Haber Detayı
24 Mart 2020 - Salı 19:39 Bu haber 7921 kez okundu
 
Antalya trafiği helikopterle denetlendi
Antalya Bölge Trafik ve Trafik Denetleme Şube Müdürlükleri ekipleri 17-23 Mart tarihleri arasında değişik saatlerde Antalya Karayolları üzerinde helikopter ile denetim yaptı.
ASAYİŞ Haberi
Antalya trafiği helikopterle denetlendi

Trafik güveni ve düzeninin sağlanması amacıyla yapılan denetimlerde toplam 13 sürücüye trafik idari para cezası uygulandı.

Konu ile ilgili yapılan açıklamada; denetim faaliyetlerinin, her zaman ve her yerde etkin bir şekilde gerçekleştirilerek, sürücülerde algılanan yakalanma riski duygusunun sürekli ve üst düzeyde tutulabilmesi için, otoyollarda ve şehirlerarası karayollarında gözlenen “sağ şeritte veya bankette uygunsuz durumda bekleme, ağır taşıtların uygunsuz şerit kullanımı, tehlikeli şerit değiştirme-makas atma, hatalı sollama, yakın takip, karayolu üzerinde zorunlu haller dışında duraklama/ park etmek” gibi ihlallerin önlenmesine yönelik olarak yapıldığı belirtildi.
Antalya Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada; "Bu kapsamda denetimlerimiz devam edecek olup; çalışmalarımızla yol kullanıcılarının trafik kurallarına uyması, trafik kazalarının en az seviyeye indirilmesi ve trafik güvenliğinin sağlanması hedeflenmektedir" denildi.

Kaynak: (SS) - Sinan SU Editör: Erkam ŞAHİN
Etiketler: Antalya, trafiği, helikopterle, denetlendi,
Yorumlar
Haber Yazılımı