Haber Detayı
02 Eylül 2019 - Pazartesi 18:35 Bu haber 3503 kez okundu
 
ASAT’tan su kesintisi açıklaması
Gazetemizin www.nehir.net internet haber sitesinde 01 Eylül 2019 tarihinde yayınlanan ‘ASAT için kötü Örnek’ başlıklı, Örnek Mahallesinde yaşanan su kesintisi ile ilgili haberimize Antalya Büyükşehir Belediyesi ASAT Genel Müdürlüğünden açıklama geldi. Yaşanan problemin depo ile vantuz arasındaki kot fakından kaynaklandığını açıklayan yetkililer, gerekli çalışmanın yapılarak sorunun çözüldüğünü ve hattın durumunun düzeltildiğini ifade ettiler.
GÜNDEM Haberi
ASAT’tan su kesintisi açıklaması

Örnek Mahallesinde yaşayan vatandaşların son günlerde yaşadığı su kesintisi ile ilgili olarak 01 Eylül 2019 tarihli Nehir Gazetesi’nin ‘www.nehir.net’ haber sitesinde yer alan ‘ASAT için kötü Örnek’ başlıklı haber ile ilgili olarak Antalya Büyükşehir Belediyesi ASAT Genel Müdürlüğü tarafından açıklama yapıldı.

‘ASAT için kötü Örnek’ başlığı ile yer alan haberde; Örnek Mahallesinde yaşayan vatandaşların evlerinde suların hiç akmadığı ya da basınç düşüklüğü nedeniyle şebeke suyundan istifade edemediği belirtilmiş ve ASAT İhbar hattı olan 185 nolu telefon arandığında ‘arıza yok’ cevabının verildiği yer almıştı. Ayrıca vatandaşların su kesintisi ile olarak: "ASAT'ın görevi sadece abone ve tahsilat yapmak olmamalı. Suyun içinde, susuzluğu yaşıyor olmak inanılır bir durum değil. Turizmin merkezinde, Manavgat'ın Örnek Mahallesinde böylesine kötü bir örneği yaşatabilmek çok kolay olmasa gerek. Bunu başaran ASAT ilgililerini kutlamak mı gerekir bilemiyoruz. Örnek Mahallesi ASAT için çok kötü bir örnek. Bu rezaletin bir an önce düzeltilmesini, sularımızın düzenli akmasını istiyoruz" ifadeleri yer almıştı.

ASAT SORUNA MÜDAHALE ETTİ, AÇIKLAMA YAPTI

Yayınlanan haberimizle ilgili olarak Antalya Büyükşehir Belediyesi ASAT Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada ise şu ifadelere yer verildi: “1 Eylül 2019 tarihinde “Nehir.net” internet adresinde yayın yapan Nehir Gazetesi haber sitesinde “ASAT İçin Kötü Örnek” başlığıyla yer alan haber içeriğiyle ilgili olarak kurumumuz tarafından kamuoyunu bilgilendirme gereği görülmüştür.

Son günlerde Manavgat İlçemize bağlı Örnek, Aşağı Pazarcı, Yukarı Pazarcı, Aşağı Hisar, Eski Hisar, Bahçelievler, Çağlayan, Milli Egemenlik mahallelerimizde zaman zaman yaşanan kesinti sorunları ve yüksek katlarda ortaya çıkan basınç düşüklüğü gündeme gelmiştir.

Vatandaşlardan gelen ihbar ve talepler doğrultusunda Genel Müdürlüğümüz talimatı ile ASAT Manavgat Şube yetkilileri derhal gerekli inceleme ve ölçümleri yaparak sorunun kaynağını tespit etmişlerdir. Söz konusu mahallelere içme suyu sağlayan Türkbeleni deposundan çıkış yapan güzergâhta, depo ile hattın basıncını dengeleyen vantuz arasında 25 cm’lik kot farkı bulunduğu anlaşılmıştır. Bu fark hatta hava birikimine sebep olduğundan, kazı çalışması yapılarak gerekli kot düzenlemesi yeniden gerçekleştirilmiştir. Sonuç olarak ekiplerimiz gerekli çalışmayı tamamlayarak hattın durumunu iyileştirmişlerdir.

Yürütülen çalışma sonrası sorun giderilmekle beraber, Manavgat merkez mahallelerimizde içme suyu hizmetini iyileştirmek ve ileriye dönük olarak kalıcı çözüm sunmak üzere geniş çaplı projeler hazırlanması programa alınmıştır”

Kaynak: Editör:
Etiketler: ASAT’tan, su, kesintisi, açıklaması,
Yorumlar
Haber Yazılımı