenledikleri ‘Zamansız ve Mekansız Okumalar’ etkinliğinin hedef ve gayelerini şöyle dile getirdi: " Hedefimiz; iyiyi kötüden doğruyu yanlıştan, faydalıyı zararlıdan ve adaleti zulümden ayırt edebilen, kendine, topluma, çevreye ve Rabbine karşı sorumluluklarının farkında olan, bir genç yetiştirmektir. Hedefimiz; görünüşte bir iyiliğin kalpte âlemlerin Rabbinin hoşnutluğunu kazanmaya yönelik olmadığında gösterişten öteye bir anlam ifade etmediğini idrak eden, gençlik yetiştirmektir. Hedefimiz; yaşamın tüm alanlarında bütün söz ve davranışlarında sadece ve sadece alemlerin Rabbinin hoşnutluğunu arayan bir gençlik yetiştirmektir. ‘Zamansız ve Mekansız Okumalar’ın gayesi budur."

 

OKUMANIN ZAMANI VE MEKANI YOKTUR

AGD Manavgat Temsilcisi Mehmet Gayretli ise, Anadolu Gençlik Derneği’nin yeryüzünde iyinin, güzelin, faydalı olanın, adaletin tesisi için çalışan; hakkı üstün tutan, nefis terbiyesini esas alan, önce ahlak ve maneviyat düsturuyla çalışan, ülkemizdeki gençlerin tamamına hitap eden bir yapılanma olduğunu ifade ederek, “ Bugün burada, Derneğimiz ortaokullar Komisyonunca gerçekleştirilen zamansız ve mekansız okumalar etkinliğiyle, daha evvel bütün çağlara aydınlık olan okuma etkinliğinin ortaokullu çocuklarımızın aracılığıyla insanlığın gündemine yeniden girmesini arzu ediyoruz. Bu etkinliğimize zamansız ve mekansız okumalar dedik. Çünkü okumak zamana bağlı değildir,, mekânı da yoktur. Her an her yer okul oluverir. İşte bu yüzden diyoruz ki, zamansız mekansız okumalar yeniden bağlamanın adıdır. Tüm Türkiye’de Anadolu Gençlik Derneği olarak aynı anda meydanlardayız. Kitap okuyan gençlerin meydanlara inmesi bu. Ortaokul öğrencilerimizin yer aldığı Okuma Gruplarımız dünyayı bir kez daha ‘okuma’ ya ve anlamaya davet ediyor. Etkinliğin hazırlanmasında emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyor, okuma faaliyetimizde yer alan bütün gençlerimizi kutluyorum" dedi.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Büşra GÜLER
Etiketler: Anadolu, Gençlik’ten, kitap, okuma, etkinliği,
Yorumlar
Haber Yazılımı