İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Basketbol Topu
Basketbol Topu
Ahşap Boyası Nedir
Ahşap Boyası Nedir
Haber Detayı
08 Kasım 2018 - Perşembe 09:21 Bu haber 2990 kez okundu
 
Baba katiline ömür boyu hapis
2017 yılı Nisan ayında sabah namazından dönen babasını öldüren, üvey annesini de bir odaya kilitleyerek tehdit eden Hilmi Arıcı, Manavgat 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen karar duruşmasında ağırlaştırılmış müebbet ve ayrıca 3 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Arıcı ise olayların yaşanmasından eniştesini sorumlu tuttu.
ASAYİŞ Haberi
Baba katiline ömür boyu hapis

 

2017 yılı Nisan ayında sabah namazından dönen babasını öldüren, üvey annesini de bir odaya kilitleyerek tehdit eden Hilmi Arıcı, Manavgat 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen karar duruşmasında ağırlaştırılmış müebbet ve ayrıca 3 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Arıcı ise olayların yaşanmasından eniştesini sorumlu tuttu.

Manavgat Yayla Mahallesi’nde 2017 yılının Nisan ayında elektrik ve elektronik mühendisi Hilmi Arıcı, aynı evde yaşadığı ve sabah namazından gelen babası Hüseyin Arıcı’yı 8 yerinden bıçakladı. Olay esnasında üvey annesi A.A.’yı da tehdit ederek yatak odasına kilitleyen Hilmi Arıcı, ardından evden ayrıldı. A.A.’nın haber vermesiyle olay yerine gelen M.A. ve S.A. babaları Hüseyin Arıcı’yı ağır yaralı olarak hastaneye götürdü. Hüseyin Arıcı doktorların tüm çabasına rağmen kurtarılamadı.  Kırıkkale Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü mezunu Hilmi Arıcı, olaydan sonra Sorgun Ormanı’na kaçarken yakalandı. Sevk edildiği sulh ceza hakimliği tarafından ‘üstsoyu öldürmek’ suçundan tutuklanan Hilmi Arıcı hakkında ağırlaştırılmış ömür boyu hapis ve üvey annesini silahla tehdit ve hürriyetinden yoksun kılmak suçlarından 24 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Manavgat 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın karar duruşması yapıldı. Duruşmaya tutuklu sanık Hilmi Arıcı Alanya Cezaevi’nden katılırken, tarafların avukatları duruşma salonunda yer aldı.

Mahkeme başkanı, sanık Hilmi Arıcı’yla ilgili İstanbul Adli Tıp Kurumu’ndan istenilen raporun geldiğini, raporda sanık Hilmi Arıcı’nın akıl sağlığının tam olduğunun belirtildiğini söyledi. Duruşmada esas hakkında görüşünü açıklayan savcı, Hilmi Arıcı’nın babası Hüseyin Arıcı’yı bıçaklayarak ölümüne neden olduğunu, kendisine engel olmak isteyen A.A.’yı da bir odaya kilitleyip tehdit ettiğini belirtti. Sanığın babasını öldürmek suçunda ağırlaştırılmış ömür boyu hapisle cezalandırılmasını isteyen savcı, A.A.’ya karşı işlediği tehdit ve kişiyi hürriyetinden yoksun kılmak suçlarından da ayrıca cezalandırılmasını ve indirim uygulanmamasını istedi.

Babalarını öldürdüğü için Hilmi Arıcı’dan şikayetçi olan kardeşlerinin avukatı, esas hakkındaki görüşe katıldıklarını, sanığın bu çerçevede cezalandırılması ve indirim yapılmamasını istedi. Sanık avukatı ise, mütalaaya katılmadıklarını, müvekkilinin tahliyesini ve beraatını talep etti.

Duruşmada son sözü sorulan Hilmi Arıcı, yaşanılan olaydan dolayı pişmanlık duyduğunu belirterek, olayın sorumlusunun eniştesi B.Y. olduğunu iddia etti. B.Y.’in bir süre kendi oturdukları apartmanda üst katta kaldığını anlatan sanık, “Bizim psikolojimizi eniştem bozdu. Eniştemle aramızda olaydan bir süre önce bir olay meydana geldi. Benim sol kolumu kırdı. Ailem istediği için davacı olmadım” dedi.

Olayın bir anlık sinirle meydana geldiğini belirten sanık Hilmi Arıcı, “Çok üzgünüm, böyle bir olayı yapmak istemezdim. Ama bu olayın müsebbibi eniştemdir. Kendisi huzurunuza gelip itiraf etsin. Ben 18-19 aydır tutukluyum. Eskiden cezaevine gelir, beni arayıp sorarlardı. Şimdi kimse arayıp sormuyor. Burada çok zorlanıyorum. Beraatımı ve tahliyemi talep ediyorum” dedi.

Duruşmaya verilen aranın ardından kararını açıklayan mahkeme heyeti, sanık Hilmi Arıcı’ya babası Hüseyin Arıcı’yı öldürmek suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis, üvey annesi A.A.’yı tehdit suçundan 3 hapis cezası verdi. Mahkeme heyeti sanığın herhangi bir pişmanlık emaresi göster-memesi ve duruşmalardaki tutum ve davranışları nedeniyle cezasında indirim yapmadı.  Kararda ayrıca cezaya 1 hafta içinde Antalya Bölge Adliye Ceza Mahkemesi’ne itiraz edilebileceği belirtildi.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Baba, katiline, ömür, boyu, hapis,
Yorumlar
Haber Yazılımı