Haber Detayı
14 Ekim 2019 - Pazartesi 12:15 Bu haber 3836 kez okundu
 
Avrupa Birliği Erasmus projelerini sergilediler
Manavgat Şule Muzaffer Büyük Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2014- 2019 yılları arasında hazırlamış olduğu Avrupa Birliği Erasmus projelerini Erasmus Days etkinlikleri çerçevesinde Manavgat Atatürk Kültür Merkezinde yaptığı sergi ile çevre okullara ve sivil toplum kuruluşlarına tanıttı.
KÜLTÜR Haberi
Avrupa Birliği Erasmus projelerini sergilediler

Yapılan etkinlikte toplam 8 proje sergilendi. Okul müdürü Mustafa Yüksel 2014 yılından beri bunlar için çabaladıklarını, öğrencileri Avrupa ile buluşturmayı, Türk kültürlerini onlara tanıtmayı hedeflediklerini ve bunları başardıklarını ifade etti. Avrupa Birliği projeler koordinatörü Onur ARSLAN 2014 yılından beri Şule Muzaffer Büyük Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini Türkiye’de ve Avrupa’da tanınır hale getirmek için proje ekibi ile çok fazla çalıştıklarını belirtti. Manavgat İlçe Milli Eğitim Müdürü ve beraberindekiler projeleri tek tek inceledi.

Projeler hakkında tek tek açıklama yapan projeler koordinatörü Onur ARSLAN, toplam 8 adet farklı türlerde Erasmus projeleri yaptıklarını ve bunlar sonucunda 200'den fazla öğrencinin yurt dışında staj ve etkinliklerde yer aldığını söyledi. Ayrıca başarılı projeler sonucunda da Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı tarafından 2012-2019 yilları arasında Akteditasyon Belgesi verilen 10 okuldan biri olmaya hak kazandığını ve bu konu ile ilgili önümüzdeki haftalarda basın toplantısı ve lansman yapılacağını belirtti. 
Okul Müdürü Mustafa Yüksel son olarak; Antalya’da tek, Türkiye’de 10 okuldan biri olmanın hem Manavgat hem de Antalya için gurur kaynağı olduğunu belirterek, başarılarının daha da üst seviyeye çıkacağını söyledi.

Kaynak: (SS) - Sinan SU Editör: Erkam ŞAHİN
Etiketler: Avrupa, Birliği, Erasmus, projelerini, sergilediler, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı