Haber Detayı
12 Şubat 2018 - Pazartesi 08:52 Bu haber 2157 kez okundu
 
Bahçeli, “Vatanı kaybettikten sonra neyin siyasetini yapacağız”
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl ve İlçe Başkanları Toplantısı nedeniyle Manavgat’a gelen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, MHP’yi Cumhurbaşkanlığı sistemi ve seçim ittifakında Ak Parti’yi desteklemesi konusunda eleştirenlere seslenerek, “Bekamız anormal tehditler altındaydı. Bir olmalıydık, beraber hareket etmeliydik. Saldırılar artacak, tehlikeler yoğunlaşacaktı. Kaldı ki vatanı kaybettikten sonra neyin siyasetini yapacağız. Devlet bittikten, millet bölündükten sonra iktidarın ne anlamı olacaktı” dedi. 18 Mart 2018’de yapılacak olağan büyük kurultay için hazır oldukları sinyalini veren Bahçeli, “Küçük heveslerle büyük hedeflere ulaşmak mümkün değildir. Hiçbir Türk milliyetçisi, hiçbir dava ve gönül adamı günü birlik yaşayamaz” dedi.
GÜNDEM Haberi
Bahçeli, “Vatanı kaybettikten sonra neyin siyasetini yapacağız”

 

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl ve İlçe Başkanları Toplantısı nedeniyle Manavgat’a gelen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, MHP’yi Cumhurbaşkanlığı sistemi ve seçim ittifakında Ak Parti’yi desteklemesi konusunda eleştirenlere seslenerek, “Bekamız anormal tehditler altındaydı. Bir olmalıydık, beraber hareket etmeliydik. Saldırılar artacak, tehlikeler yoğunlaşacaktı. Kaldı ki vatanı kaybettikten sonra neyin siyasetini yapacağız. Devlet bittikten, millet bölündükten sonra iktidarın ne anlamı olacaktı” dedi. 18 Mart 2018’de yapılacak olağan büyük kurultay için hazır oldukları sinyalini veren Bahçeli, “Küçük heveslerle büyük hedeflere ulaşmak mümkün değildir. Hiçbir Türk milliyetçisi, hiçbir dava ve gönül adamı günü birlik yaşayamaz” dedi.

Sorgun Sueno Otel’de düzenlenen MHP İl ve İlçe Başkanları Toplantısına katılan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, toplantının açılış konuşmasında ülke gündemiyle ilgili görüşlerini açıkladı. Ak Parti ile yapılan ittifak eleştirilerine cevap veren Bahçeli Türkiye’nin içinde bulunduğu zor duruma işaret ederek, ülkenin bekası için gerekli olanı yaptıklarını söyledi. 2019 Mart’ında yapılacak yerel seçimlerde mevcut belediye yönetimlerini artıracaklarını savunan Bahçeli, milletin gönlünde taht kurduklarını ve her yerde mevcut olduklarını vurguladı. MHP’yi parçalamak isteyenlerin oyunlarının da bozulduğuna dikkat çeken Bahçeli, bugün o kişilerin CHP ve HDP ile yakınlaştığını savundu. Konuşmasında 15 Temmuz darbe girişimi ve FETÖ’ye de yer ayıran Bahçeli, darbe girişiminin emperyalistlerin, Türkiye’deki işbirlikçileri ile ülke bütünlüğünü bozmak amacıyla gerçekleştirdiğini ifade etti.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin konuşmasından satır başları şöyle:

FİTNECİLER DAVA ADAMI DEĞİL İNSAN BİLE OLMAZ

MHP’nin bir çok badireyi atlattığını belirten Bahçeli, “Dava adamlığı yüksek ruh ister, ahlak ister, sadakat ister, dünyevi menfaatlere aldanmayı, dayatmaları, alttan almayı ise ret eder. Laçka ve laubali tiplerden, korkak ve mesnetsiz kimselerden akıl ve anlayış yoksunlarından sabırsız ve samimiyetsiz kişilerden sahte ve sanal şahsiyetlerden fitne ve fesat çıkarıp başkalarının kuyusunu kazanlardan, sinsi hesap ve plan yapanlardan bırakınız dava adamı olmayı bizim nezdimizde insan bile olamaz, olamayacaktır. Allah’a şükürler olsun ki nice badireler atlattık. Nice engelleri aşarak muazzam bir mücadele disiplini gösteren siz değerli arkadaşlarım gerçek dava adamları olarak haklı bir övüncün, şanlı bir övgünün bizzat muhataplarısınız, sizler Türk milletinin yüz aklarısınız. Sizler ülkücü milliyetçi hareketin Anadolu’nun her yerine ulaşmış nefesi gür sesisiniz. Görevinizi ciddiyetle cesaretle yapıyorsunuz ama bununla da yetinmemelisiniz. Zalimleri alçakça alkışlayanlar varken biz kahramanca mazlumları kucaklayacağız. Onların yanında olacağız. Zafer sabredenlerindir, şeref hak edenlerindir. Külfetsiz nimet, zahmetsiz rahmet olmayacağına göre her külfete ve zahmete katlanacağız daha doğru bir deyimle katlanmak durumundayız” diye konuştu.

DAVAYA İHANET EDENLER GERİ DÖNEMEZ

MHP çatısı altındayken çeşitli yalanlara inanarak ayrılanlara kapılarının açık olduğunu belirten Bahçeli, “Her kepazeliğin başını çekmişleri dünya durdukça affetmemiz söz konusu bile olmayacak. Trenimizden inenler indikleri yerde kalmıştır. Rüzgarla savrulanlar, gaza gelip sivrilenler kaybetmişlerdir. İplisini saplısını bilmeyiz cambazı cümbüşü tanımayız, yapılanları unutmadık, hakaret ve hainlikleri hiç ama hiç aklımızdan çıkarmadık. Davamız ezelden beri haklıydı ama hep haklı çıkmayı bekledik durduk. Sabrettik, dayandık ve inandık. Şimdi hak verenler çoğaldı. Şimdi hakkımızı teslim edenler arttı fakat yerimizde saymayacağız. Haklı çıkmakla avunmayacağız hep bir fazlasını yapacağız, hep bir adım ötesine geçeceğiz. Milletimizin beklentisi ve taleplerini yerine getirmek için çok çalışacağız. Küçüklük boyun değil boyunduruk altına alınmış zihnin tanım ve tasviridir. Küçük heveslerle büyük hedeflere ulaşmak mümkün değildir. Hiçbir Türk milliyetçisi, hiçbir dava ve gönül adamı günü birlik yaşayamaz. Savurgan ve sorumsuz davranamaz. Şeyh Edebali’nin Osman Gazi’ye dediği gibi, dava adamları sabah doğup akşam ölenlerden olamaz. İnançlı ve asaletli dava insanları yanlışa yanlış diyen, zalime mert ve metin davranan, haine de asla tamam demeyen ve tamah etmeyen ahlak kahramanlarıdır. Hamd olsun bu kahramanlar işte bugün burada Antalya Sueno Oteli’ndedir. Hepinizle iftihar ediyorum, hepinize güveniyorum. İl ve ilçe teşkilatlarımız henüz yazılmamış kahramanlık destanına destek verecek, kalp atışı, gönül erleri dava neferleridir” diye konuştu.

MHP TÜRK MİLLETİNİN SON UMUDU

MHP’nin önünde birbiri ile bağlantılı 4 siyasi olay ve stratejik dönüm noktası olduğunu ifade eden Bahçeli, “Bunlardan ilki 18 Mart 2018’de yapacağımız 12. olağan büyük kurultayımızdır. Artık yeni bir Kuvva-i Milliye ruhu, vicdani sorumluluk duygusu ve onurlu yaşama arzusuyla muazzam nitelikli bir atılıma imza atmalıyız. Önümüzdeki siyasi seçim ve tercihler oldukça önemlidir. Tarihi fırsatlardır. Türkiye’nin akıbetini belirleyecektir. Şunu özellikle belirtmek isterim ki Milliyetçi Hareket Partisi ağır tahribatlara karşı Türk Milletinin güvencesi derin stratejik çatışmaların yaşandığı bugünkü ortamda Türk devletinin siperi, Türk milletinin kendisini düştüğü küresel sarmaldan çekip çıkaracak son imkanı, ölüm karşısında sınav vermiş bir kutlu dava olarak Türk Milletinin ülkü yolunda son umududur. Milliyetçi hareket zafere inanmıştır. Başarıya yemin etmiştir ve bunu engellemeye kimsenin gücü yetmeyecektir. Yemin mukaddes bir sözleşme demektir. Namus sahibi olan her insan verdiği sözden dönmeyecektir.

Milliyetçi ülkücü hareket varsa hiçbir şey bitmiş değildir. Milliyetçi hareket yıkılmadıktan sonra Türkiye çözülmeyecektir. Milliyetçi ülkücü hareket taviz vermemiştir. Onur ve omurgalarını kaybedenlerin merkez iddiasıyla siyasette boy göstermeleri CHP ve HDP limanına yaklaşmaları trajik ve patolojik bir yol kazası olarak her daim hatırlanacaktır. 18 Mart kurultayımız milli duruş, şühedaya vefa, millete beka kurultayıdır” diye konuştu.

YENİKAPI’DA YENİ BİR KAPI AÇILDI

MHP olarak Türkiye’nin toparlanması için katkı verdiklerini ifade eden Bahçeli, seçimlerde partililerin MHP’ye yakışan şekilde davranmasını isteyerek, “18 Mart olağan büyük kurultayımız Çanakkale ruhu ile temellenecek, milli mücadele mirasıyla şekillenecektir. Bu kurultayımız 2019’daki diğer 3 siyasi olayın, 3 stratejik dönüm noktasının hazırlığına ve hedef planlamasına sahne olacak şahitlik edecektir. 12. olağan büyük kurultayımız Milliyetçi Hareket Partisi’nin değişmeyen, dönüşmeyen ama devamlı gelişen ve büyüyen fikri, kalite ve kuvvetinin gelecek Türk asırlarına taşınmasında tarihi bir eşik ve milat olacaktır. 2. Siyasi olayda 2019’un Mart ayında yapılacak olan mahalli idareler seçimidir. Bu seçimde en makul sonucu almak, mevcut belediyelerimizi muhafaza ederek üzerlerine yeni ve daha çok ilaveler yapmak ana gayemizdir.

Partimiz mahalli idarelerde markadır, dürüst ve temiz yönetim anlayışımızla milletimiz belediye yönetimlerindeki çalışkanlığımızı ve kucaklayıcı vasfımızı görmüş, tanıklık etmiştir. Pek tabi olarak mahalli idareler seçimlerinde Adalet ve Kalkınma Partisi ile kurmuş olduğumuz milli ittifakın yıpranmasına olası siyasi kamplaşma ve kutuplaşmalara izin ve meydan vermeyeceğiz. Hassas propaganda sürecini ilkeli ve ittifakın ahlaki doğasına muvafık bir şekilde yürüteceğiz. Milliyetçi Hareket Partisi 2019 yılının Mart ayında il, ilçe ve beldelerde görevin şatlarına, vatandaşlarımızın ihtiyaç ve eğilimine göre tavır ve tutum alacak mutlaka başarıya ulaşacaktır.

2019 yılındaki 3. ve müteakip 4. olayda sırasıyla Cumhurbaşkanlığı seçimi ve milletvekili genel seçimidir. Milliyetçi Hareket Partisi Türkiye’nin gerçeklerini okumuş, milletimizin arayış ve özlemlerini tekraren yorumlamıştır. Türk siyasetinin akışını etkileyen dinamiklerini ve parametrelerini değiştiren çok vahim ve vahşi bir darbe ve işgal teşebbüsü 15 Temmuz’da gerçekleşmiştir. FETÖ şark meselesinin bu çağdaki adı, kanlı emperyalizmin 21. yüzyıldaki projesi olarak Türk milletine ihanet etmiş, küresel efendileri namına istilayı denemiştir. Ve karşımızdaki terörizm dehşeti farklı boyutlarla devam ederken Türk vatanını bölme ve ele geçirme emeli sönmüş geçmiş değildir. Nitekim terörizm şehit kanıyla suladığımız toprakları ve mücavir bölgeleri sömürmenin, parçalanmanın, sınırları değiştirmenin bugünkü kanlı ve ölümcül vasıtası olmuştur. Geçmişte sözde uygarlık götürüp yer altı ve yer üstü kaynaklarını ülkelerine götüren zalimler şimdi de yeni dünya düzeni maskesi adı altında terörle mücadele kisvesi içinde ülkeleri hizaya getirme, direnişlerini kırma, köklerinden koparma taktikleri ile aynı oyunu oynamaktadırlar. Bugün emperyalizmin gözü Afrika’nın okyanus kıyısından Doğu Türkistan havzasına, buradan Pasifik’e kadar uzanan engin coğrafyalara odaklanmıştır. Bunun için dünya coğrafyasında, Avrupa ile Asya’nın kesiştiği alanda kilit ve stratejik önem sahibi Türkiye’nin bölünmesi, parçalanması, dağıtılması ve bunlar olmuyorsa denetim ve kontrolü amaçlanmaktadır. Bir başka yönü ile terörizm küresel piramidin teknesinde olduğunu iddia eden sözde gelişmiş ve medeni ülkelerden siyasi operasyon aracı, hedef ülkelerin içişlerine karışma bahanesidir. Zulmün ve zulmetin cinayet ve ihanet silahı FETÖ bu çerçevede değerlendirilmelidir. PKK/PYD/YPG, İŞİD, DHKPC ve diğer kanlı örgütler de tetikçi ve kanlı nöbetin kiralık katilleri olarak kullanılmaktadır. Türk milletinin bekası müdafaa edilecekse ki bu mecburidir. O halde bunun gerek ve şartları da mutlaka yerine getirilmelidir. Bu kapsamda hükümet etme sisteminin revizesi geniş ve katılımcı bir mutabakata dayanması gerekmekteydi. Edirne düşerken tartışmalara boğulan Meşrutiyet Meclisi gibi oturuyor olamazdık. Edirne’yi Enver alacağına Bulgar alsın diyen soysuz anlayışın bugünkü izdüşümündeki işbirlikçilere itibar edemez, iddialarına inanamazsınız. Mustafa Kemal’in Anadolu’da kaybetmesini dilek ve temenni ederek İstanbul’da göğüslerinde nişan ve madalyalarla caka satan nazırlara, dönemin devlet ve siyaset adamlarına benzeyemezdik. 15 Temmuz FETÖ darbe girişiminden kısa bir süre sonra 7 Ağustos 2016’da Yenikapı’da bir ruh doğdu, Türkiye için yeni bir kapı açıldı. Biz bu ruha ortak olduk, bu kapıdan içeri girdik. Başka türlüsünü yapmamızda kendimizi, ülkülerimizi, var oluş gayemizi inkar olurdu. Adalet ve Kalkınma Partisi ile oturduk konuştuk. Yeni bir hükümet sistemi üzerinde uzlaşmaya vardık. Çünkü bekamız anormal tehditler altındaydı. Bir olmalıydık, beraber hareket etmeliydik. Saldırılar artacak, tehlikeler yoğunlaşacaktı. Kaldı ki vatanı kaybettikten sonra neyin siyasetini yapacağız. Devlet bittikten, millet bölündükten sonra iktidarın ne anlamı olacaktı. Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin yeşerip billurlaşması, bu kavrayış ve beka endişesi içerisinde vücut bulmuştur. Türk milleti 16 Nisan 2017’de Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine evet demiştir. Milliyetçi Hareket Partisi yeni hükümet etme sisteminin içinde, başından sonuna kadar vardır ve paydaşıdır. Baraj sorunu yaşadığımızı söyleyenler. Acaba barajın 50+1’e çıktığını ne zaman idrak edecekler. Yüzde 10’u ağızlarında sakız gibi çiğneyenler, korktuğumuzdan, indiğimizden, gerilediğimizden dolayı ittifaktan medet umduğumuzu yüzsüzce diline dolayanlar, 15 Temmuz FETÖ ihanetinin yarım kalmasından içten içe üzülen kokuşmuşlardan başkası değildir. Bunlar eski Mısır’da yaşasalar Hz. Musa’ya karşı firavunda birleşirlerdi. Bunlar Kerbela’da olsalar Yezid’in safında yan tutarlardı. Bunlar 919 yıl önce başlayan Haçlı Seferlerine katılıp Türk ve Müslüman kanı dökmek için vampir gibi ileri atılırlardı. MHP’nin baraj sorunu yoktur diyorum, kalın ve kabuk bağlamış kafaları almıyor. MHP büyüyor, güçleniyor milletin takdir ve teveccühü giderek yükseliyor diyorum, 3 maymunu oynuyorlar, akbaba gibi kuzgun gibi akıllarınca leş arıyorlar, kıskananlar çatlasın. Çekemeyenler patlasın diyorum. Çatlaya çatlaya, patlaya patlaya dağıldıklarını, un ufak olduklarını görmüyor, göremiyorlar. Bizler siyaseti siyaset olsun diye değil, milletimize ve ülkemize hizmet etmek için yapıyoruz. Davamızın büyüklüğü oy oranıyla oy sayısıyla değil, yüreğimizin asaleti, ülkülerimizin yüksekliği ile ölçülür diyoruz.

Bilmelidirler ki Milliyetçi Hareket Partisi nereden kaynaklanırsa kaynaklansın, küçük siyasi hesapların kendi ayaklarına pranga vurmasına müsaade etmeyecektir. Hiçbir Türk milliyetçisi hiçbir Türkiye sevdalısı buna göz yummayacaktır. Bilakis her gün biraz daha kenetlenip büyüyerek, lider ülke yolundaki yürüyüşümüz devam edecektir” diye konuştu.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’I DESTEKLEYECEĞİZ

Türkiye Cumhuriyeti’nin olağanüstü şartlar altında büyük risk ve tehditler altında olduğunu vurgulayan Bahçeli, “Bu şartlar altında milli bekamızın olağanüstü risk ve tehdit altında olduğu bir dönemde Türkiye Cumhuriyeti’nin üçüncü evresine geçmiş bulunuyoruz. Cumhurbaşkanlığı sisteminin kurum ve kurallarıyla kökleşmesi, yerleşmesi, tam olarak oturması maksadıyla 3 Kasım 2019’da Cumhurbaşkanlığı seçiminde Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı destekleyeceğimizi açıkladık. Siyasi akıl bunu gerektiriyordu. Ülkenin gerçekleri buna işaret ediyordu. Milli bekamızın korunması için böylesi bir uzlaşma noktasında buluşmak lazımdı. Yaptığımızda budur. Milletvekilli genel seçimlerinden başarıyla çıkıp, çok güçlü bir şekilde Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde yerimizi alacağımızı, geleceğin Türkiye’sinde gelecek iktidarın iklim ve iradesine mutlaka söz sahibi olacağımızı kararlılıkla duyuruyorum. Milliyetçi Hareket Partisi milletin gönlündedir. Milliyetçi Hareket Partisi, dilde işte gönülde yürekte sohbette kahvede cami avlusunda mazlum vicdanlarda bağda bahçede bostanda köy meydanında şehirlerde kısaca artık her yerdedir” dedi.

 

 

 

 

Kaynak: (ÖK) - Ömer Karça Editör: Büşra GÜLER
Etiketler: Bahçeli,, “Vatanı, kaybettikten, sonra, neyin, siyasetini, yapacağız”,
Yorumlar
Haber Yazılımı escort istanbul istanbul escort porno izle sex hikaye porno indir türk porno escort