Haber Detayı
24 Aralık 2018 - Pazartesi 13:18
 
Atatürk Koşusu perşembe günü koşulacak
Atatürk’ün Ankara’ya gelişi sebebiyle 1936 yılından bu yana koşulan Atatürk Koşusunun 83.’sü yurt genelinde olduğu gibi Manavgat’ta da koşulacak. Manavgat İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Süleyman Karakaya, 27 Aralık perşembe günü 10 kategori halinde düzenlenen koşuya tüm Manavgat halkını davet etti.
SPOR Haberi
Atatürk Koşusu perşembe günü koşulacak

Atatürk’ün Ankara’ya gelişinin yıldönümü olan 27 Aralık günü yurt genelinde düzenlenen Atatürk Koşusu, Manavgat’ta da gerçekleştirilecek.

Koşunun şenlik havasında geçmesini beklediklerini ifade eden Manavgat İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Süleyman Karakaya, Atatürk Koşusunun Manavgat’ta Küçük Kızlar, Küçük Erkekler, Yıldız Kızlar, Yıldız Erkekler, Genç Kızlar, Genç Erkekler, Büyük Kadınlar, Büyük Erkekler, Veteran Kadın ve Veteran Erkek olmak üzere toplam 10 kategori üzerinden koşulacağını söyledi.

Atatürk Koşusuna Manavgat’taki tüm resmi ve özel okul öğrencilerinin katılımını beklediklerini belirten Karakaya, ayrıca 7’den 70’e tüm Manavgat halkının koşuya katılmasını arzu ettiklerini ifade etti.

Yarışmaya katılmak isteyen öğrencilerin sağlık raporu ve veli izin belgesi, öğrenci olmayan sporcuların ise sağlık raporlarını 26 Aralık çarşamba günü mesai bitimine kadar okul idaresi ve İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğüne teslim etmesi gerektiğini belirten Karakaya; Küçük Kızlar, Küçük Erkekler ve Yıldız Kızların bin 500 metre; Yıldız Erkekler ve Genç Kızların 3 bin metre; Genç Erkekler, Büyük Kadınlar, Büyük Erkekler, Veteran Kadın ve Veteran Erkeklerin 5 bin metrelik parkurda koşacaklarını söyledi.

Küçük Kızlar, Küçük Erkekler, Yıldız Kızlar, Yıldız Erkekler, Genç Kızlar ve Genç Erkekler koşularına saat 09:00’dan itibaren sırayla Manavgat Evliya Çelebi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Oteli’nden başlayacak ve aynı yerde sonlandıracak. Büyük Kadınlar, Büyük Erkekler, Veteran Kadın ve Veteran Erkekler ise aynı saatte Atatürk Kültür Merkezi’nden başlayacak ve Manavgat Evliya Çelebi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Oteli’nde sona erecek.

Atatürk’ün Ankara’ya gelişinin yıl dönümünde koşulan koşunun tüm halka açık olduğunu belirten Karakaya, “Genç yaşlı, erkek, bayan farketmeksizin tüm halkımızı kendi kategorilerinde koşuya katılmaya davet ediyorum. Şenlik havasında geçecek olan koşumuzun halkımızın spor yapmaya başlaması için de bir vesile olmasını temenni ediyorum” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Atatürk, Koşusu, perşembe, günü, koşulacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı