Haber Detayı
04 Kasım 2019 - Pazartesi 20:07 Bu haber 2947 kez okundu
 
Antalyalı çiçekçiler, Avrasya'nın en büyük bitki ve peyzaj fuarında
Bu yılki ihracat hedefini 125 milyon dolara çıkaran süs bitkileri sektörü, 14-16 Kasım tarihlerindeki Flower Show İstanbul/ Eurasia Plant Fair 2019’da buluşuyor.
EKONOMİ Haberi
Antalyalı çiçekçiler, Avrasya'nın en büyük bitki ve peyzaj fuarında

11. kez kapılarını açacak fuara bu yıl Antalya’dan Çakıltaşı Madencilik, Detaş Peyzaj, Global Taral Tarım, Gülgün Peyzaj, İmaj Süs Bitkileri, Maki Peyzaj ve Oğuz Süs Bitkileri katılıyor.
5 bin üreticinin sesi olan SÜSBİR, fuarla birlikte yeni pazarlara açılmayı hedefliyor!
Tarsus Turkey ile birlikte bu yıl 11’incisini düzenleyecekleri Flower Show İstanbul/Eurasia Plant Fair hakkında açıklama yapan SÜSBİR (Süs Bitkileri Üreticileri Alt Birliği) Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet DÜNDAR, fuarın doğrudan 78 bin, dolaylı yoldan 500 bin kişinin istihdam edildiği sektörleri için büyük öneme sahip olduğunu söyledi. “Flower Show İstanbul fuarına sahip olmamızı, sektörün şansı olarak değerlendiriyoruz. Hem iç hem de dış pazardaki daralmayı önlemek için ihracat öncelikli olmakla beraber, belediyelerin bütçe kısıtları sebebiyle, yurt içinde azalan satışlara alternatif yeni kanallara ihtiyacımız var” diyen Dündar, bu doğrultuda fuarda kurulacak ilişkilerin sürekli ticarete dönmesinin en büyük beklentileri olduğunu ifade etti.

YILMAZ; “FUAR, SEKTÖRÜMÜZÜ BULUŞTARAN ULUSLARARASI TEK ADRES”
Geçen yıl ihracatını yüzde 17 arttırarak 100 milyon dolar hedefini yakalayan Türk Süs Bitkileri Sektörü, 2019 sonuna kadar yurt dışı satışlarını 125 milyon dolara çıkarmaya odaklandı. “Sektör olarak hedeflerimize doğru yürürken, tüm aktörlerin birlikteliği gerekiyor. Bu kapsamda, Kasım ayında 11’incisi düzenlenecek Flower Show İstanbul/Eurasia Plant Fair, sektörümüzü buluşturan en önemli adreslerden birisi” diyen Süs Bitkileri ve Mamulleri İhracatçılar Birliği Yönetim Kurulu Başkanı İsmail YILMAZ, firmaların dışa açılması, ürünlerini yeni alıcılara sergilemesi ve böylece ihracatın arttırılması adına bu fuarın büyük öneme sahip olduğunu vurguladı.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Erkam ŞAHİN
Etiketler: Antalyalı, çiçekçiler,, Avrasya'nın, en, büyük, bitki, ve, peyzaj, fuarında,
Yorumlar
Haber Yazılımı