Haber Detayı
12 Kasım 2020 - Perşembe 07:42 Bu haber 12457 kez okundu
 
BAİB'de yaş meyve sebze sektörü değerlendirildi
Yaş meyve sebze sektörüne ilişkin bilgi paylaşımında bulunmak ve hızlanan ihracat sezonu kapsamında sektörün genel durumunu değerlendirmek amacıyla Batı Akdeniz İhracatcılar Birliğince her yıl düzenlenen Yaş Meyve Sebze Sektörü Sezon Öncesi Değerlendirme Toplantısı pandemi koşulları nedeniyle bu yıl online olarak düzenlendi.
EKONOMİ Haberi
BAİB'de yaş meyve sebze sektörü değerlendirildi

10 Kasım 2020 Salı günü Antalya Tarım İl Müdür V. Sayın Gökhan KARACA moderatörlüğünde gerçekleştirilen toplantıya Antalya Zirai Karantina Müdür Yardımcısı Sayın Çetin ALGÜN, Antalya Ticaret Borsası Başkanı Sayın Ali ÇANDIR, Akdeniz Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği Başkanı Sayın Necdat SİN, BAİB Genel Sekreter T. Sayın Güliz AKEL ÇETİNKAYA, URGE ve Dış İlişkiler Şube Müdürü Sayın Nedret TOSUN ile sektörde faaliyet gösteren ihracatçılar ve gümrük müşavirleri katıldı.

İhracatçı firmalar ve gümrük müşavirleri tarafından sektöre dair yaşanan sorunlar dile getirilirken Antalya İl Tarım ve Orman Müdür V. Sayın Gökhan KARACA ile Antalya Zirai Karantina Müdür Yardımcısı Çetin ALGÜN, kurum olarak yaptıkları çalışmaları anlatarak, denetlenebilirlik konusunda yoğun olarak çalıştıklarını ifade etti. 
Katılımcılardan gelen soruları yanıtlayan Sayın KARACA ve Sayın ALGÜN sorunların çözümünde izlenebilirliğin önemi vurguladılar.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: BAİB'de, yaş, meyve, sebze, sektörü, değerlendirildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı