Haber Detayı
23 Aralık 2019 - Pazartesi 01:10 Bu haber 2861 kez okundu
 
Antalya Polisinden yeni yıl öncesi uyarı
Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ekipleri, yaklaşan yeni yıl dolayısıyla yaşanabilecek olaylara karşı vatandaşları uyardı.
ASAYİŞ Haberi
Antalya Polisinden yeni yıl öncesi uyarı

Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ekipleri; kent meydanları, kalabalık ve işlek caddeler, AVM, gösteri, etkinlik, fuar ve bunun gibi yerlerde vatandaşları dolandırıcılık, hırsızlık, yan kesicilik ve diğer suçlara karşı bilinçlendirme çalışmaları yapıyor. Bu çalışmalarla, polis- halk ilişkilerini güçlendirmek, suç ile etkin mücadelede vatandaşın desteğini almak hedefleniyor.

Yeni yıl dolayısıyla metropol illerde ve Antalya'da da sahtecilik ve dolandırıcılık olaylarının, özellikle Milli Piyango bileti sahteciliğinin olabileceğini değerlendiren ekipler, Antalya şans oyunları ve Milli Piyango bayileri esnaf Odası Başkanı Sercan ÇOBANOĞLU ziyaret etti. Ziyarette milli piyango biletleri satışı hakkında görüş alışverişi yapıldı. Oda başkanından gerekli materyaller alınarak Antalya genelinde 350 bayisi olan, ama 70 bayi ile en çok yoğunluğun bulunduğu Kazım Özalp Caddesi, Güllük Caddesi ve Cumhuriyet Meydanında bulunan ana ve seyyar bayilerde ortaklaşa değişik zamanlarda Antalya şans oyunları ve Milli Piyango bayileri esnaf Odası Başkanı Sercan ÇOBANOĞLU’nun da katılımıyla Milli Piyango Bayileri denetlendi. Eksikliği tespit edilen bayiler, eksikliklerinin giderilmesi konusunda uyarıldı.
Bayi görevlileri sahte bilet ve sahte para konularında bilgilendirilerek, kendilerine örnekler gösterildi ve dikkat etmeleri gereken konular anlatıldı. Bu kontroller esnasında bahse konu bayilerden ve cadde üzerlerindeki seyyar bayilerden Milli Piyango bileti alan vatandaşlara da piyango bileti alırken bayilerde olması gereken belgeler, bilet üzerindeki hassas noktalar ve dikkat edilmesi gereken hususlar anlatılarak herhangi bir şüpheli durumla karşılaşıldığında 112 Acil Çağrı Merkezinin aranması, ya da bayilerle ilgili sıkıntılar konusunda da oda başkanına ulaşarak bilgilendirmeleri istendi.
Antalya İl Emniyeti Müdürlüğünden yapılan açıklamada, yılbaşına kadar, özellikle vatandaşların yoğun olduğu bölgelerde çalışmaların devam edeceği bildirildi.
 

Kaynak: (AT) - Alper TAMER Editör: Erkam ŞAHİN
Etiketler: Antalya, Polisinden, yeni, yıl, öncesi, uyarı,
Yorumlar
Haber Yazılımı