Haber Detayı
05 Mayıs 2017 - Cuma 10:15 Bu haber 906 kez okundu
 
Başarı Koleji Bosna Hersek’te
Başarı Koleji, Yabancı Diller Bölümü’nün yürüttüğü “Languages Beyond TheWalls” (Duvarları Aşan Yabancı Dil Eğitimi) - Kardeş Okul projesi kapsamında Bosna Hersek’teki OsnovnaSkolaCamilSijaricNemila Okulu’nu ziyarete gitti.
EĞİTİM Haberi
Başarı Koleji Bosna Hersek’te

Başarı Koleji, Yabancı Diller Bölümü’nün yürüttüğü “Languages Beyond TheWalls” (Duvarları Aşan Yabancı Dil Eğitimi) -  Kardeş Okul projesi kapsamında Bosna Hersek’teki OsnovnaSkolaCamilSijaricNemila Okulu’nu ziyarete gitti.

Başarı Koleji 8.sınıf öğrencileri, Başarı Koleji Genel Müdürü Nazmi Ünal, Yabancı Diller Bölüm Başkanı Aysel Ünal Keleş, İngilizce Öğretmeni Havva Özbay gözetiminde Bosna Hersek’e yola çıktılar.

Geçen yıl Kardeş Okul projesi kapsamında Bosna Hersek OsnovnaSkolaCamilSijaricNemilaOkulu’dan gelen misafirlerini ağırlayan Başarı Koleji bu yıl iade i ziyaret için yola çıktı. Geçen yıl Bosna’lı misafirlerini okullarında ve evlerinde de en iyi şekilde ağırlayan Başarı Koleji öğrencileri bu yıl da Bosna’lı kardeşleri ile birlikte Bosna Hersek’te dolu dolu 5 gün geçirecekler.

Başarı Koleji Yabancı Diller Bölüm Başkanı Aysel Ünal Keleş konuyla ilgili yaptığı açıklamada: “OSNOVNA SKOLA CAMİL SİJARİC, NEMİLA OKULU” ile olan dostluğumuz ve işbirliğimiz dört yıl önce başladı. Önce biz onları ziyaret ettik. Böyle samimi insanlarla tanışmak bizim için gerçekten büyük bir zevkti.

Geçen yıl okulumuzda ağırladığımız Bosnalı Misafirlerimiz Manavgat’ımızın büyüleyici güzelliklerine hayran kalmışlardı. Bu yıl da biz öğrencilerimiz ile birlikte Kardeş Okulumuza iade i ziyaret düzenledik.  Bu proje sayesinde ülkeler arası dostluk bağı güçlenirken bir taraftan da eğitim-öğretim, yöntem, teknikler ve metodlar ile ilgili bilgi alış-verişinde bulunulmasına olanak sağlanıyor. Projemize desteklerinden dolayı öğrencilerimize, velilerimize ve okul yönetimimize çok teşekkür ederiz” dedi.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Büşra GÜLER
Etiketler: Başarı, Koleji, Bosna, Hersek’te,
Yorumlar
Haber Yazılımı