Haber Detayı
20 Aralık 2019 - Cuma 21:10 Bu haber 5116 kez okundu
 
Bağımlılıkla mücadeleye devam edeceğiz
Vali Münir Karaloğlu başkanlığında Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı gerçekleştirildi.
YAŞAM Haberi
Bağımlılıkla mücadeleye devam edeceğiz

İl Sağlık Müdürlüğü Toplantı Salonu’nda gerçekleşen Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı’na Vali Münir Karaloğlu, Vali Yardımcısı Hamdi Bolat, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Tekin Aktemur, İl Emniyet Müdürü Mehmet Murat Ulucan, İl Sağlık Müdürü Ünal Hülür ve kurumların il müdürleri ile bağımlılıkla ilgili uzman ve yetkililer de katıldı.

Vali Münir Karaloğlu toplantıda, 2019 yılında yapılan 11 aylık bağımlılıkla mücadele çalışmalarının değerlendirileceğini ifade etti. Karaloğlu, daha önceki toplantılarda da gündeme gelen metruk binalar ile ilgi özellikle Alanya, Manavgat ve Muratpaşa’da hangi aşamaya gelindiğine dair bilgilerin alınacağını belirtti.
Kurula seslenerek bağımlılığın çok ciddi bir problem olduğunu vurgulayan Vali Karaloğlu, “Bağımlılıkla ilgili tüm mücadelemiz devam ediyor olsa da bir taraftan sorunda devam ediyor. Özellikle uyuşturucuyla, uyuşturucunun arzıyla mücadelemiz ve tedavi, rehabilitasyonla ilgili çalışmalarımızda devam ediyor. Bu kolay bir iş değil çok emek verilmesi gerekmekte. Tüm kurumların, toplumun üzerine düşeni yapmasıyla ancak başarılı olabilir. Bu konuda taviz vermeden öncelikle bu kurulun üyesi olan kurumlar, sivil toplum kuruluşları, üniversitelerimiz el birliğiyle inşallah bu sorunu toplum için problem olmaktan çıkarıncaya kadar mücadeleye devam edeceğiz. Bugün alacağımız kararların toplumumuz için insanımız için hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum” dedi. Vali Karaloğlu’nun konuşmasının ardından, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ve Yeşilay’ın temsilcileri tarafından sunum yapıldı.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Erkam ŞAHİN
Etiketler: Bağımlılıkla, mücadeleye, devam, edeceğiz,
Yorumlar
Haber Yazılımı