Haber Detayı
27 Eylül 2017 - Çarşamba 09:33 Bu haber 956 kez okundu
 
Başarı Koleji anasınıfı velileri kokteylde bir araya geldi
Başarı Koleji Anasınıfı velileri okul yönetimi tarafından düzenlenen kokteylde bir araya gelerek müzik dinletisi eşliğinde sohbet edip kaynaşma imkanı buldular. Diğer taraftan Milli Eğitim Bakanlığı’nın TEOG sınavını kaldırması veya değiştirmesi nedeniyle kaygı duyan 8. sınıf öğrencilerine motivasyon semineri düzenlendi.
YAŞAM Haberi
Başarı Koleji anasınıfı velileri kokteylde bir araya geldi

 

Başarı Koleji Anasınıfı velileri okul yönetimi tarafından düzenlenen kokteylde bir araya gelerek müzik dinletisi eşliğinde sohbet edip kaynaşma imkanı buldular. Diğer taraftan Milli Eğitim Bakanlığı’nın TEOG sınavını kaldırması veya değiştirmesi nedeniyle kaygı duyan 8. sınıf öğrencilerine motivasyon semineri düzenlendi.

Başarı Koleji Anasınıfı velileri okulda düzenlenen kokteylli veli toplantısında bir araya geldiler. Anasınıfı velileri, Genel Müdür Nazmi Ünal, İlkokul Müdürü Ali İbrahim Öz, Anasınıfı sınıf öğretmenleri ve branş öğretmenlerinin katıldığı toplantının 1. bölümü kokteyl alanında gerçekleşti.

Kokteyl alanında müzik dinletisi eşliğinde geçen toplantıda veliler birbirleriyle sohbet edip kaynaşmanın yanı sıra Anasınıfı sınıf öğretmenleri ve branş öğretmenleriyle de bire bir görüşme fırsatı buldular.

Öğretmen görüşmelerinin gerçekleştirildiği nezih bir ortamda geçen kokteyl sonrasında veliler, konferans salonunda bilgilendirme toplantısına katıldılar.

İlkokul Müdürü Ali İbrahim ÖZ, 2017 – 2018 eğitim ve öğretim yılında Anaokulu öğrencilerinin kısa sürede okula uyum sağladığını ifade ederek, “Öğrencilerimiz okulun ilk gününden itibaren uyum konusunda hiçbir problem yaşamadan okullarına, sınıflarına ve öğretmenleriyle arkadaşlarına uyum sağlamış olup gerçekleştirilen etkinliklerde bunda önemli rol oynamıştır. Öğrencilerimizin her alanda yeteneklerinin belirlenmesi ve desteklenmesi için bütün öğretmenlerimiz dikkatle öğrencilerimizi takip etmekte, elde edilen sonuçlar doğrultusunda öğrencinin ilgi alanları ve özel yetenekleri belirlenerek bu doğrultuda çalışmalar yapılmaktadır. Amacımız öncelikle mutlu bireyler yetiştirmek olup öğrencilerimiz için gerekli bütün çalışmaları özenle gerçekleştirmeye devam edeceğiz.” dedi.

Genel Müdür Nazmi Ünal, Başarı Koleji’nin kurulduğu günden bugüne eğitimde kalitenin öncüsü olmasından gurur duyduklarını ve her geçen yıl başarı çıtasını yükselttiklerini vurguladı.

Manavgat’ı birçok Türkiye dereceleri ve ulusal alanda başarılar ile tanıştırdıklarını, sadece akademik anlamda değil sosyal, kültürel ve sportif alanlarda da her zaman ilk sıralarda Başarı Koleji’nin olduğunu ifade eden Ünal, bu başarıda büyük payın her zaman destekçileri olan veliler olduğunu söyledi.

Genel Müdür Ünal, geçmiş yıllarda elde edilen başarıların bir özetini yaparak yeni Eğitim – Öğretim yılı için planladıkları çalışmalar hakkında bilgi verdikten sonra yeni eğitim-öğretim yılının Başarı Koleji Ailesi’ne ve tüm eğitim camiasına hayırlı olmasını diledi.

BAŞARI KOLEJİ’NDE 8.SINIFLARA MOTİVASYON TOPLANTISI

Başarı Koleji’nde Milli Eğitim Bakanlığı’nın (TEOG) Temel  Eğitimden  Ortaöğretime  Geçiş Sistemini değiştirmesi üzerine kaygı yaşayan 8.sınıf öğrencilerine motivasyonu artırmak amaçlı söyleşi gerçekleştirildi.

Başarı Koleji Genel Müdürü Nazmi Ünal, Ortaokul Müdürü Necip Özbay, Rehber Öğretmeni Mithat Şevik ve 8.sınıf branş öğretmenlerinin katıldığı söyleşi okulun konferans salonunda yapıldı.

Öğrenciler ile birlikte hem motivasyonu arttırmaya yönelik hem de yeni sistemin nasıl olacağı konusu ile ilgili ön görüleri içeren bir söyleşi yapıldı.

Öğrenciler sorularına cevap bulmanın yanı sıra öğretmenlerinden ve idarecilerinden aldıkları pozitif enerji ve tavsiyeler sayesinde tekrar motivasyonlarını kazandılar.

Orataokul Müdürü Necip Özbay yaptığı açıklamada “TEOG sınav sisteminin kaldırılması ve ya değiştirilmesi bizleri hedeflerimizden ayırmayacaktır. Biz öğretmenlerimizle ve öğrencilerimizle en iyiyi başarmak için yola çıktık. Başarı Koleji olarak her an sınav varmışçasına tempomuzdan ve çalışma disiplinimizden bir şey kaybetmeden yolumuza devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Büşra GÜLER
Etiketler: Başarı, Koleji, anasınıfı, velileri, kokteylde, bir, araya, geldi,
Yorumlar
Haber Yazılımı