Haber Detayı
01 Haziran 2020 - Pazartesi 20:11 Bu haber 3738 kez okundu
 
Antalya Valiliği 'Yeni Döneme Yeni Çalışma Rehberi'ni yayınladı
Antalya Valiliği resmi internet sitesi, Sağlık Bakanlığı’nın 1 Haziran itibariyle güncellediği Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehberi’ni yayınladı.
GÜNDEM Haberi
Antalya Valiliği 'Yeni Döneme Yeni Çalışma Rehberi'ni yayınladı

1 Haziran itibariyle Korona virüs salgın sürecinde yeni normalleşme dönemine geçtik. Plajlar, parklar, millet bahçeleri, mesire ve piknik alanları, müzeler, ören yerleri, havuzlar, kafeler lokantalar, saunalar, spor salonları gibi birçok yer yeniden açıldı. Bununla birlikte Sağlık Bakanlığı, salgın yönetimi kapsamında hazırladığı "Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehberi’ni güncellendi.

Tüm Mekânlar Ve Alanlar İçin Özel Kurallar Var
Yeni başlıkların eklendiği güncel rehberde bazı değişiklikler de yapıldı. Bu kapsamda rehbere, Plaj ve Yüzme Alanlarında Alınması Gereken Önlemler, Spor Salonları ve Spor Merkezlerinde Alınması Gereken Önlemler, Kahve / Kıraathaneler ile İlgili Alınması Gereken Önlemler, Karayolu Taşımacılığı, Demiryolu Taşımacılığı, Denizyolu Yolcu Taşımacılığı ile İlgili Alınması Gereken Önlemler, Site Havuzlarında Alınması Gereken Önlemler ve Kütüphanelerde Alınması Gereken Önlemler başlıkları eklendi. Bu başlıklar altında belirtilen alanlarda uyulması gereken kurallar ve alınması gereken tedbirler belirtildi. Ayrıca “14. Minibüslerde Alınması Gereken Önlemler" başlığı, “14. Minibüsler, Dolmuşlar, Halk Otobüsleri, Belediye Otobüsleri ile İlgili Alınması Gereken Önlemler” olarak içeriğiyle birlikte revize edildi.

Mutlaka Uyulması Gerekiyor
Ayrıca rehberde; AVM’ler ve içindeki işyerleri, berber, kuaför ve güzellik salonları, büfe, kantin, bakkal, kasap, manav, kuruyemişçi, balıkçı, kitap ve kırtasiye mağazaları, konfeksiyon ve giyim mağazaları, kuyumcu, bijuteri, pazaryeri, akaryakıt istasyonları, restoran, lokanta, kafe gibi her alanda faaliyet gösteren işletmeler için ayrı ayrı başlıklar halinde alınması gereken önlemler yer alıyor.

1 Haziran itibariyle hizmete açılan tüm işletmelerde ve vatandaşların kullanımına açılacak alanlarda bu kurallar uygulanacak.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Erkam ŞAHİN
Etiketler: Antalya, Valiliği, 'Yeni, Döneme, Yeni, Çalışma, Rehberi'ni, yayınladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı