Haber Detayı
01 Ocak 2020 - Çarşamba 03:29 Bu haber 2431 kez okundu
 
Arslan; 'Zararımız 2 milyon lira’
Manavgat’ta önceki gün gece etkili hortumlar sonucunda Tekandız mevkiinde bulunan bir dışcephe yalıtım firmasının üretim bölümü tamamen çöktü. Firma sahibi Mehmet Arslan, konuyla ilgili yaptığı değerlendirmede; 'Zararımız 2 milyon lira' dedi.
EKONOMİ Haberi
Arslan; 'Zararımız 2 milyon lira’

Önceki gün gece etkili olan hortumdan, Tekandız mevkiinde bulunan bir dışcephe yalıtım firmasının üretim bölümü büyük zarar gördü. Hortumdan yan tarafta bulunan zeytinyağı fabrikasındaki bekçinin uyarısıyla haberdar olduklarını söyleyen firma sahibi Mehmet Arslan, “Zeytinyağı fabrikasındaki bekçi arkadaşın uyarısıyla gece 23:00 sıralarında haberimiz oldu. O saatlerde büyük bir hortum meydana gelmiş. Hemen buraya geldik. Afet çok kısa sürmüş, biz buraya geldiğimizde bitmişti.  Çok etkili olmuş, büyük bir tahribat, büyük bir zarar vermiş. Çok şükür, cana zarar gelmedi. Sadece mal kaybımız var ama ciddi bir zararımız var” dedi.

Üretim atölyesinde söve yani dış cephe yalıtım imalatı ve uygulamasını, boya iç cephe, dış cephe; su bazlı boya gruplarının imalatı ve uygulaması ile yapı kimyasalları imalatı ve uygulaması yaptıklarını anlatan Arslan şunları söyledi:
“ İlk gözlemlerimize göre ortalama 2 milyon lira civarında zararımız var. Hatta daha yeni bir işe atılmıştık. Yapı kimyasalları malzememizi ve üretimimizi daha yeni yapmaya başlamıştık. Makinelerimizi de yeni kurduk, o yeni kurulan makinelerde ciddi anlamda zarar var. İçeride hammaddelerimiz var, bunlarda bayağı külfetli ve pahalı malzemeler. Neredeyse hemen hemen hepsi zarar görmüş ve kullanılamaz hale gelmiş durumda. Ayrıca bazı almış olduğumuz hazır siparişler ve işler vardı. Bunlar için üretmiş olduğumuz stoğumuzda malzemelerimiz vardı, uygulamayı bekleyen. Şu anda o malzemelerinde hemen hemen hepsi zarar görmüş. Yani ciddi anlamda bir zararımız var. Toparlanmamız bayağı bir uzun sürecek.”
Mehmet Arslan, sabah Kaymakam Mustafa Yiğit’in diğer yetkililerle birlikte ziyaret ettiğini anlatarak, “Onlar bir durum tespiti yapacaklarını, AFAD’dan geleceklerini söylediler. Biz üreten, kendi ayaklarımızla durmaya çalışan bir firmayız. Burada çok ciddi bir yatırım ve harcama yaptık. Maddi açıdan epey bir zararımız var. Yetkililerden yardım ve destek bekliyoruz” dedi.
Manavgat Kaymakamı Mustafa Yiğit,  berberindeki heyetle hortumda zarar gören bölgede incelemelerde bulundu, vatandaşlara geçmiş olsun dileğinde bulundu.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Erkam ŞAHİN
Etiketler: Arslan;, 'Zararımız, 2, milyon, lira’,
Yorumlar
Haber Yazılımı