Haber Detayı
15 Ocak 2019 - Salı 09:32
 
Aydın, Manavgat İ.E.’eantrenör oldu
Manavgat Kaymakamlığı Engelliler Koordinatörü ve Türkiye İşitme Engelliler Milli Takımı işaret dili tercümanı Guddusai Aydın, Manavgat İşitme Engelliler Futbol Takımının antrenörü oldu.
SPOR Haberi
Aydın, Manavgat İ.E.’eantrenör oldu

 

Manavgat Kaymakamlığı Engelliler Koordinatörü ve Türkiye İşitme Engelliler Milli Takımı işaret dili tercümanı Guddusai Aydın, Manavgat İşitme Engelliler Futbol Takımının antrenörü oldu.

Uzun yıllar Manavgat, Antalya ve Türkiye İşitme Engelliler Milli Takımı’nın işaret dili tercümanlığını yapan, aynı zamanda da Manavgat Kaymakamlığında engelliler koordinatörlüğü görevini başarı ile yürüten Guddusi Aydın, bu süreç içinde aldığı antrenörlük diploması sonrasında Manavgat İşitme Engelliler Futbol Takımına antrenör olarak getirildi.

Bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonrada camia içerisinden ve dışından gelen desteklerle görevini en iyi şekilde yapacağını dile getirten Aydın, “Hayatım boyunca hizmet ettiğim bir camianın, futbol takımına antrenörlük yapacağım.  Beş yıl Antalya İşitme Engelliler Futbol Takımı’nda, altı yıl Manavgat İşitme Engelliler Futbol takımında,  yedi yıl İşitme Engelliler Futbol Milli takımımızın tercümanı olarak görev yaptım. Bu görevlerim sürecinde kulüplerde defalarca dereceler ve şampiyonluklar yaşadım. Futbol Milli takım Teknik Direktörümüz Ali Metin önderliğinde 5 Uluslararası (2 defa Avrupa, 2 defa Dünya ve Olimpiyat ) şampiyonluklar yaşadığım. Bu süreçte hocalarımdan önemli tecrübe edinerek diplomamı aldım.  Şuana kadar gönüllü yapmış olduğum bu görevi yine gönüllü yapmak için üstlendim. Her zaman ki hedefim işitme engelli özel insanlarımızın sportif faaliyetlerini en iyi şekilde yapıp sosyal hayatta mutlu olmalarıdır. Bu vesile ile iş ve eş sahibi olup hayatı birlikte yaşayarak, kaliteli bir hayat sürmeleridir. Şu ana kadar, tercüman olarak yaptıklarımızdan,  aldığımız sonuçlara bakınca bunu başardığımızı görüyoruz.  Bundan sonra tercümanlığın yanı sıra antrenör olarak hizmet vermek istiyorum. Uzun yılların vermiş olduğu tecrübe ile elimden geleni yapmak istiyorum. Hiçbir başarı tesadüf ve tek başına olmaz. Şuana kadar büyüklerimin ve çevremin desteği ile bu günlere geldiğim gibi bundan sonrada aynı şekilde destek alarak hizmet etmek istiyorum” dedi.

Yeni sezon için yeni bir takım kurma çalışmaları içerisinde olduklarını belirten Aydın, “Antrenmanlarımız haftada üç gün olarak devam ediyor. 20 Ocak Pazar günü ilk maçımızı Evrenseki stadında kendi saha ve seyircimiz önünde İstanbul takımı ile yapacağız. Tüm Manavgatlı sporseverleri takımlarına destek olmaya çağırıyorum” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Aydın,, Manavgat, İ.E.’eantrenör, oldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı