Haber Detayı
18 Temmuz 2019 - Perşembe 16:32
 
Ay’a önemli görev
Manavgat Süt Üreticileri Birliği Başkanı Bilal Ay, Türkiye Tarımsal Süt Üreticileri Merkez Birliği Yüksek Danışma Kuruluna üye olarak atandı. Ay’a atandığına dair görevlendirme yazısı merkez birliği başkanı Tevfik Keskin tarafından gönderildi.
GÜNDEM Haberi
Ay’a önemli görev

 

Manavgat Süt Üreticileri Birliği Başkanı Bilal Ay, Türkiye Tarımsal Süt Üreticileri Merkez Birliği Yüksek Danışma Kuruluna üye olarak atandı. Ay’a atandığına dair görevlendirme yazısı merkez birliği başkanı Tevfik Keskin tarafından gönderildi.

Kurulduğu 2005 yılından bu yana Manavgatlı süt üreticilerin sütlerini değerlendiren ve hem üyelerine hem de Manavgat ekonomisine büyük katkı sağlayan Manavgat Süt Üreticileri Birliği Başkanı Bilal Ay, gösterdiği başarı nedeniyle Türkiye Tarımsal Süt Üreticileri Merkez Birliği Yüksek Danışma Kuruluna üye olarak atandı.

Türkiye Tarımsal Süt Üreticileri Merkez Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Tevfik Keskin imzalı olarak Ay’a gönderilen yazıda: “Birlik olmamızın gücüyle gücümüze daha çok güç katacağımız inancımızla; 27 Haziran 2019 tarihli yapılan genel kurulumuzda gündemimizde yer verdiğimiz Yüksek Danışma Kurulunun oluşturulması 24. Maddede oylanarak kabul edilmiştir.

Genel kurulumuz kararı gereği, 09 Temmuz tarihinde yönetim kurulu toplantısında Yüksek Danışma Kurulu Üyesi olarak görevlendirildiniz. Yüksek Danışma Kurulunun toplantı zamanı ayrıca bildirilecektir. Yeni görevinizde başarılar dilerim” denildi.

Kendisine verilen görevden dolayı mutlu olduğunu ifade eden Bilal Ay, 10 kişilik danışma kurulunda Manavgatlı bir üyenin olmasının Manavgat’ın geldiği noktayı gösterdiğini ifade ederek, “Manavgat Süt Üreticileri Birliğimizin kurucu başkanıyım, o günden bu yana da üyelerimizin destekleri il görevimizi laiki ile yerine getirmeye çalıştık. Türkiye genelinde 310 süt birliği var ve bu birliklerin içinde Manavgat Birliği olarak bana görev verilmesi beni çok mutlu etti. Benim bu göreve getirilmemde şahsımdan çok üyelerimizin bana verdiği destek vardır, bu nedenle tüm üyelerimize teşekkürü bir borç biliyorum” diye konuştu.

Yüksek Danışma Kurulunun, merkez birliğine bağlı süt üretici birliklerinin sorunlarını değerlendirmek ve birliklerin ihtiyacı olan danışma hizmetini vermek amacıyla kurulduğunu ifade eden Ay, “Türkiye genelinde süt birliklerinin kurulması, gelişmesi ve teknolojiyi kullanması sırasında yaşabilecekleri sorunları ilk elden ele alma aşaması olarak kurulu değerlendirebiliriz. Mesela yani açılan bir süt birliği bize danışarak hangi yollardan geçeceğini, hangi prosedürleri uygulayacağını öğrenebilecek” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ay’a, önemli, görev,
Yorumlar
Haber Yazılımı