Haber Detayı
24 Mayıs 2019 - Cuma 17:18 Bu haber 2148 kez okundu
 
Arama Kurtarma'lar iftarda buluştu
İHH Antalya Arama Kurtarma Biriminin organize ettiği, Antalya’da faaliyet gösteren resmi ve özel tüm arama kurtarma ekiplerinin davet edildiği iftar programı Belek’te gerçekleştirildi. İftar programına İHH Manavgat Temsilciliği de katıldı.
GÜNDEM Haberi
Arama Kurtarma'lar iftarda buluştu

İHH Antalya Arama Kurtarma Biriminin organize ettiği, Antalya’da faaliyet gösteren resmi ve özel tüm arama kurtarma ekiplerinin davet edildiği iftar programı Belek’te gerçekleştirildi.

Hafta başında İHH Antalya Arama Kurtarma Biriminin Serik’teki merkezinin bahçesinde organize edilen iftar programına Manavgat’ta yeni kurulan İHH Manavgat Temsilciliği de katıldı. Programa, yıllardır çeşitli afet ve tatbikatlarda sahada birlikte çalışan arama kurtarma ekiplerinin afetsiz ortamda da bir araya gelmesi söylemi damga vurdu ve afetsiz ortamlarda buluşma temennileri dile getirildi. İHH Manavgat Temsilciliği, AFAD, İtfaiye, AKUT, GEA, DAK, Organize Sanayi Arama Kurtarma ve Antalya Valiliği İl Sosyal Etüt Proje Müdürlüğü temsilcileri yanısıra; misafir olarak İHH Arama Kurtarma Genel Koordinatörlüğü, Burdur ve Bursa İHH Arama Kurtarma temsilcileri de iftar programında hazır bulundular.

İftar sonrasında İHH Antalya adına Alparslan Arslan’ın ve İHH Antalya Arama Kurtarma adına Birim Sorumlusu Ali Uygur’un slayt eşliğinde tanıtım konuşmasının ardından her bir arama kurtarma birimi adına birim sözcüleri konuşma yaptılar. Kendilerini ve çalışmalarını tanıtan konuşmacılar; iftar programını düzenleyen İHH Antalya Arama Kurtarma Birimine ve birim temsilcisi Ali Uygur’a teşekkür ederken; bu tür organizasyonların önemine ve sahada yapılacak çalışmalardaki birlikteliğe yapacağı katkıyı dile getirdiler.

Afetsiz ortamlarda buluşma temennileri dile getirilirken; ilahi doğa yasaları gereği bu afetlerin de kaçınılmaz olduğu; bu afetlere karşı birlikte, dayanışma içerisinde ve her zaman hazırlıklı olmak gerekliliği de dile getirildi.

Program bitiminde İHH Antalya Arama Kurtarma Birim Sorumlusu Ali Uygur; davetlerine katılan tüm birimlere teşekkür etti.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Arama, Kurtarma'lar, iftarda, buluştu,
Yorumlar
Haber Yazılımı