Haber Detayı
03 Eylül 2017 - Pazar 19:35 Bu haber 3616 kez okundu
 
Ay yıldız altında Manavgat buluşması
Manavgat Sanayici ve İşadamları Derneği’nin (MASİAD) 7.’sini organize ettiği Manavgat Buluşması, Kurban Bayramının ikinci günü Bosphorus Sorgun Otel'de yapıldı. Bu yıl tarım gündemi ile gerçekleştirilen toplantıya Antalya Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Mustafa Özen ve Akdeniz Üniversitesi Ziraat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Orhan Özçatalbaş konuşmacı olarak katıldı. Toplantı salonunun tavanında aydınlatmalarla Türk bayrağının oluşturulması ve fonda Manavgat’ın eski kaymakamlarından Ömer Bedrettin Uşaklı’nın, Manavgat Irmağını konu alan ve aynı isimli şiirinden bestelenen ‘Yıldızların Altında’ isimli şarkının çalınması davetliler tarafından beğeni ile karşılandı.
YAŞAM Haberi
Ay yıldız altında Manavgat buluşması

Bu yıl 7.’si gerçekleştirilen Manavgat Buluşması Bosphorus Sorgun Otel'de yapıldı. CHP Antalya Milletvekili Dr. Nefi Kara, Manavgat Kaymakamı Nazmi Günlü, Afyon Vali Yardımcısı Adem Uslu, Manavgat Belediye Başkan Vekili Hasan Şimşek, siyasi parti temsilcileri, kamu kurum ve kuruluşlarının müdür ve amirleri, oda ve dernek başkanları ve yöneticileri ile davetlilerin katıldığı Manavgat Buluşmasında, Antalya Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Mustafa Özen ve Akdeniz Üniversitesi Ziraat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Orhan Özçatalbaş, Manavgat’ta tarımı ve tarımda marka kent olma konuları hakkında konuşma yaptılar.

Toplantıya vefat eden kayınbiraderi Hüseyin İdrisoğlu’nun cenazesine katılan Ak Parti Antalya Milletvekili İbrahim Aydın ile Ak Parti Antalya Milletvekilleri Gökçen Özdoğan Enç, Hüseyin Samani, Atay Uslu, Mustafa Köse, CHP Antalya Milletvekilleri Çetin Osman Budak, MHP Antalya Milletvekili Mehmet Günal ve Ankara Valisi Ercan Topaca mazeretlerini telgraf ile belirterek katılmadılar.

Saat 14:30’da kokteyl ile başlayan Manavgat Buluşması’nda davetliler birbirleri ile bayramlaşıp sohbet ederken, saat 16:00’da başlayan toplantıda otelin konferans salonuna geçildi. Konferans salonunun tavanında aydınlatma ile yapılan Türk bayrağı davetlilerin ilgisini çekerken, fonda çalan Manavgat’ın eski kaymakamlarından Ömer Bedrettin Uşaklı’nın, Manavgat Irmağını konu alan ve aynı isimli şiirinden bestelenen ‘Yıldızların Altında’ isimli şarkısı davetliler tarafından beğeni ile karşılandı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan MASİAD Başkan Yardımcısı Okan Akın, Manavgat Buluşması adı altında düzenlenen toplantıların Türkiye’de bir ilk olduğunu belirterek, “İstişare kültürümüzü geliştirerek birlik beraberliğimizi pekiştirmek ve etkin Manavgat lobisi oluşturmak amacıyla gerçekleştirdiğimiz Manavgat Buluşmalarının 7.’sini yapıyor olmanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

2010 yılında düzenlenen ilk toplantı ile akabinde yapılan ikinci toplantıda tanışma ve kaynaşma amacı nedeniyle bir gündem belirlemediklerini ifade eden Akın, “Çeşitli gündemlerle yapmış olduğumuz toplantılarımızın bu seneki gündemini tarım olarak belirledik. Baskın ekonominin turizm olduğu ilçemizde yumurtaları tek sepette toplamanın sıkıntılarını özellikle son iki yılda yaşadık, hep beraber gördük. Bu sene de ilçemizin önümüzdeki süreçte, sektörün en etkin rolünü üstleneceğine inandığımız ve turizme destekleyici ekonomik bir güç olacağına inandığımız tarımı bu sene gündemimize aldık. Gündemimiz kapsamında bu yılki konuşmacı konuklarımız; Akdeniz Üniversitesi Ziraat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Orhan Özçatalbaş ve Antalya Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürümüz Mustafa Özen. Ben bu vesileyle Manavgat Sanayici ve İşadamları Derneği (MASİAD) yönetim kurulu arkadaşlarım adına idrak etmekte olduğumuz Kurban Bayramı’nın tüm insanlığa huzur, barış ve mutluluk getirmesini temenni ediyor, tüm katılımcılara ve hemşerilerimize hoş geldiniz diyorum” diye konuştu.

Akın’ın açılış konuşmasını yapmasının ardından söz alan MASİAD Başkanı Turgay Akar, sözlerine davetlilerin 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Kurban Bayramını kutlayarak başladı.

İlk ikisi dışında Manavgat Buluşmalarında gündem yapmalarının Manavgat’ta faydası olduğunu gördüklerini ifade eden Akar, “3. Manavgat Buluşmasında çevreyi, turizmi, denizlerimizi gündeme aldık. Manavgat’ımızdaki denizle ilgili ekoturizmle ilgili, ormanlarımızla ilgili ciddi bir bilgi paylaşımı yaptılar, bizleri bilgilendirdiler. 2014’deki toplantımızda MASİAD’ın 20. kuruluş yıldönümü ve hazırlamış olduğumuz 2050 vizyonu raporu tanıtımı ve vizyon raporundaki işlenmesi gereken konular konusunda sizleri bilgilendirdik. 2015 yılında yapmış olduğumuz toplantıda gündemi üniversite aldı” diye konuştu.

Üniversite gündemli toplantının ses getirdiğini belirten Akar, “Sayın Kaymakamımız başkanlık etti, üniversitenin oluşması ile ilgili, burada sayın Kaymakamımıza teşekkür ediyorum, bizleri de dikkate alarak çağırdılar, görüşlerimizi dinlediler. MATSO’nun yapmış olduğu Turizm Fakültesi’yle artık Manavgat fakültesine kavuştu. Bu ne için önemliydi, 3 fakülte 1 meslek yüksekokulu ile artık Manavgat’ta bir üniversitenin kurulması izninin çıkacağıydı. Onun için ateşleyici güç bir fakültenin yapılmasıydı. Buradan MATSO’nun geçmiş yönetimlerine, kuruluşundan bugüne kadar başkanlık yapmış, yönetiminde bulunmuş, meclisinde bulunmuş, bu iradeyi ortaya koymuş bütün arkadaşlarımızı ve büyüklerimizi kutluyorum. Sayın Ahmet Başkanımızda bu fakülteyi tamamladı, Turizm Fakültesi açıldı. Turizm Fakültesinin açılmasıyla artık Manavgat’ta üniversiteye ulaşmak daha kolay hale geldi. Sağolsun Manavgat Belediye Başkanımız Şükrü Sözen de Belediye Hastanesi olarak planlanan bölgeyi Akdeniz Üniversitesi’ne devretti. Artık orası da üniversite olarak kullanılabilecek, fakülteler açılabilecek. Geçtiğimiz ay içerisinde de güzel bir gelişme oldu, Sosyal Bilimler Fakültesi izni çıktı, resmi gazetede yayınlandı. Artık Manavgat’ın ikinci fakültesi de var. Artık bir tane fakülte kaldı önümüzde engel olarak. O fakülteyi de tamamladığımız zaman 2019’da inşallah, siyasilerimiz de var burada, milletvekilimiz var, diğer milletvekillerimize de söyledik, inşallah 2019’dan önce Manavgat’ımızda Manavgat Üniversitesi’nin kurulmasını arzu ediyoruz, istiyoruz, hayal ediyoruz. Çok uzak değiliz, inşallah bunu gerçekleştireceğiz diye düşünüyorum” diye konuştu.

Turizmin Manavgat ekonomisi için baskın sektör olduğuna dikkat çeken Turgay Akar, “Turizm son iki sezonda çok ciddi problemler yaşadı. Hepimiz bu toplumun içinde yaşıyoruz. Gerçekten kullanılan krediler olmazsa, alınan önlemler olmazsa, teşvik ve destekler olmazsa birçok yatırımcımız, birçok işadamımız iş dünyasında ciddi sorunlar gündeme gelecekti. Bunlar bir nebze çözüldü. 2014 yılında sizlere bir rapor teslim ettik, bütün derneklerimize, odalarımıza, sivil toplum örgütlerine, Manavgat’taki idari amirlerine, tüm siyasilerle paylaştık. Orada çıkan en önemli sonuç, Manavgat’ın 2050 yılına gelene kadar 1 milyon 600 ile 2 milyon nüfusa ulaşacağı. 30 yıl sonra Manavgat’ta 2 milyon insan yaşayacak. Buna göre önlem alınması gerekiyor” dedi.

MANAVGAT SAHİL KENTİ OLMALI

Manavgat’ın şehir planlamasının düzgün bir şekilde yapılmasına ve sahil kenti olması için kıyı şeridine doğru bir şehirleşmeye gidilmesi gerektiğine vurgu yapan Akar, “Birçok Manavgatlının hayali, Manavgat’ın bir bozkır kenti olmamasıydı. Denizle buluşması gerekiyor. Deniz kenti olmasına rağmen hala denizle kucaklaşamadı. Buluşacağımız bir tek nokta var, Ulualan, Kum Mevkii, buradan bütün siyasilerimize, bütün yetkililerimize sesleniyorum. O alanların çok ciddi bir şekilde planlanması gerekiyor, son şansımız. Manavgat’ın denizle buluşması için son şansımız. Turizmden, ticaretten çok daha ciddi paylar alacak” diye konuştu.

Manavgat 2050 Vizyon Raporu’nda ki en önemli sonuçlardan birinin de tarımla ilgili olduğuna dikkat çeken Akar, “Tarım ekonomisi hocamız dedi ki, çalışmayı yapan, Manavgat halkı vatana ihanet ediyor. Türkiye’ye ihanet ediyor. Hocam niye böyle söylüyorsunuz diye sorduğumuz zaman, Manavgat eşi benzeri olmayan değerli arazilere sahip, ancak ekilmiyor, dikilmiyor, üretim yapılmıyor, herkes kolay sektörden yana dedi. Gerçekten bu bizi üzdü. O günden bu yana yapmış olduğumuz bütün toplantılarda, işin gerçeği akademik anlamda bizim tarımla bir ilgilimiz yok. Ama bu tecrübelerden faydalanıyoruz ve insanlarımıza diyoruz ki, tarım yapalım. Tarım yapalım derken teknolojik tarım yapalım. Konya ovası kadar bir yüzölçümüne sahip bir İsrail bugün dünyanın her yerine tarım ürünleri, tarım teknolojileri ihraç ediyor. Biz niye yapmayalım bu kadar değerli arazilerimiz varken. Bunu yaparken de atadan kalma geçmiş yöntemlerle değil yeni ürünler yaratalım. Bu nedir, hocamızın söylediği örtüaltı seracılık, süs bitkileri, Akdeniz meyveciliği konusunda Manavgat çok avantajlı. Bunlarla ilgili çalışma yapılması gerekiyor” diye konuştu.

MANAVGAT’A TARIM İHTİSAS OSB

MASİAD yönetiminden de tarım sektöründe yatırım yapmaya başlayanlar olduğunu belirten Akar, “Tarım vazgeçilmemesi gereken, bizim atadan gelme sektörümüz. Turizm bizim amiral gemimiz, vazgeçmemiz mümkün değil. D400 karayolunu üzerindeki verimli araziler, Toroslara gelene kadar ki havzalarda ciddi şekilde tarım yapılması gerekiyor, planlanması gerekiyor. Tabi ki tarımdaki en büyük sıkıntı, yetiştirilen ürünlerin değerinde satılamaması ile ilgili şikayetler var. Bunun önüne geçilmesi için de yapılması gereken en önemli işlerden bir tanesi Tarım İhtisas Organize Sanayi Bölgesinin oluşturulması. Bununla ilgili müracaatlar yapıldı. MATSO tarafından, Ahmet Başkana da teşekkür ediyorum buradan. MATSO tarafından Tarım İhtisas Organize Sanayi Bölgesi ile ilgili, sayın Kaymakamımız öncülük etti, müracaatlar yapıldı. Orman itiraz etti, şu anda mahkeme aşamasında, büyük ihtimalle siyasi yetkililerimizin söylediğine göre Tarım İhtisas Organize Sanayi Bölgesinin gerçekleşmesi an meselesi. Çünkü tarımda yetiştireceğimiz ürünler, Tarım İhtisas Organize Sanayi Bölgesinde işlenecek, değerlenecek. Soğuk hava depoları, paketleme tesisleri, katma değeri yüksek hale gelecek yetiştirdiğimiz ürünler. Tarladan çıkardığımız gibi satmayacağız. Buda bizim ekonomik anlamda bu işi yapanlar için çok ciddi şekilde katkılar verecek. Onun için Tarım İhtisas Organize Sanayi Bölgesini de önemsiyoruz” diye konuştu.

MANAVGAT BULUŞMALARINA KATILIMDA ZORLANIYORUZ

Manavgat Buluşmalarına katılımda zorlandıklarını ifade eden MASİAD Başkanı Turgay Akar, “Manavgat Buluşmalarının Manavgat’a bir sinerji kattığını düşünüyoruz. Manavgat’ın birliği bütünlüğü, geleceği açısından bu toplantıların devam etmesini istiyoruz. Burada hem şehir dışından gelen hem de şehir içinden gelen katılımcılardan özveri istirham ediyorum, yönetim kurulum ve üyelerim adına, Manavgat adına. Lütfen bu toplantılara sahip çıkalım. Hiçbir şey yapamazsak bile birbirimizle bayramlaşıyoruz, görüşüyoruz, konuşuyoruz, sohbet ediyoruz, gündemler alıyoruz. Almış olduğumuz gündemle ilgili de Manavgat’ta yapılması gerekenleri planlıyor, konuşuyoruz” dedi.

MANAVGAT’IN HASTANEYE İHTİYACI VAR

Manavgat’ta ciddi hastane sıkıntısı çekildiğine dikkat çeken Akar, “Manavgat’ın içinde dolaştığımız zaman birçok hemşerimiz diyor ki, Manavgat’taki hastane yetersiz. Hepimiz buna şahidiz, gittiğimiz zaman görüyoruz. Gerçekten çok ciddi sıkıntılar var. Manavgat’a en az 500-600 yataklı bir şehir ve bölge hastanesinin yapılması, planlanması gerekiyor. Bu nasıl yapılacaksa, bütün Manavgatlılar olarak bizler, hepimizin bu konuda çalışma yapması lazım. Siyasilere baskı yapmamız lazım. Manavgat’ın en büyük ihtiyaçlarından bir tanesi büyük bir şehir hastanesi. Bunula ilgili yerler var, bulunabilecek yerler var. İnşallah bu konuda siyasilerimizin de desteği ile inşallah buda planlanır, inşallah buda oluşur diye düşünüyorum” diye konuştu.

Üniversitenin gerçekleşmesi için kurulması gereken 3. fakültenin Tıp Fakültesi olması gerektiğine inandığını söyleyen Akar, “Tabi üçüncü fakültemiz boşta, bizim arzu ettiğimiz, istediğimiz bu üçüncü fakültenin Tıp Fakültesi olması. Tıp alanında da çok tecrübeli hocalarımız var burada. İnşallah Manavgat’ta bir Tıp Fakültesini görürsek, fakülte ile birlikte bir hastane oluşursa, son derece güzel olur diye düşünüyorum” dedi.

İş dünyasının taleplerini de dile getiren Akar, “Krizden dolayı hükümet SGK teşviklerini gündeme getirdi. 2017’de yatırımcılarımızı, iş adamlarımızı ciddi bir şekilde rahatlattı. Bu teşvikler 31 Aralık 2017’de son bulacak. Ama bizim arzumuz isteğimiz, üyelerimizin isteği, verilmiş olan bu işveren teşviklerinin 31 Aralık 2018 yılına kadar uzatılması, çünkü 2018 yılında da çok ciddi bir şekilde turizmin iyi geçmeyeceği düşünülüyor. Bu verilen işveren teşviklerinin 2018 yılı sonuna kadar uzatılmasını arzu ediyoruz. Aynı zamanda şu anda planlanan kurumlar vergisi indirimi gündemde. İnşallah 2017 yılının sonuna kadar kurumlar vergisi ile ilgili yapılan indirimler netleşir, yasalaşır. İnşallah iş adamlarımıza buda ciddi bir katkı sunar diye düşünüyorum” diye konuştu.

MASİAD SİYASETTEN UZAK

MASİAD’ın her zaman siyasetten uzak kalmasına özen gösterdiklerini belirten Akar, “MASİAD, bütün siyasi merkezlere eşit mesafede, toplumun her kesimini kucaklamaya çalışan bir yapı içerisinde olmuştur. Bizim yönetim kurulumuz içerisinde de her türlü siyasi görüşten arkadaşlarımız var. Ancak ortak sevdamız, ortak davamız Manavgat. İnşallah burada belirttiğimiz gibi tarım ve turizmde marka kent bir Manavgat oluşur. Bunu hayalini kuruyoruz, bunu arzu ediyoruz” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Akar’ın ardından Manavgat Belediye Başkan Vekili Hasan Şimşek, Başkan Şükrü Sözen’in şehir dışında olması nedeniyle onun adına katıldığını belirterek, Manavgat Buluşmalarının arzu edilen şekilde Manavgat’a faydalı olmasını diledi. Manavgat Belediyesi’nin 106 mahalleye hizmet götürdüğünü ifade eden Şimşek, bazı mecralara hizmetin zor gittiğini ifade ederek, “Şehir merkezine hizmet vermek kolay, zor tarafı coğrafi şartların çok zor olduğu Manavgat’ın Alara çayından Konya ve Isparta sınırına kadar dik bir durumu var, öyle zamanlar oluyor ki hizmet araçları oraya varıncaya kadar, oraya verdikleri hizmet, yolda geçen süreden daha az” diye konuştu.

“MESLEK HAYATIMIN EN GÜZEL 2 YILINI BURADA GEÇİRDİM”

Manavgat Buluşmasına ikinci kez katıldığını ve bu yılki katılıma son kez Manavgat’ın mülki amiri olarak katıldığını hatırlatan Kaymakam Nazmi Günlü ise konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Pek çok yerin, hatta ülkemizin de olduğu gibi Manavgat’ın en önemli ihtiyacı birlik ve beraberlik. Manavgat’ın, Manavgatlının, Manavgat’ı sevenlerin birlik ve beraberliğinin temini konusunda çok ciddi katkısı olduğunu düşündüğüm Manavgat Buluşmalarının düzenlenmesi dolayısıyla MASİAD’ı bir kez daha huzurlarınızda kutluyorum. İnşallah daha önceki toplantıların sonuçlarında olduğu gibi bu toplantının da sonuçlarından Manavgat, sizler ve bizler faydalanırız diye umuyor ve temenni ediyorum. Geçen toplantıda tema üniversiteydi. Geçen toplantıdan bugüne kadar üniversite konusunda, Manavgat’a bir üniversite kazandırılması konusunda çok ciddi mesafeler alındı. MATSO’nun binasını yaptırdığı Turizm Fakültesi tamamlandı. Bina tamamlanır tamamlanmaz aynı sene açıldı. Bölümler ilave oluyor, gittikçe fakülte gelişiyor. İkinci fakültenin açılmasının Bakanlar Kurulu’nda kararı çıktı. Bundan sonra onun dekanının atanması ve kadrosunun kurulması, Manavgat onu yakından takip edecektir. Belediyemizin başlattığı ve 2004 yılından beri yarım kalan hastane binası tahsisi değiştirildi. Belediye meclisinin oy birliği ile aldığı kararla, Akdeniz Üniversitesine tahsisini sağladık yer teslimini yaptık. Yani 2019 yılında bu hedefin gerçekleşmesi için herhangi bir şüphe kalmadı. İnşallah bu sene de seçilen tema, turizm ve tarımda marka kent Manavgat teması da aynı sonuçları verecek, bu toplantı bu anlamda faydalı bir toplantı olacaktır. Tabi Manavgat her ne kadar amiral gemisi turizmse de, turizm de rekorları ve üst seviye sayıları yakalamışsa da çok da ciddi bir tarım ve hayvancılık kenti. Ama bunun geliştirilmesi, daha iyi hale getirilmesi hatta hedef olarak konulan Tarım İhtisas Organize Sanayi Bölgesi ile taçlandırılmasının, Manavgat için ben de çok önemli olduğunu düşünüyorum. İnşallah bu toplantıda ona katkı yapacaktır.

Ben Manavgat Buluşması toplantılarına ikinci kez katılıyorum. Manavgat Kaymakamı görev ve sıfatıyla bu son katılımım. Ama inşallah bundan sonra fahri bir Manavgatlı, Manavgat’ı seven birisi olarak da toplantılara inşallah fırsat olur, davet ederseniz yine sizlerle bu toplantılarda birlikte olmaktan onur duyacağımı ifade etmek istiyorum. Manavgat’a tayinim çıktığında da, Manavgat’ta görev yapmanın ne kadar onurlu bir görev olduğunu biliyordum, onun sevincini yaşadım. 2 yılı biraz aşkın bir süredir de bu onurla burada görev yapıyorum. Ama devlet memuruyum, tayine tabi memurlarız, gün geliyor bir başka yere tayin oluyoruz. Burada görev süremiz doldu bir başka yere gidiyoruz ama hakikaten Manavgat’ta meslek hayatımın ki, meslek hayatım deyince az değil 30 seneyi geçtik, meslek hayatımın en anlamlı, en güzel, unutulmaz 2 yılını burada yaşadım. Bunun için hepinize teşekkür ediyorum. Burada bulunan Manavgatlıların şahsında bütün Manavgatlılara, Manavgat’ı sevenlere şükranlarımı bir kez daha sunuyorum. Manavgat’ı seven, ve kabul ederseniz fahri bir Manavgatlı olarak sizlerle her zaman birlikte olmaktan büyük onur duyacağımı bir kez daha ifade etmek istiyorum. Bu vesileyle sizlerden bir kez daha helallik istiyorum”

Kaymakam Günlü’nün ardından CHP Antalya Milletvekili Dr. Nefi Kara konuşma yaparak, Manavgat Buluşması ile ilgili düşüncelerini dile getirdi. Toplantıların çalıştay şeklinde 2 güne yayılarak yapılmasının daha faydalı olacağına inandığını belirten Kara, “Birbirimize destek olup sahip çıkmak zorundayız.

Ben kendi adıma söylüyorum, bir partiye gerek yok. Manavgat’ın partisi yeter benim için. Bir Manavgatlı olarak, Manavgat’ın bir marka şehir olarak her alanda, insanıyla, yaşam tarzıyla, eğitimi ile her şeyiyle marka olacağı bir kendi birlikte yaratırsak çok farklı bir yer olacak. Yani hayvancılık yapıyorsak niye İsviçre’nin peynirine ihtiyaç kalsın. Bizim yaylalarımız daha güzel. Bizim toprağımız Hollanda’dan daha verimli. Biz bunları planlarsak, biz bunları birlikte yaparsak aşamayacağımız hiçbir engel yok” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Antalya Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Mustafa Özen ve Akdeniz Üniversitesi Ziraat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Orhan Özçatalbaş, katılımcılara Manavgat’ın tarımı hakkında bilgileri verdikleri sunumları gerçekleştirdiler.

Programın sonunda Afyon Vali Yardımcısı Adem Uslu, Akdeniz Üniversitesi Ziraat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Orhan Özçatalbaş’a, CHP Antalya Milletvekili Dr. Nefi Kara, Antalya Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Mustafa Özen’e, Manavgat Kaymakamı Nazmi Günlü otel sahibi Ali Özdemir’e, Belediye Başkan Vekili Hasan Şimşek Samsun’da düzenlenen İşitme Engelliler Olimpiyatlarında altın madalya alan voleybol ve futbol milli takımlarında görev alan Manavgatlı sporculara, MATSO Başkanı Ahmet Boztaş ve MASİAD Başkanı Turgay Akar Manavgat Kaymakamı Nazmi Günlü’ye teşekkür plaketi verdi.

Kaynak: (ÖK) - Ömer Karça Editör: Ömer KARÇA
Etiketler: Ay, yıldız, altında, Manavgat, buluşması,
Yorumlar
Haber Yazılımı